Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Пестициди

Людина створила багато хімічних препаратів, для господарського використання. Численну групу ядохімікатів становлять пестициди [107].

Пестициди (від лат. pestis – зараза і caedere – убивати), ядохімікати, хімічні препарати для захисту сільськогосподарських рослин від шкідників, хвороб і бур’янів, а також для знищення паразитів сільськогосподарських тварин, шкідливих гризунів та ін.

Дефоліанти (від лат. de – рух вниз і folium – лист) – хімічні речовини (бутіфос, хлорад магнію, діоксин та ін.), призначені для провокування штучного обпадання листя рослин (наприклад, для полегшення механізованого збирання бавовни). Без найсуворішого дотримання доз, запобіжних заходів дефоліанти становлять серйозну небезпеку для людини і тварин.

Зооциди (від гр. zoon – тварина і... цид(и)) – хімічні речовини, призначені для знищення шкідливих, переважно хребетних, тварин-гризунів (родентициди), зокрема мишей і пацюків (ратициди), а також птахів (авіциди), сорної риби (іхтіоциди) та ін.

Арборіциди (від лат. arbos – дерево і ...цид(и)) – хімічні речовини, призначені для знищення небажаної деревної або кустарної рослинності.

Акарициди (від гр. akari – кліщ і ...цид(и)) – хімічні речовини, призначені для знищення шкідливих кліщів. Розрізняють 2 групи акарицидів: 1) специфічної дії, знищують тільки кліщів і нешкідливі для інших членистоногих; 2) неспецифічні – знищують не тільки кліщів, але й комах.

Інсектициди (від лат. insecta – комахи і ...цид(и)) – пестициди, призначені для боротьби з небажаними (з погляду людини) у господарствах і природних середовищах комахами.

Фунгіциди (від лат. fungus – гриб і ...цид(и)) – хімічні речовини, призначені для боротьби з грибами – збудниками хвороб, що руйнують дерев’яні конструкції.

Детергенти (від лат. detergeo – прати) – хімічні сполуки, що знижують поверхневий натяг води і використовують як мийний засіб або емульгатор. Детергенти – широко розповсюджені і небезпечні для людини, тварин і рослин хімічні забруднювачі води, водойм, ґрунтів.

Пестициди застосовуються в різних формах: розчини, суспензії, аерозолі, піни, газів, парів, пилу, порошків, паст, гранул, капсул.

Потрапляння пестицидів в атмосферу здійснюється безпо­середньо під час їх використання у вигляді газу, пару, аерозолів або під час розпилення будь-яких форм пестицидів з літака. З повітряними масами вони можуть переноситися на великі відстані і викликати забруднення навколишнього середовища там, де пестициди взагалі не застосовувалися або використовувалися в менших кількостях.

Всі пестициди є отруйними речовинами не тільки для визначеної форми життя, але і для корисних комах і мікроорганізмів, тварин, птахів і людини. Пестицид вплинувши необхідним чином на шкідника, повинен одразу зруйнуватися, утворивши нешкідливі продукти розкладання. Однак більшість пестицидів є стійкими сполуками, в яких безпосередньо використовується 4–5% внесеної кількості, а інша маса розсіюється в агроекосистемі, потрапляючи в ґрунти, рослини та інші компоненти навколишнього середовища.

При потраплянні в ґрунт пестициди піддаються численним впливам біотичного і не біотичного характеру, що визначає їхню подальшу поведінку, трансформацію й врешті-решт мінералізацію. Під стійкістю пестициду розуміють його здатність визначений час зберігатися в ґрунтах. Цей час вимірюється періодом напіврозпаду, тобто часом, необхідним для руйнування 50% внесеного в ґрунт пестициду. Характер і швидкість процесів розкладання залежать від хімічної природи препарату, а також від водно-фізичних характеристик і хімічного стану ґрунту.


Читайте також:

  1. Пестициди, нітрати та нітрити




Переглядів: 627

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Важкі метали | Діоксини

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.