З викладеного раніше витікає, що на виході системи електрозв'язку відбувається перетворення повідомлення в електричний сигнал і потім зворотне перетворення. Перш ніж розглядати принципи роботи таких перетворювачів, званих первинними, і характеристики їх сигналів, введемо числові оцінки сигналів.
Ширина спектру сигналу.
Як указувалося в §1.1.3, теоретично всі сигнали електрозв'язку мають нескінченно широкий спектр частот, і щоб форма сигналу в пункті прийому точно співпадала з формою сигналу в пункті передачі, необхідно за допомогою системи електрозв'язку передати весь цей нескінченно широкий спектр. Проте зробити це в реальних умовах неможливо, так в цьому і немає практичної необхідності. Спектральна щільність сигналів розподілена за шкалою частот нерівномірно. Основна частина спектру зосереджена в кінцевому інтервалі частот. Тому на практиці спектр сигналу обмежують до такого ступеня, при якому ще можливо відновлення початкового повідомлення в пункті прийому (наприклад, при телефонному зв'язку потрібно виконати дві умови — розбірливість мови і впізнанність абонентів; при передачі телевізійного зображення необхідно зберегти необхідну чіткість зображення).
Надалі будуть розглянуті різні сигнали електрозв'язку і визначена необхідна для них ширина спектру, тобто та частина спектру, яку необхідно передати в системі електрозв'язку для упевненого відновлення сигналу на прийомі.