Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Конфликтологический підхід до охорони здоров'я

Якщо функціоналісти виходять з припущення, що медичне обслуговування однакове доступно для усіх членів суспільства незалежно від класової або расової приналежності, віку, підлоги і віросповідання, то конфликтологи не згодні з таким підходом. Вони вважають, що в будь-якому суспільстві люди вважають за краще бути здоровими, а не хворими. Але деякі домагаються кращого в порівнянні з іншими стану здоров'я, оскільки мають можливість скористатися тими ресурсами, які сприяють хорошому здоров'ю і допомагають швидко видужати у разі хвороби.

Конфликтологи відмічають, що чим вище класовий статус, тим більше шансів у людини зберегти хороше здоров'я, доручити ефективну медичну допомогу і прожити довге життя. Незаможні частіше втрачають працездатність і в цілому менш здорові, чим люди спроможні. Хоча останніми роками медична допомога стала доступнішою для бідних, якщо враховувати рівень непрацездатності, їм роблять менше уваги, чим людям із засобами. Тривалість життя імущих також більше, ніж у бідних : у віці від 64 до 69 років заможні люди живуть приблизно на 2,4 року довше, а у віці понад 75 років - майже на рік довше за своїх однолітків з бідних шарів суспільства.

Таке положення пояснюється багатьма чинниками. Одним з них є дуже висока вартість медичного обслуговування, сплатити яке бідні іноді не в змозі; їх прибутки низькі, а медичне страхування часто відсутнє. Так, американська система охорони здоров'я більше орієнтована на людей тих, що досягають успіху. Приблизно 28 млн. американців (12% населення) стикаються з проблемами, які позбавляють їх можливості скористатися медичною допомогою. Близько 40 млн. американців, серед яких високий відсоток бідняків і представників національних меншин, проживають у встановлених федеральним урядом районах, де частково відсутня первинна медико-санітарна допомога. В цілому в бідних районах не вистачає лікарів, а труднощі з громадським транспортом ще більше ускладнюють справу.




Переглядів: 572

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Функціоналістський підхід до охорони здоров'я | Система охорони здоров'я

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.