Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРИСТРОЇВ ВВЕДЕННЯ — ВИВОДУ І НОСІЇВ ІНФОРМАЦІЇ В СИСТЕМАХ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО ЕЛЕКТРОЗВ'ЯЗКУ

Пристрої введення — висновку (УВВ) є спеціалізовані технічні засоби для введення (висновку) в ЕОМ і канали зв'язку дискретної і аналогової інформації з перетворенням її з однієї форми в іншу. При введенні інформації УВВ перетворять ту, що вводиться або записану на тому або іншому носії інформацію в цифровий або аналоговий електричний сигнал. При виведенні інформації УВВ здійснюють зворотне перетворення.

Сучасний етап розвитку засобів обробки інформації характеризується широким впровадженням обчислювальної і мікропроцесорної техніки в системи зв'язку, який став невід'ємною частиною практично всіх систем інформаційної техніки.

Крайова установка документального електрозв'язку має великий набір різних пристроїв введення — виведення як аналогової, так і цифрової інформації.

Пристрої введення — виведення цифрової інформації можна розділити на УВВ для передачі буквено-цифрових повідомлень і УВВ для передачі нерухомих і рухливих зображень (і телевізійних системи, факсиміле).

Для введення — виведення інформації можуть застосовуватися: клавіатурні пристрої; пристрої з перфоносителямі; пристрої з магнітними носіями (НГМД, НЖМД, НМЛ); що друкують пристрої; пристрої введення — виведення графічної інформації, що читають автомати (ксерокси, сканери, графічні пристрої — плоттери, різографи); пристрої відображення даних, звані екранними пультами (відеотермінали, дисплеї); пристрої введення — виведення мовних повідомлень.

Для введення — виведення дискретних повідомлень звичайно використовують носії інформації, як які використовують "суцільні середовища" — папір, плівки, стрічку, здатні зберігати інформацію.

Якщо джерелом (одержувачем) інформації є людина, то як носії використовують стандартні блоки — первинні документи, які непридатні для безпосереднього введення інформації в машини. Тому повідомлення з первинних документів переносять на проміжні носії інформації — перфокарти, перфострічки, магнітні стрічки і диски. Перенесення виробляється за допомогою пристроїв підготовки даних.

Розрізняють носії інформації одноразового і багатократного використання. Інформація, записана на носії одноразового використання, може зберігатися скільки завгодно довго. Носії багатократного використання дозволяють стирати стару і наносити нову інформацію.

У системах документального електрозв'язку як носії інформації одноразового використання широко застосовують паперові носії. Для виведення документальних повідомлень використовують термочувствітельную папір, просочений спеціальним складом і що змінює свій колір при нагріві. Її різновидом є електрохімічний папір, що змінює забарвлення під дією електричного струму.

До машинних носіїв інформації відносять перфокарти, перфострічки, магнітні стрічки (касети компакт-диска), магнітні диски різних типів.

Перфораційні системи інформації використовуються в нізко- і среднеськоростних системах документального електрозв'язку (телеграф).

В даний час в обчислювальній техніці і системах документального електрозв'язку перфоленточниє носії інформації постійно витісняються магнітними носіями.

Інформацію на магнітні носії записують намагніченням певних ділянок носіїв. На відміну від паперових магнітні носії можна використовувати багато разів; вони мають велику місткість, надійність, компактність і економічність.

Пристрої запису — прочитування для магнітних носіїв інформації називають накопичувачами. Використовують котушкові стрічкові накопичувачі і касетні на базі касети компакт-диска; аналогічні накопичувачі застосовуються в побутових касетних магнітофонах.

В даний час виробляються принципово нові оптичні пристрої для зберігання постійної цифрової інформації — компакт-диски. Важливий чинник нового способу запису інформації — його універсальність, тобто можливість зберігання на дисках інформації будь-якого вигляду — звукової, текстової, графічної, відео.

Перші оптичні диски були випущені з музичними записами. Вони значно поліпшили якість звучання фонограм в порівнянні з грамплатівкою. Їх порівняльні параметри приведені табл. 4.1.

Останніми роками стирані оптичні диски, що з'явилися, допускають повторні записи подібно до жорстких магнітних дисків. Оптичні диски поступаються жорстким за часом доступу до інформації і в них складніше здійснити перезапис. Але оптичні диски економічніші, чим жорсткі. Зберігання 1 Мбайта дані в оптичній пам'яті обходиться в 25 центів, а на жорстких магнітних дисках —в 50... 100 разів дорожче.

Таблиця 4.1. Порівняльні параметри фонограм, записаних на грамплатівці і компакт-диску

Не дивлячись на деякі недоліки, що оптичні запам'ятовують пристрої бурхливо розвиваються. Провідні фірми Японії і інших зарубіжних країн інтенсивно працюють над зменшенням часу доступу до інформації, підвищенням надійності і довговічності оптичних дисків, а також над збільшенням їх інформаційної місткості. Це свідчить про те, що оптичні пристрої, що запам'ятовують, мають великі перспективи в розвитку інформаційної техніки.




Переглядів: 734

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
МЕРЕЖІ І СИСТЕМИ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО ЕЛЕКТРОЗВ'ЯЗКУ | КРАЙОВІ ПРИСТРОЇ ДЛЯ ПЕРЕДАЧІ БУКВЕНО-ЦИФРОВИХ ПОВІДОМЛЕНЬ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.025 сек.