Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Багатокаскадні передавальні пристрої - 30 хв.

Високі вимоги до стабільності несучої частоти зондувальних сигналів, необхідність генерування складних і когерентних сигналів привели до появи передавальних пристроїв, виконаних по багатокаскадної схемі. У якості першого каскаду використовуються малопотужні збудники (задаючі генератори), а якості наступних – багатокаскадний підсилювач потужності.

У загальному випадку структурна схема багатокаскадного передавального пристрою імпульсної РЛС представлена на мал.3, а епюри напругі у контрольних точках - на рис.4.

 


Рис.3. Структурна схема багатокаскадного передавального пристрою імпульсної РЛС

 

У такому передавачі стабільність частоти зондувального сигналу визначається, в основному, малопотужними генераторами, що задають, частота яких стабілізована відомими методами, наприклад, за допомогою кварцу.

Збудник може бути побудований за схемою, що дозволяє швидке ( протягом декількох мікросекунд) перемикання з однієї робочої частоти на іншу. Він може також одним з методів формувати лінійно-частотномодульований або фазокодомодульований сигнал.

При формуванні сигналу збудника можна передбачити його твердий зв'язок із частотою гетеродинного сигналу змішувача приймального пристрою, що виключає необхідність застосування АПЧ. Нарешті, у такому передавачі можливе одержання пачки когерентних імпульсів, що дозволяє застосовувати кореляційно-фільтрову компенсацію пасивних перешкод, а також поєднувати сигнали різних каналів на загальний вхід або розділяти їх на окремі входи для живлення різних елементів фазованої антенної решиткі.

Потужність коливань збудника повинна бути достатньої для порушення наступного за ним каскаду. Оскільки формування сигналу здійснюється на зниженій потужності, необхідний вихідний рівень потужності зондувального сигналу досягається покаскадним посиленням.

В імпульсних РЛС імпульсна модуляція здійснюється залежно від рівня вихідної потужності, або в одному каскаді, або в декілька останніх потужних каскадах посилення. Тобто наявність всіх модуляторів (1…N) – необов’язкове.

 


Рис.4. Епюри напруг багатокаскадного передавача.

 

У ряді випадків формування сигналу зручніше робити на зниженій частоті. У цьому випадку до складу попередніх каскадів включають або змішувачі (рис.5, а), або помножувачі частоти (рис.5, б) .

У якості підсилювальних каскадів багатокаскадного передавача широко використовуються прилади з електродинамічним керуванням електронним потоком: клістрони, лампи бегучої хвилі (ЛБХ), лампи зворотної хвилі (ЛОВ) і т.д.

Таким чином, багатокаскадні передавальні пристрої застосовуються при високих вимогах до стабільності частоти й будуються за схемою «задаючий генератор - підсилювач потужності». Прикладами РЛС, у яких використовуються такі передавальні пристрої є РЛС 19Ж6, П-18МУ, 55Ж6, 22Ж6М и т.буд.

 

а)

 

 
 

 


б)

 

Рис.5. Приклад схем формування зондувального сигналу у багатокаскадних передавальних пристроях.


Читайте також:

  1. Cпрямляючі пристрої
  2. Акумуляторні батареї та зарядні пристрої.
  3. Бензинові моторні пилки та звалювальні пристрої
  4. Вантажні пристрої
  5. Вентиляційні пристрої в підземних виробках
  6. Вибір мікропроцесорного комплекту для проектування обчислювальних пристроїв і систем
  7. Вибір, розміщення, режими роботи компенсуючих пристроїв.
  8. Види передавальних пристроїв РЛС РТВ та їх параметри
  9. Визначення необхідного технологічного обладнання та пристроїв для виконання технологічних операцій і розробка вимог, яким повинний відповідати кожен тип оснастки
  10. Виконавчі пристрої. Регулюючі органи. Виконавчі механізми. Гідравлічні виконавчі механізми.
  11. Вимірювання параметрів електротехнічних пристроїв.




Переглядів: 1512

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Однокаскадні передавальні пристрої | Принципи формування спрямованого випромінювання (приймання) електромагнітних хвиль 10 хв.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.