Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Хмарні обчислення

Іншим напрямом сучасного обчислення задач глобального типу є Cloud Computing – хмарні обчислення, які підтримуються новими системними засобами (рис. 6), які підтримуються системами Google Apps, IBM-VSphere та системами Microsoft – WCloud, Azure, Amazon, Mech, WАpps, SkyDriven (Http://lenta.ru/articles/2010). Функції деяких систем розглядаються нижче. Google Apps забезпечує обчислення бізнесу в режимі он-лайн за допомогою Інтернет-браузеру до великих об'ємів даних на серверах Google, виконує веб-застосування з сховищами даних через інтерфейс API.в мовах Java і Python за допомогою стандартних протоколів [ 5, 6].

 

 

    Рис   Рис.6. Віртуальне середовище для організації обчислень задач Amazon Machine Image (AMI) підтримує застосування|застосування|, бібліотеки за|та| інструментами збері-гання AMI і|та| образів|зображень| в сховищі, вибір ОС для запуску і|та| контролю декількох AMI з використанням Веб-сервісу, інструментів управління т платою за надані для вживання ресурси, такі як час за кількість переданих даних. Azure (Windows Cloud, 2008) для створення розподілених «хмарних» веб-застосувань і інтернет-сервісів з використанням технології .Net. Amazon Web Services — це інфраструктура Web Services для надання таких послуг: зберігання даних (файловий хостінг, розподілені сховища даних), аренда віртуальних серверів,

надання обчислювальних потужностей тощо. При чому, час обчислення 12 центів, гігабайт даних на сервері – 15 центів, кожні 10 тисяч транзакцій – 10 центів.

Ці системи зорієнтовані на збереження даних, доступ до глобальних сховищ даних on–line, синхронізацію даних великих розмірів і викладання їх на віддалені сервери тощо. Тут головна проблема організації обчислень потребує визначення нових методів, таких як координація, кооперація та взаємодія різних сервісів і інших готових ресурсів через конфігураційний файл для виконання обчислень відповідних задач. Накопичення готових ресурсів у різних глобальних сховищах для доступу до них різних наукових користувачів потребує розвитку індустріальних методів і моделей з урахуванням особливостей і специфіки наукових задач. Ця індустрія теж базується на готових звичайних компонентах (артефактах, reuses, assets і даних) багаторазового використання, що знаходяться у різних бібліотеках, репозиторіях та нових «хмарних» сховищах Інтернету.

Головним методом індустрії наукових продуктів буде удосконалений метод зборки наукових різнорідних ресурсів, що належить до напрямів e–science в структури ПП, після виготовлення вони подаються на різні глобальні сервери для їх застосування.

Для хмарних обчислень основним припущенням є нерівномірність запиту ресурсів з боку клієнта. Для згладжування цієї нерівномірності в плані надання сервісу між реальним залізом і middleware розміщується ще один шар — віртуальний сервер, який виконує застосування шляхом віртуализації і балансування навантаженням засобами програмного забезпечення, так і засобами розподілу віртуальних серверів по реальних платформах і комп’ютерах.

Основна ідея Cloud Сomputing полягає у тому, що клієнт не повинен створювати свій обчислюючий центр і навчати персонал інсталяції прикладних програм і обслуговуванню системи. Ця технологія має деякі схожі риси з технологіями Grid, Utility computing і service computing (см. рис.4.5).

 

Існує 15 обчислювальних технологій в cloud computing. Це такі

Технологія зберігання даних – надання за запитом потрібного дискового простору для конкретного застосування. Цей ресурс може розташовуватися віддалено.

Технологія Баз даних – це надання віддаленого доступу до банків і баз даних. Для користувача це виглядає так, як якщо б база даних була розміщена локально.

Технологія інформації передбачає віддалений доступ до даних через інтерфейс типу API. Це можуть бути біржові дані, кредитна інформація, перевірка адрес іідентифікацій.

Технологія процесу (це може бути зокрема бізнес-процес) може відноситися до провайдерів програм, інфраструктури і платформи. Ця технологія належить до провай- дерів платформ, програм та інфраструктури.

Технологія застосування еквівалентна SaaS (Software as-a-Service) і являє собою будь-яку програму, наприклад, Salesforce SFA. Зазвичай мається на увазі робота через WEB-інтерфейс.

Технологія платформи – це комплексна послуга, що включає в себе розробку застосувань, інтерфейсів, баз даних, програм тестування, тощо.

Технологія інтеграції включає в себе програми, управління інформаційними потоками, прикладний дизайн і все, що присутнє в традиційній EAI-технології (Enterprise Application-Integration).

Технологія безпеки – це надання через Інтернет послуг безпеки. Хоча структура безпеки зазвичай будується локально, деякі послуги реалізуються віддалено, наприклад, ідентифікація та сертифікація, генерація, зберігання та передача ключів доступу. Зазвичай це атрибут архітектури.

Технологія управління – це сервіс віддаленого управління іншими cloud-сервісами, сюди входить віртуалізація, управління доступом, реалізація певних політик (наприклад, безпеки).

Технологія тестування – це надання можливості локального або віддаленого тестування різних видів сервісів, включаючи WEB-сервери.

Технологія інфраструктури – це фактично інформаційний центр в якості сервісу. Користувач отримує доступ до певного серверу (або серверів), його ОС і за стосунків.

Таким чином, Cloud computing – це парадигма розподіленого широкомаштабного комп’ютенгу, де набір абстрактних віртуалізованих, динамічно маштабованих, дистанційно керуючих машин, приладів пам’яті, платформ і сервісів надаються по запиту віддаленого користувача через Інтернет.

 

Рис.4.6. Види технологічних сервісів в Cloud computing

 


Читайте також:

 1. Автододавання та автообчислення.
 2. Алг W2 (ОБЧИСЛЕННЯ Y)
 3. Аналітичні показники динаміки та прийоми їх обчислення
 4. База оподаткування, ставки податку та порядок обчислення.
 5. Безпосереднє обчислення з використанням формули Ньютона-Лейбніца.
 6. Види середніх і способи їх обчислення
 7. Визначення та обчислення функції для одного значення аргументу і для діапазону значень аргументу.
 8. Відносні величини: суть, види та способи їх обчислення
 9. Відносні величини: суть, види та способи їх обчислення
 10. Гарантійні і компенсаційні виплати в оплаті праці та порядок обчислення середнього заробітку
 11. Для обчислення амортизаційних відрахувань основні засоби поділяють
 12. Доходи підприємства та методика їх обчислення
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Зассоби системи Grid | Індустрія даних.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.