Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Маршрутизація в FreeBSD

Маршрутизація (англ. Routing) – процес визначення маршруту прямування інформації між мережами. Маршрутизатор (або роутер від англ. router) приймає рішення, що базується на IP-адресі отримувача пакету. Для того, щоб переслати пакет далі, всі пристрої на шляху слідування використовують IP-адресу отримувача. Для прийняття правильного рішення маршрутизатор має знати напрямки і маршрути до віддалених мереж. Є два типи маршрутизації:

Статична маршрутизація – маршрути задаються вручну адміністратором.

Динамічна маршрутизація – маршрути обчислюються автоматично за допомогою протоколів динамічної маршрутизації – RIP, OSPF, EIGRP, IS-IS, BGP, HSRP та ін., які отримують інформацію про топологію і стан каналів зв'язку від інших маршрутизаторів у мережі.

Оскільки статичні маршрути конфігуруються вручну, будь-які зміни мережної топології вимагають участі адміністратора для додавання і видалення статичних маршрутів відповідно до змін. У великих мережах підтримка таблиць маршрутизації вручну може вимагати величезних витрат часу адміністратора. У невеликих мережах це робити легше. Статична маршрутизація не має можливості масштабування, яку має динамічна маршрутизація через додаткові вимоги до налаштування і втручання адміністратора. Але і у великих мережах часто конфігуруються статичні маршрути для спеціальних цілей у комбінації з протоколами динамічної маршрутизації, оскільки статична маршрутизація є стабільнішою і вимагає мінімум апаратних ресурсів маршрутизатора для обслуговування таблиці.

Динамічні маршрути виставляються іншим чином. Після того, як адміністратор активізував і налаштував динамічну маршрутизацію за одним з протоколів, інформація про маршрути оновлюється автоматично в процесі маршрутизації після кожного отримання з мережі нової інформації про маршрути. Маршрутизатори обмінюються повідомленнями про зміни у топології мережі в процесі динамічної маршрутизації.

Всі маршрути статичні (які вводяться вручну) чи динамічні (які автоматично створюються протоколами маршрутизації) зберігаються в таблиці маршрутизації, і саме з цієї таблиці беруться дані для побудови маршруту. Для перегляду таблиці маршрутизації в FreeBSD існує сервісна команда netstat -r:

root@bit-box:/home/artem # netstat -r

Routing tables

Internet:

Destination Gateway Flags Refs Use Netif Expire

default 172.22.0.1 UGS 0 493 ng0

10.0.0.0/17 link#2 U 0 998 re0

10.0.2.202 link#2 UHS 0 0 lo0

localhost link#7 UH 0 6 lo0

172.22.0.1 link#10 UH 0 0 ng0

192.168.1.0 link#9 U 0 0 wlan0

192.168.1.1 link#9 UHS 0 0 lo0

193.150.6.23 link#10 UHS 0 0 lo0

З розвитком мережевої інфраструктури в FreeBSD починаючи з 7 гілки з’явилась підтримка декількох таблиць маршрутизації, для одночасного незалежного керування незалежними мережами, для ввімкнення підтримки більше одної таблиці маршрутизації необхідно задати в ядрі:

options ROUTETABLES=2

Також подвійна таблиця маршрутизації використовується для балансування пропускної спроможності від двох різних джерел, наприклад роздача Інтернету від двох незалежних провайдерів.

Найбільший пріоритет надається статичним маршрутам, які задаються адміністратором, при якому пакети йдуть строго зданим шляхом, навіть якщо є кращій маршрут він ігнорується системою. В складних мережах з певною кількістю альтернативних маршрутів в яких працюють протоколи динамічної маршрутизації система обирає оптимальний найкоротший шлях, яких обертається на основі пропускної спроможності, адміністративної відстані, метрики або інших характеристик, в залежності від протоколу який використовується. На основі обраного параметра який характеризує мережу виконується пошук найкоротшого шляху за допомогою алгоритму Дейкстри.

 


Читайте також:

  1. FreeBSD
  2. Багатофункціональні фільтри трафіку в FreeBSD
  3. Встановлення ОС FreeBSD
  4. Журналювання в ОС FreeBSD
  5. Найважливішим завданням мережевого рівня є маршрутизація - передача пакетів між двома кінцевими вузлами в складеної мережі.
  6. Налаштування ядра FreeBSD з використанням утиліти sysctl
  7. Реалізація IMAP сервера із використанням ОС FreeBSD
  8. Розгортання поштового серверу на основі ОС FreeBSD




Переглядів: 822

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Конфігурування віртуальних мереж VLAN | Налаштування статичної та динамічної маршрутизації

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.