Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



III. підсумки уроку

Оцінюю навчальну активність учнів на уроці, аналізую виконання завдань тематичного оцінювання тощо.

IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Індивідуальне випереджальне завдання: підготувати повідомлення про походження слова «конституція».


УРОК № 23

Тема.Україна на шляху до незалежності.

Мета:ознайомити учнів з історією становлення незалежності сучасної української держави, утвердженням її державного суверенітету, особливостями Конституції як Основного Закону держави; формувати вміння учнів аналізувати нормативно-правові акти, порівнювати їх; виховувати в учнів розуміння, що сучасна Україна є правонаступницею державних утворень, які існували на її території.

Основні поняття:Конституція України — Основний Закон держави.

Тип уроку:вивчення нового матеріалу.

Структура уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

III. Вивчення нового матеріалу

1. Правові акти української держави на шляху до незалежності.

2. Етапи конституційного процесу в Україні 1991—1996 pp.

3. Особливості правового статусу Конституції України.

IV. Закріплення нових знань і вмінь учнів

V. Підсумки уроку

VI. Домашнє завдання

 

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Індивідуальне завдання. (Виконується біля дошки)

Складіть перелік державних утворень, що існували на території сучасної України в різні часи.

Бесіда.

1) Дайте визначення держави.

2) Визначте ознаки, необхідні для існування держави.

3) Розкрийте поняття «суверенітет».

4) Надайте аргументовану відповідь, якою мірою відповідали ознакам держави утворення, що існували на території сучасної України в різні часи.

У ході обговорення застерігаю, що слід уникати як ідеалізації ситуації відносно УРСР, так і повного заперечення ознак державності в Радянській України. Так, у тогочасній державі існувала система управління, владні структури (Верховна Рада УРСР, Рада Міністрів), діяло республіканське законодавство, УРСР виступала суб’єктом міжнародних відносин, зокрема членом ООН, вироки судів (крім військових) на території республіки оголошувалися ім’ям УРСР тощо). Поряд з цим УРСР майже повністю залежала від керівництва СРСР, державність республіки була обмеженою.

 

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Правові акти української держави на шляху до незалежності.


Читайте також:

  1. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  2. III. ПІДСУМКИ
  3. III. ПІДСУМКИ УРОКУ
  4. III. ПІДСУМКИ УРОКУ
  5. IV. ПІДСУМКИ УРОКУ
  6. Iv. підсумки уроку
  7. Iv. підсумки уроку
  8. IV. ПІДСУМКИ УРОКУ
  9. IV. Підсумок уроку
  10. IV. Повідомлення теми та мети уроку V. Сприймання і засвоєння нових знань, умінь та навичок.
  11. IІI. Формулювання мети і завдань уроку. Мотивація учбової діяльності




Переглядів: 1029

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тренінг. | Повідомлення вчителя.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.