Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Захисне вимикання

Мал. 36. Схема заземлення і занулення корпусу електроприймача.

Мал. 35. Схема мережі із заземленим і зануленим корпусами електрообладнання.

У той же час виникає напруга між нульовим захисним проводом і землею, а відповідно і між усіма корпусами, які приєднані до цього нульового захисного проводу, і землею:

У випадку, коли опори заземлень будуть рівні, напруги також будуть однакові і дорівнюватимуть половині фазної напруги даної мережі. При цьому таке положення може залишатися до вимкнення пошкодженої установки з мережі, оскільки захист через мале значення струму короткого замикання в більшості випадків не зможе відключити пошкоджену дільницю мережі автоматично.

Заземлення зануленого корпусу, тобто одночасне занулення і заземлення одного і того ж корпусу, не є небезпечним, а навпаки, значно покращує умови безпеки, тому що заземлення в цьому випадку є додатковим повторним заземленням нульового захисного проводу (мал. 36).

Захисне вимикання - це швидкодіючий захист, що забезпечує автоматичне вимикання електроустановки з мережі в разі виникнення небезпеки ураження електричним струмом'.

Небезпека ураження електричним струмом може виникнути: при зниженні опору ізоляції фаз відносно землі в результаті пошкодження; замиканні фази на корпус електрообладнання; при появі в мережі більш високої напруги в результаті замикання між проводами ПЛ різних напруги або в результаті замикання в трансформаторі між обмотками вищої і нижчої напруги; під час випадкового дотику людини до струмовідних частин електрообладнання, що перебуває під напругою.

В кожному із вказаних випадків у мережі відбуваються зміни електричних параметрів, що і служить імпульсом для і спрацювання пристрою захисного вимикання.

Кожний пристрій залежно від типу улаштування і його призначення реагує на: струми витікання, струм замикання на землю, напругу корпусу відносно землі, напругу фази відносно землі, напругу нульової послідовності, струм нульової послідовності і оперативний струм. Застосовуються також пристрої, засновані на вентильних схемах, які реагують на зміни випрямлених струмів, що надходять від вентилів, підключених до фазних проводів мережі, що контролюється-Широко застосовуються комбіновані пристрої, які реагують на зміни декількох параметрів.

Основними частинами пристрою захисного вимикання є. прилад захисного вимикання і автоматичний вимикач.

Прилад захисного вимикання - це сукупність окремих елементів, які реагують на зміни певного параметра електричної мережі і подають сигнал на вимикання автоматичного вимикача.

Такими елементами є:

датчик — пристрій, що сприймає зміни параметра і перетворює його у відповідний сигнал (зазвичай датчиками служать реле різних типів);

підсилювач, що призначений для підсилення сигналу датчика, якщо сигнал недостатній для вимикання вимикача;

кола захисного вимикання;

допоміжні елементи (сигнальні лампи, вимірювальні прилади тощо).

Автоматичний вимикач служить для вимикання електроустановки, яка захищається, в разі надходження відповідного сигналу від пристрою захисного вимикання.

В мережах до 1000 В автоматичними вимикачами можуть бути: контактори з електромагнітним керуванням у вигляді котушки, яка утримує, магнітні пускачі із тепловим реле для автоматичного вимикання в разі перевантаження та автомати.


Читайте також:

  1. Вимикання (зняття напруги).
  2. Захисне вимикання.
  3. Захисне відключення
  4. Захисне заземлення
  5. Захисне заземлення
  6. Захисне заземлення.
  7. Захисне заземлення. Занулення
  8. Захисне розділення мережі




Переглядів: 2233

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Мал. 32. Електрична мережа із нульовим робочим і нульовим захисним провідниками. | Захисне розділення мережі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.