Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тренінг.

1) Виправте помилки та недоречності в тексті.

24 вересня відповідно до наказу Міністра оборони України почався черговий призов до лав української армії. Крім Збройних Сил України призовники направлятимуться до Прикордонних військ, Служби безпеки України, Національної Гвардії. Призову підлягають чоловіки, які досягли 18-річного віку; за власним бажанням на контрактну службу можуть поступити юнаки, що досягли 16 років. Призовники з релігійними або пацифістськими переконаннями, що не дозволяють брати до рук зброю та служити в Збройних Силах, можуть бути за рішенням виконкому місцевої Ради направлені на альтернативну службу.

Зразок відповіді. У тексті шість помилок: призов проводиться не за наказом Міністра оборони України, а за Указом Президента України; Національної Гвардії не існує, призовники не можуть до неї направлятися; Прикордонні війська нині мають назву Державна прикордонна служба; на контрактну службу можуть піти юнаки з 18 років, а для навчання у військових навчальних закладах — з 17, у 16 років це неможливо. Пацифістські переконання не є підставою для направлення на альтернативну службу. Рішення про направлення на альтернативну службу приймає не виконком, а спеціальна комісія. (Закон України «Про загальний військовий обов’язок і військову службу», Закон України «Про альтернативну (невійськову) службу».)

 

2) Виправте помилки та недоречності в тексті, дайте відповідь громадянам, які звернулися до райвиконкому.

10 січня 1997 р. до райвиконкому з проханням про прийняття: громадянства України звернулися громадяни П. та М. Громадянин П.— уродженець м. Харкова, де він постійно проживає. Нещодавно йому виповнилося 16 років. Громадянин звернувся з цим проханням у зв’язку з оформленням паспорта. Громадянину М. нещодавно виповнилося 23 роки, народився він в Тюмені, де працювали його батьки, у минулому — жителі м. Одеси, переїхав на постійне місце проживання до Києва рік тому. У райвиконкомі порекомендували П. та М. подати для вирішення їх питань заяви та документи, що засвідчують наявність житлової площі на території Україні, а також скласти іспити з української мови та історії України. Після цього їхні документи будуть передані до органів внутрішніх справ для остаточного вирішення.

Зразок відповіді. Згідно із Законом України «Про громадянство України» громадяни з питання прийняття громадянства України мають звертатися до органів внутрішніх справ, а не до райвиконкому. Громадянину П. немає потреби звертатися щодо отримання громадянства України, тому що, постійно проживаючи на території України, він його отримав автоматично ще в 1991 р. Громадянин М. має право зареєструватися громадянином у зв’язку з тим, що його батьки родом з України. У будь-якому випадку не потрібні документи про наявність житлової площі та знання української мови та історії України. Остаточне рішення щодо прийняття до громадянства України приймають не органи внутрішніх, справ, а Президент України.




Переглядів: 623

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Практикум. | III. підсумки уроку

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.