Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема XII

ФІНАНСОВИЙ РИНОК

Ключові терміни: фінансовий ринок, ринок грошей, ринок капіталів, ринок цінних папе­рів, кредитний ринок, міжбанківський ри­нок, акція, облігація, казначейський вексель, фондова біржа, інвестиційний сертифікат, первинний ринок цінних паперів, вторинний ринок цінних паперів, біржовий обіг цінних паперів, позабіржовий обіг цінних паперів.

 

Суть фінансового ринку

Фінансовий ринок— це специфічна сфера економіч­них відносин. У розвинутому ринковому середовищі він створює гнучкий механізм мобілізації та перерозподілу вільних коштів для забезпечення фінансування витрат підприємств і організацій, розширення можливостей вишукування необхідних фінансових ресурсів для ви­робничого і соціального розвитку.

Фінансовий ринок є невід'ємною частиною фінансо­вої системи держави і відображає внутрішній і зовніш­ній попит та пропозиції на фінансові ресурси.

Учасниками фінансового ринку є фінансові посеред­ники. Вони за допомогою різноманітних фінансових інструментів виконують широкий набір функцій з об­слуговування та управління економічними процесами.

Товаром на фінансовому ринку є гроші, надані у ко­ристування на певний час у формі позик під зобов'язан­ня або безповоротно під акції.

Фінансовий ринок формується під впливом перемі­щення грошових коштів у будь-якій формі від власників до позичальників. Переміщення грошових коштів може здійснюватися як:

— пряме фінансування;

— непряме фінансування.

При прямому фінансуванні кошти переміщаються безпосередньо від власників заощаджень до позичаль­ників. У прямому фінансуванні можна виділити такі підгрупи:

— капітальне фінансування;

— фінансування шляхом отримання позики.

Капітальне фінансування — це будь-яка угода, за якою фірма отримує грошові кошти для здійснення інвестицій в обмін на надання права часткової участі у власності на цю фірму.

Фінансування шляхом отримання позики — це будь-яка угода, згідно з якою фірма отримує грошові кошти для здійснення інвестицій в обмін на вимогу сплатити ці кошти в майбутньому з узгодженим відсотком. Пра­ва на частину власності фірми кредитор не отримує.

При непрямому фінансуванні кошти переміщують­ся від власника заощаджень до позичальників не безпо­середньо, а через фінансових посередників.

 




Переглядів: 396

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тестові завдання | Класифікація фінансових ринків

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.