Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Автоматизоване тестування

В процесі створення ІС нерідкі помилки і дефекти – це цілком очікуване і нормальне явище, а в умовах обмежених тимчасових ресурсів і високих вимог до якості програмних продуктів неминуче виникає необхідність в організації ефективного контролю і управління всім процесом тестування. Контроль якості ПО неможливий сьогодні без автоматизації всіх задач тестування.

Ручне тестування є витратним за часом, трудомістким і часто монотонним процесом. Воно приводить до виникнення проблем, особливо при обмежених ресурсах і жорстких термінах. Якщо вам потрібно поліпшити тестування додатків для перевірки коректності їх роботи, важливо рухатися у бік автоматизації всіх ручних задач тестування.

Інструментальні засоби автоматизації записують взаємодію користувачів з ПС, а сформовані на цій основі сценарії використовуються для подальших тестів, тобто автоматизація тестування дозволяє оптимізувати якість складних ПС ефективним по вартості способом за прийнятний час. Це допомагає швидше випустити програмне забезпечення більш високої якості.

Процес автоматизації тестування ділиться на три етапи:

– Запис. Сценарій тестування може включати точки верифікації (verification points) для перевірки відповіді системи і зробити сценарії тестування залежними від даних, щоб виконувати один і той же сценарій з різними наборами вхідних даних.

– Поліпшення шляхом додавання коду з різноманітними функціями Типові зміни сценаріїв тестування – умовне галуження, рефакторинг і обробка виняткових ситуацій.

– Відтворення. Виконання сценаріїв, що емалюють дії, які виконував користувач ПС при записі тесту. Розбіжності реєструються, і тестірувальник може зробити висновок про те, чи добре функціонує система або регресійне тестування виявило проблеми.

Для автоматизації тестування існує велика кількість систем:

HP LoadRunner, HP QuickTest Professional, HP Quality Center;

Segue SilkPerformer;

IBM Rational FunctionalTester, IBM Rational PerformanceTester, IBM Rational TestStudio;

AutomatedQA TestComplete.

HP LoadRunner – програмний продукт для автоматизації тестування широкого набору програмних середовищ навантаження і протоколів. Підтримує SOA, роботу з Web-сервісами, Ajax, RDP, SQL, продуктами Citrix, платформи Java, .Net, а також всі основні ERP– і CRM-додатки від PeopleSoft, Oracle, SAP і Siebel. Пакет HP LoadRunner включає більше 60 моніторів збору даних про інфраструктуру, що тестується, і надає детальну діагностику по роботі додатків.

Засоби від IBM Rational:

IBM Rational Robot – універсальний засіб автоматизації тестування загального призначення для команд розробників, що виконують функціональне тестування клієнт-серверні ПС. Дає можливість знаходити неполадки до ПС завдяки розширенню сценаріїв тестування засобами умовної логіки, що дозволяє цілком охопити система, що тестується. Robot дозволяє створювати сценарії тестування з викликом зовнішніх бібліотек DLL або виконуваних модулів.

IBM Rational Performance Tester – інструмент тестування навантаження і стресового, за допомогою якого можна виявляти проблеми системної продуктивності і їх причини. Дозволяє створювати тести без написання коду і, не вимагаючи навиків програмування. Забезпечує гнучкі можливості моделювання і емуляції різних призначених для користувача навантажень. Виконує збір і інтеграцію даних про серверні ресурси з даними про продуктивність додатків, одержуваними в режимі реального часу.

IBM Rational Functional Tester – набір засобів автоматизованого тестування, що дозволяють виконувати функціональне і регресійне тестування, тестування призначеного для користувача інтерфейсу і тестування, кероване даними. Інструмент застосовує технологію ScriptAssure (безшовна перевірка достовірності динамічних даних) і функції пошуку відповідності за шаблоном, що дозволяють підвищити стійкість сценаріїв тестування в умовах частих змін призначених для користувача інтерфейсів додатків. Тестіровщики можуть вибрати мову сценаріїв для розробки і настройки тестів: Java в середовищі Eclipse або Microsoft Visual Basic .Net в середовищі Visual Studio .Net.

IBM Rational Quality Manager – рішення для реалізації процесів управління тестуванням і якістю, підтримує співпрацю учасників груп по розробці програмних продуктів, надаючи їм можливість обмінюватися інформацією, застосовувати засоби автоматизації для скорочення графіків виконання проектів, а також складати звіти по проектних показниках для ухвалення обгрунтованих рішень. Rational Quality Manager може бути доповнений засобом управління ресурсами тестування Rational Test Lab, що забезпечує облік ресурсів тестування (серверів), їх бронювання, автоматизацію розгортання тестового середовища на сервері і запуск скриптов тестування, а також звітність по використовуванню ресурсів тестування.

Rational Quality Manager і Rational Test Lab створені на базі відкритої платформи Jazz, яка надає стандартні інтерфейси і зручні можливості для інтеграції з рішеннями партнерів і інших виробників.

Таким чином, тестування Веб-застосувань – одна важливих задач в створенні ПС і її еволюції, а також отримання інформації для ухвалення оперативних рішень про готовність продукту або його версії для експлуатації і продажу.

 

Контрольні питання і завдання до частини 4

 

1. Охарактеризуйте загальні основи виробництва ПС.

2. Дайте характеристики моделі взаємодії.

3. Наведіть основні лінії виробництва програм.

4. Охарактеризуйте дисципліни програмної інженерії.

5. Чи необхідні ці дисципліни в індустрії програмних продуктів.

6. Визначте основні інструментальні засоби організації обчислень програм і систем.

7. Визначте новий тип програмного ресурсу – сервіси та веб-сервиси.

8. Як створюються нові технології розроблення спеціальних продуктів.

9. Визначити модель якісті програмного продукту.

10. Дайте перелік показників якісті ПС

11. Які характеристики є економічними.

12. Назовить методи оцінювання програмних систем.

13. Як розробляються програми в середовищі Windows.

14. У чому зміст інженерії програм і систем.?

15. Які є методи тестування і набор метрік для оцінки ПС.

 


Читайте також:

  1. Автоматизоване робоче місце метролога
  2. Для детального тестування
  3. ЕКСПЕРИМЕНТ (ТЕСТУВАННЯ)
  4. Експрес-тестування
  5. Етап тестування
  6. Інженерії тестування програмних систем
  7. Інструменти тестування та оцінювання
  8. ЛЕКЦІЯ 1. АВТОМАТИЗОВАНЕ РОБОЧЕ МІСЦЕ: ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ, ПРИЗНАЧЕННЯ.
  9. Метод тестування
  10. Методи тестування. Метрики і критерії
  11. Методика тестування КІСП аудитором




Переглядів: 4314

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тестування веб-застосувань | Список літератури до частини 4

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.