Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Майнова база ПТ

Однією з важливих умов засновницького договору є зобов'язання сторін щодо внесення вкладів, за рахунок яких формується майнова база товариства. Але чинне законодавство не встановлює вимог до розміру майнової бази ПТ. Зазначена обставина зумовлена тим, що платоспроможність ПТ базується не лише на майні самого товариства, а й на сумі всього майна, що належить всім учасникам такого товариства. Треті особи, укладаючи угоди з ПТ, розраховують на забезпечення своїх вимог усім майном, що належить учасникам ПТ. Однак створення самостійної майнової бази товариства має важливе значення, оскільки товариство потребує окремих коштів, якими могло б вільно розпоряджатися для власних господарських потреб. Тому кожний учасник вносить частину свого майна як вклад у ПТ.

Вклади учасників можуть бути різними за змістом:

● майнові;

● грошові;

● у формі цінних паперів або майнових прав, що мають цінність для підприємницької діяльності товариства (право користування земельною ділянкою, право на винахід тощо);

● у формі цілісного майнового комплексу підприємства з усіма його активами, в тому числі й господарськими зв'язками.

Якщо вклад учасника складається з рухомих речей, то надходження до їх складу майна товариства відбувається шляхом передачі, а якщо з нерухомих – то відповідно до порядку, встановленого законом для відчуження нерухомого майна.

Законодавець не встановлює порядку передачі вкладів учасників товариству, залишаючи це на їхній розсуд. Розмір, порядок і строки внесення вкладів визначаються засновницьким договором, який підписують всі учасники. У разі порушення обов'язку щодо повної сплати вкладу до учасника можуть бути застосовані передбачені установчим договором заходи відповідальності, в тому числі і виключення зі складу товариства.

Майно може передаватися учасниками товариству на різних підставах: з передачею права власності або на праві користування. В засновницькому договорі товариства важливо це точно визначити, оскільки воно має значення для з’ясування, хто (товариство чи учасник) несе ризик випадкової загибелі чи пошкодження майна та для вирішення питання, в якій формі таке майно повинне повертатися учаснику в разі його виходу з товариства та при ліквідації – в натуральній формі чи грошовим еквівалентом.

Розмір вкладів учасників, як уже вказувалося визначається в засновницькому договорі товариства. Хоча в результаті діяльності товариства фактична майнова база може змінитися, в тому числі зменшитися, що, відповідно, призведе до зменшення розміру вкладів учасників, ця обставина не зобов'язує учасників до поповнення своїх вкладів до початкового розміру. Втрата товариством свого майна або зменшення його до розміру, що унеможливлює подальше ведення справи, створює підстави для припинення діяльності товариства. Однак законодавство не пов'язує припинення діяльності ПТ з утратою ним необхідної для ведення справи майнової бази, залишаючи вирішення цього питання на розсуд учасників, які можуть прийняти рішення про сплату додаткових внесків для поповнення майна товариства. Для збереження майнової бази товариства та захисту інтересів його кредиторів у ст. 73 Закону України «Про господарські товариства» міститься заборона звернення стягнення на частку учасника в ПТ за його (учасника) власними зобов'язаннями. У випадках, коли майна учасника не вистачає для покриття його власних боргів, то кредитори можуть вимагати в установленому порядку ліквідації товариства чи виділення частки учасника-боржника. Для запобігання ліквідації решта учасників має право виділити частку учасника-боржника у грошовій або натуральній формі відповідно до балансу, складеного на день вибуття такого учасника з товариства.


Читайте також:

  1. Майнова база ВК
  2. Майнова база ТОВ
  3. Майнова відповідальність за аграрні правопорушення
  4. Майнова основа господарювання
  5. Майнова основа господарювання.
  6. Тема 3. Майнова основа господарювання




Переглядів: 584

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Процедура створення ПТ | Управління та ведення справ ПТ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.027 сек.