Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



КРАЙОВІ ПРИСТРОЇ ДЛЯ ПЕРЕДАЧІ БУКВЕНО-ЦИФРОВИХ ПОВІДОМЛЕНЬ

Клавіатури є основними пристроями ручного введення — виведення дискретних повідомлень.

Сучасні клавіатурні пристрої є закінчені функціональні блоки (модулі) з вбудованим мікропроцесорним управлінням. У нових крайових пристроях використовують електронне кодування.

Найважливіша частина клавіатури — це контактні і безконтактні клавішні перемикачі. Контактними перемикачами є механічний і герконовий контакти, безконтактними — датчик Холу і місткості перемикач.

До складу блоку клавіатури входить буферний накопичувач інформації, який компенсує швидкість введення символів з клавіатури оператором і швидкість виведення інформації, оскільки швидкість введення символів (50 Бод) набагато нижча за швидкість висновку (19 200 Бод).

У пристроях введення — висновку з перфоносите-л я м і застосовуються перфострічки і перфокарти. Інформація на перфоносителях фіксується пробивкою отворів в крапках з певними координатами. Пробивка відповідає одиниці, відсутність пробивки — нулю.

Перфострічка — це вузька паперова стрічка з п'ятьма або сімома доріжками і доріжкою, транспортування, а перфокарта — прямокутна картка з паперу або картону.

Пристроями введення — виведення інформації з перфораційними носіями є перфоратори і считивателі (фотосчитивателі). Перфоратори використовуються як вихідні пристрої (ПЛ-150), а считивателі —в якості вхідних пристроїв (фотосчитиватель FS-1501). Всі крайові пристрої для телеграфних систем мають в своєму розпорядженні вбудовані перфоратори і считивателямі (трансміттерамі). Швидкість перфорації досягає 150, а швидкість прочитування — 1500 знаків в секунду

У пристроях введення — висновку з магнітними носіями використовуються стрічки, карти, барабани, диски.

Накопичувач на магнітній стрічці складається із стрічкопротяжного механізму і електронних блоків, що забезпечують запис і відтворення інформації. У ньому використовується магнітна стрічка вширшки 0,25" і 0,15". У магнітних стрічок є немагнітна основа, на поверхню якої нанесений шар ферролака. Ширина доріжок може бути будь-який.

Запис виробляється на дві доріжки. Для великих стаціонарних ЕОМ використовується широка стрічка із записом на дев'яти доріжках.

Накопичувачі на магнітних стрічках виготовляються в тіпоразмерах накопичувачів для магнітних дисків. "Картрідж" типу ДС-2000 має розмір 2x3", 61-метрову стрічку шириною 6,35 мм. Для досягнення місткості 20 і 40 Мбайт використовується запис на 12 і 24 доріжках (щільність запису — 400 біт/мм).

Переваги таких накопичувачів в тому, що для їх підключення не потрібен додатковий контроллер (на програмному рівні), в них використовується асинхронний протокол обміну і двонаправлена 8-розрядна шина. Недолік полягає в попередньому формуванні носія. Для запису інформації використовуються методи ФМ і МФМ.

Накопичувачі на гнучких магнітних дисках (НГМД) розраховані на роботу з ПЕВМ. НГМД — це комплекс електромеханічних і електронних вузлів з безконтактними двигунами, в яких шпіндель закріплюється безпосередньо на осі двигуна, що обертається. Для переміщення каретки з магнітними головками використовуються крокові двигуни.

Магнітний диск є металевий диск, покритий з обох боків шаром феромагнітного матеріалу. Диски збирають в пакет, насаджений на вал.

Гнучкий магнітний диск (флоппи-диск) виготовляється з штучного матеріалу завтовшки 0,125 мм і діаметром 133 мм (5,25"); на нього наноситься ферролаковоє покриття. Диск, що має форму квадрата, постійно знаходиться в захисному чохлі з гнучкої пластмаси. У конверті і диску передбачені і індексного отвори (для формування сигналу про початок доріжки) шпінделя, а також вирізи — для підведення головок і для захисту запису. Доріжок може бути від 40 до 80 при двосторонньому записі інформації.

У гнучкого мікродиска (стандарт — 3,25", або 89 мм) також пластмасовий корпус підвищеної міцності.

Щільність запису на диску діаметром 3,5" — 135 біт/дюйм (5,3 біт/мм) , а діаметром 5,25" — 3,8 біт/мм; швидкість передачі —500 кбит/с. Для включення в ПЕВМ потрібна контроллерная платня із заданими сигналами інтерфейсу.

Дані на диску зберігаються в послідовному форматі на концентричних доріжках, кожна з яких ділиться на 9 або 10 секторів. При двосторонньому записі на 40 доріжках і 9 секторах забезпечується місткість диска 720 кбайт. Доріжки нумеруються від периферії до центру.

До МІНІ-НГМД відносяться ЕС5323 (Болгарія), СМ5640 (Німеччина), СМ5325 (Росія) FD55FV (Японія) і ін.

Накопичувачі на жорстких магнітних дисках (НЖМД) також розраховані на роботу з ПЕВМ. Ці накопичувачі мають незмінні носії (диски) інформації і рухомі плаваючі магнітні головки. Складаються з блоку приводу і електронних пристроїв для запису — прочитування.

Умовно НЖМД можна розбити на дві групи:

1 — пакет з 1...4 дисків з щільністю 10...30 доріжок на 1 мм; місткість при діаметрі диска 133 і 90 мм складає 5...60 Мбайт;

2 — пакет до 8 дисків з щільністю 40 доріжок на 1 мм; місткість — до 1 Гбайт при діаметрі диска 90 мм.

Жорсткий магнітний диск типу "Вінчестер" використовується в ПЕВМ. Накопичувачі на жорсткому магнітному диску мають незмінні носії інформації і рухомі магнітні головки. Пакет магнітних дисків "Вінчестера" — від 1 до 8 пластин діаметром 133 мм (5,25") і 89 мм (3,25") залежно від місткості накопичувачів (від 10 кбайт до 1...2 Гбайт).

Основна конструктивна особливість "Вінчестера" — герметизація носія з рециркуляцией повітря. Основою диска є алюмінієвий сплав з ферролаковим покриттям. Вінчестерські накопичувачі значно перевершують НГМД за швидкістю оперативного обміну, місткості і надійності.

Дані на вінчестерському диску зберігаються, як і на гнучкому диску, в послідовній формі. Швидкість передачі в ньому набагато вище, ніж в НГМД (від 5 до 15 Мбіт/с).

У НЖМД з дисками діаметром 133 мм стандарт інтерфейсу ST506 (США), швидкість — 5 Мбіт/с. У НЖМД з дисками діаметром 90 мм стандарт інтерфейсу ESDI, швидкість — до 10 Мбіт/с.

Останнім часом як пристрій висновку використовують:

стрімери — пристрої для зберігання інформації жорсткого диска на спеціальній касеті, яка схожа на звичайну магнітну стрічку; місткість такої касети —60... 150 Мбайт;

пристрої для читання інформації з оптичних дисків (компакт-диски CD-ROM), які надійніші і мають інформаційну місткість більшу, ніж дискети і диски.

Оскільки на оптичному диску інформація зберігається в цифровій формі, то в аналого-цифровому перетворювачі (АЦП) аналоговий сигнал перетвориться в цифрову (двійкову) форму. Частота квантування при частоті вхідного сигналу / = 20 кГц повинна бути не менше 40 кГц. Для звукових компакт-дисків /Кв = 44,1 кГц.

Технологія запису інформації на компакт-диск досить складна. Цифрова послідовність записується у вигляді мікроскопічних поглиблень — пітов.

Записана на компакт-диску інформація безконтактно считива-ется оптико-механічним лазерним блоком. Промінь малопотужного лазера, відображаючись від поверхні диска, поступає у вигляді модульованого світлового потоку на фотоелектричний перетворювач. Далі сигнал, пройшовши цифро-аналоговий перетворювач (ЦАП), поступає на звичайний підсилювальний пристрій аналогових сигналів.

Компакт-диски як носії комп'ютерної інформації увійшли до ужитку під назвою CD-ROM (компакт-диск тільки для читання), які по конструкції, зовнішньому вигляду і параметрам майже ідентичні компакт-дискам.

Головною перевагою CD-ROM, в порівнянні з твердими і м'якими дисками, є висока інформаційна місткість — до 550 Мбайт. Особливість CD-ROM, як і компакт-диска, полягає також в тому, що записану на ньому інформацію не можна змінити або записати носій безпосередньо з комп'ютера. Але інформація в ньому розташована на одній спіральній доріжці, а не на великій кількості доріжок, як на магнітних дисках. Це приводить до уповільнення прочитування інформації.

CD-ROM придбали популярність як носії цифрової інформації, вартість якої при випуску більше 70 екземплярів виявляється найнижчими в порівнянні з іншими носіями.

CD-ROM використовують як довідники, словники, каталоги, картотеки. Застосовують їх і для програмних продуктів. На диску, 15-грама, діаметром 12 см можна записати понад 200 тис. сторінок машинописного тексту, розмістити більше 5 тис. графіків і малюнків (чорно-білих) і до 2 тис. кольорових зображень високої якості.

Для користувачів CD-ROM розроблені індивідуальні диски одноразового запису, які називаються дисками WORM. Ці диски володіють економічними перевагами в порівнянні з CD-ROM. Технологія створення дисків WORM багато в чому аналогічна виготовленню звичайних компакт-дисків. Термін зберігання їх — близько 10 років.

Що друкує пристрій (принтер) — один з основних пристроїв інформаційної техніки. Принтер призначений для виведення інформації на паперовий носій. Сучасні принтери можуть виводити текстову і графічну, а деякі і кольорову інформацію (зображення). Існує декілька тисяч моделей принтерів.

У швидкодіючих принтерах використовуються принципи послідовного (через інтерфейс ІРПС) і паралельного (через інтерфейс ІРПР) друку. У пристроях послідовного друку текст записується на папір позначно. При паралельному друці за один цикл відразу друкується повний рядок тексту; швидкість роботи при цьому вища.

За способом нанесення знаків на папір друкуючі пристрої діляться на ударні і ненаголошені. До ударних можна віднести ряд телетайпів і що друкують машинки, інші відносяться до принтерів ненаголошеного типа. За способом формування знаку принтери діляться на знакопечатающие (мають готові контури знаків) і знакосинтезірующие (знак формується з комбінації крапок і штрихів).

Основні типи принтерів: матричні, струменеві і лазерні.

Матричні (точково-матричні) принтери найчастіше використовують для ПЕВМ. У них зображення символів будується на матрицях 9x7 і 9x9 крапок. Залежно від режиму в рядку може бути 40, 80 і 132 символу.

Принцип роботи принтера наступний: друкуюча головка, що містить вертикальний ряд тонких металевих стрижнів (голок), рухається уподовж друкуючого рядка; стрижні в потрібний момент ударяють по паперу через фарбувальну стрічку.

У деяких моделях принтерів друкуюча головка має 9 стрижнів. Але вищу якість забезпечують принтери з 24 і 48 стрижнями. Швидкість друку — 10...60 з на сторінку, малюнки — до 5 мин.

Струменеві принтери працюють безшумно і забезпечують хорошу якість друку з декількома градаціями яскравості. Текстове і графічне зображення формуються в них мікрокраплями спеціального чорнила, що видувається на папір за допомогою сопла. Цей спосіб забезпечує вищу якість друку; він зручний і для кольорового друку.

Що дозволяє здатність таких принтерів — 600 крапок на 1 дюйм. Швидкість друку — 10...60 з на сторінку. Недолік струменевих принтерів — необхідність використання спеціального чорнила і паперу.

Лазерні принтери забезпечують якнайкращу (близьке до друкарського способу) якість друку. У них використовується принцип ксерографії.

Дія принтерів заснована на формуванні електростатичного зображення під дією лазерного променя, що сканується по фоточутливому барабану (селенове покриття). Після нанесення на барабан фарбувальної речовини одержане зображення при нагріві закріплюється на папері.

Що дозволяє здатність лазерних принтерів — 300, 600 і 800 крапок на 1 дюйм. Швидкість роботи —5...15 з на сторінку; малюнки - 1 мин.

Для сполучення друкуючих пристроїв з ПЕВМ найчастіше використовуються стандартні інтерфейси CENTRONIX, ІРПР RS232C, стик С2.

З пристроїв введення — виведення графічної інформації розглянемо графічні пристрої і сканери.

Графічні пристрої (плоттери) — пристрої для виведення креслень і інших графічних зображень. Вони забезпечують вищу якість зображень, чим принтери при виведенні графіки.

Найбільш поширені електромеханічні графічні пристрої планшетного і барабанного (рулонного) типів. Інформація викреслюється на листах за допомогою виконавчого механізму фломастерами або олівцями.

До складу ПЕВМ входять малогабаритні графічні пристрої планшетного типа у форматі А4 (210x297 мм) або A3. Що дозволяє здатність таких пристроїв — 0,015...0,5 мм; точність зображення — до 0,1 мм; швидкість малювання ліній —35...40 см/с.

Для введення креслень і інших зображень в ПЕВМ застосовують пристрої кодування графічної інформації. Зображення вводяться на спеціальній графічній мові. За способом прочитування такі пристрої розділяються на безперервні (аналогові) і дискретні. Для цього можуть використовуватися різні фізичні принципи — акустичний, місткості, магнітний, оптичний.

Сканери — пристрої для прочитування в ПЕВМ графічної і текстової інформації чорно-білого і кольорового зображення, використовуючі оптичний принцип розпізнавання символів.

Візуальна інформація може вводитися за допомогою телекамери. У ПЕВМ вона перетвориться по рядках (точкам розкладання) і записується в оперативному пристрої, що запам'ятовує (ОЗУ). Після обробки спеціальним редактором її можна відображати на екрані дисплея або копіювати на звичайний принтер.

Пристрій мовного введення повідомлень в ПЕВМ забезпечує природність спілкування людини з машиною, дає можливість сконцентрувати увагу на виконуваній роботі, збільшує швидкість і достовірність введення, звільняючи очі і руки. Але необхідно враховувати і недоліки мовного введення: робота за певними правилами, з паузами і в повільному темпі.

В даний час використовується цифровий синтезатор мовних повідомлень ЕС1841.0104, який реалізує послівний і пофонем-ний синтез.

Із зарубіжних пристроїв введення мови в ПЕВМ слід назвати платню мовного введення фірми IBM. Платня вимагає попередньої настройки на диктора і дозволяє розпізнати до 240 ізольовано вимовлених фраз з точністю 99 %. Платня містить 16-розрядний процесор 80186, АЦП, ОЗУ (128 кбайт), ПЗП (64 кбайт), аналізатор спектру ASA-16.


Читайте також:

  1. Cпрямляючі пристрої
  2. Активний опір ліній електропередачі
  3. Акумуляторні батареї та зарядні пристрої.
  4. АНАЛОГОВІ СИСТЕМИ ПЕРЕДАЧІ
  5. БАГАТОКАНАЛЬНІ СИСТЕМИ ПЕРЕДАЧІ
  6. БАГАТОКАНАЛЬНІ СИСТЕМИ ПЕРЕДАЧІ
  7. БАГАТОКАНАЛЬНІ СИСТЕМИ ПЕРЕДАЧІ ІНФОРМАЦІЇ
  8. Багатокаскадні передавальні пристрої - 30 хв.
  9. Бензинові моторні пилки та звалювальні пристрої
  10. В обох випадках основним розрахунковим рівнянням є рівняння теплопередачі і теплового балансу
  11. В процесі читання виділіть маркером або підкресліть шляхи передачі теплової енергії.
  12. Вантажні пристрої




Переглядів: 751

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРИСТРОЇВ ВВЕДЕННЯ — ВИВОДУ І НОСІЇВ ІНФОРМАЦІЇ В СИСТЕМАХ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО ЕЛЕКТРОЗВ'ЯЗКУ | КРАЙОВІ ПРИСТРОЇ ДЛЯ ПЕРЕДАЧІ НЕРУХОМИХ І РУХЛИВИХ ЗОБРАЖЕНЬ (І ТЕЛЕВІЗІЙНИХ СИСТЕМИ, ФАКСИМІЛЕ)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.022 сек.