Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



СПЕКТР ЧАСТОТ ТЕЛЕВІЗІЙНОГО СИГНАЛУ

Відеосигналом називають сигнал зображення, одержаний за допомогою передавальної телевізійної трубки. Якщо зображення нерухоме, то нижня межа відеосигналу визначається кількістю кадрів в секунду при прогресивній розгортці. При черезстрочной розгортці нижня межа відеосигналу рівна кількості напівкадрів в секунду, тобто 50 Гц.

Простим прикладом нерухомого зображення можуть бути дві смуги — біла і чорна. Сигнал, відповідний цьому зображенню, буде імпульси з періодом проходження 50 Гц.

Верхня частота відеосигналу визначається найдрібнішими деталями зображення, які ще можуть бути відтворені на екрані кінескопа телевізійного приймача. Якщо електронний промінь кінескопа сфокусирован так, що він рівний товщині одного рядка, і зображення складається з чорних і білих квадратів, що чергуються, уздовж рядка, то кількість пар таких квадратів, передаваних за одну секунду, визначить верхню межу спектру відеосигналу. Передбачається, що сторона квадрата рівна товщині рядка.

Для якісного сприйняття зображення в кіно і телебаченні прийнятий формат кадру 4:3. Уздовж одного рядка зображення розміститься 0,5х (4:3) X 625 пар квадратів. За час одного напівкадру буде передано 0,5х(4:3) х625х312,5 пар квадратів, а за одну секунду — 0,5х(4:3) х625х312,5x50=6 500 000 пар квадратів. Отже, при форматі зображення 4:3 і при черезстрочной розгортці верхня частота спектру відеосигналу буде рівно 6,5 Мгц. Приведений розрахунок відповідає стандарту рядків, вживаному в країнах СНД (кількість рядків — 625).

Якщо використовується прогресивна розгортка, то при кількості кадрів, рівній 50, верхня частота відеосигналу буде в два рази вища, оскільки кількість пар квадратів, переданих за одну секунду, складе 0,5х(4:3) х625х625х50=13 000 000. З приведених обчислень видно, що черезстрочная розгортка дозволяє зменшити смугу частот відеосигналу.

Важливою особливістю відеосигналу є його лінейча-тость. Складові спектру групуються навколо гармонік рядкової частоти. У спектрі відеосигналу є не всі частоти, а тільки складові, кратні кадровій і рядковій частотам. Між цими складовими можна передавати сигнали, що несуть інформацію про колір зображення.

У спектрі відеосигналу є ще ділянка від 0 до 2...3 Гц. Ця ділянка необхідна для передачі інформації про середню яскравість зображення. Якщо зміна яскравості відбуватиметься частіше за два-три рази в секунду, то це сприйматиметься як неприємне мигтіння. Інформацію, відповідну середній яскравості зображення, називають "постійною" складовою сигналу. Оскільки безпосередньо передавати "постійну" складову звичайними відеопідсилювачами не представляється можливим, то її передають побічно, шляхом амплітудної модуляції гасячих імпульсів, що входять до складу повного телевізійного сигналу. У приймачі гасячі імпульси детектують, досягаючи відновлення "постійної" складової в її початковому спектрі.

Для передачі відеосигналу використовують амплітудну модуляцію з частково пригніченою нижньою бічною смугою, оскільки повне придушення однієї бічної смуги значне ускладнить приймач. Часткове придушення нижньої бічної смуги виробляється для того, щоб розмістити модульований телевізійний сигнал в стандартному каналі зв'язку, що має смугу пропускання 8 Мгц.

Сигнали звукового супроводу телебачення передають за допомогою частотної модуляції, яка підвищує перешкодостійкість прийому.

Рознесення несучих частот відеосигналу /в і звуку /3 складає 6,5 Мгц (рис. 2.6), тобто верхні частоти відеосигналу не передаються, оскільки це не дуже погіршує якість передачі. Низькочастотні складові відеосигналу, помічені буквами S і R, передаються обома бічними смугами, тому передача крупних деталей зображення виробляється без спотворень. Дрібні деталі зображення передаються із спотвореннями, оскільки їх передача здійснюється за допомогою високочастотних складових на одній бічній смузі.

Рис. 2.6. Розміщення спектрів сигналів зображення і звуку в каналі телевізійного віщання

Сигнали зображення і звуку передають двома різними передавачами, один з яких здійснює амплітудну модуляцію відеосигналу, другий — частотну модуляцію сигналів звукового супроводу.

Для передачі телевізійних сигналів виділено 12 каналів в діапазоні метрових хвиль (діапазон частот — 48...66, 76...100 і 174...230 Мгц) і 40 каналів в діапазоні дециметрових хвиль (діапазон частот — 470...790 Мгц). Кожний з телевізійних каналів займає смугу частот шириною 8 Мгц.


Читайте також:

  1. Ne і ne – поточне значення потужності і частоти обертання колінчастого вала.
  2. А — позитивна умовна реакція натискання на клавішу, В — бурхлива емоційно-рухова реакція за відсутності харчового підкріплення сигналу.
  3. Аміноглікозиди (стрептоміцину сульфат, гентаміцину сульфат). Механізм і спектр протимікробної дії, застосування, побічні ефекти.
  4. Амплітудно-частотна характеристика, смуга пропускання і загасання
  5. Атомний абсорбційний спектрофотомер AAS-30
  6. Багатоконтурні частотно-вибірні системи
  7. Використовуваних радіочастот
  8. Вимірювання потужності та енергії на високих частотах
  9. Вимірювання частоти обертання.
  10. Виробництво телевізійного сюжету.
  11. Високочастотні перетворювачі модульної структури
  12. Відмінності лівого та правого політичних спектрів




Переглядів: 1845

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
СПРИЙНЯТТЯ ЗОБРАЖЕНЬ І ПРИНЦИП ТЕЛЕВІЗІЙНОЇ РОЗГОРТКИ | ПЕРЕДАЧА І ПРИЙОМ ТЕЛЕВІЗІЙНИХ СИГНАЛІВ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.