Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розрахунки ануїтетів при механізмі простого нарахування процентів

При розрахунках ануїтетів на практиці частіше використовується механізм складного нарахування процентів. Але існують ануїтети з використанням механізму простого нарахування процентів. Розглянемо формули розрахунку нарощеної суми та поточної вартості в таких ануїтетах.

Розглянемо випадок коли внески здійснюються один раз в кінці року (потік постнумерандо), нарахування процентів ─ річне. В цьому випадку майбутня вартість такого ануїтету складається із суми річних внесків, кожний з яких (кожний із внесків ─ Р) збільшується на відповідну йому суму простих процентів, що на нього нараховуються. Перший внесок Р збільшується на коефіцієнт [1+(k 1)·i], де k ─ кількість внесків Р впродовж строку дії ануїтету. Другий внесок Р збільшується на коефіцієнт [1+(k 2)·i], третій ─ на [1+(k 3)·i] і так до розрахунку внеску Р, при якому коефіцієнт стане таким: [1+(k ki], тобто, коефіцієнт стає рівним одиниці і це означає що на останній внесок Р проценти не нараховуються.

Запишемо послідовно внески наведеного ануїтету разом з відповідними кожному з них коефіцієнтами нарощення і можемо констатувати, що це ─ арифметична регресія, або арифметична прогресія ─ за умови роз-ташування внесків з коефіцієнтами у зворотному порядку.

_Додаткова інформація_________________________

Арифметичною прогресією є послідовність чисел в якій різниця між наступними та попередніми членами є незмінною. Ця незмінна різниця має назву ─ різниця прогресії. Сума k членів арифметичної прогресії розраховується за формулою:

(12.24)

де ─ перший член прогресії;

─ останній член прогресії;

k ─ кількість членів прогресії.

Також, суму k членів арифметичної прогресії можна розрахувати за формулою:

(12.25)

де d ─ різниця прогресії; якщо відомі два члена арифметичної прогресії, що стоять поруч, то .

Тоді сума членів ряду платежів річного ануїтету постнумерандо розраховується за допомогою формули суми членів арифметичної прогресії (формула 12.24) де першим членом прогресії є Р, а останній член прогресії дорівнює Р·[1+ (k 1)·i]. Отже, майбутня вартість простого річного ануїтету постнумерандо розраховується за формулою:

(12.26)

Поточна (приведена) вартість простого річного ануїтету постнумерандо не є арифметичною прогресією, тому не може бути виведеною у вигляді компактної формули подібної до розрахунку ─ (формула 12.26). Також, приведена вартість простого річного ануїтету постнумерандо не є також і геометричною прогресією. Приведена вартість простого річного ануїтету постнумерандо, а рівно як і пренумерандо може бути розрахована за загальною формулою розрахунку (див. формулу 12.28).

У зв’язку з тим, що формула 12.26 «спрацьовує» в умовах, за яких кількість внесків (платежів) співпадає з кількістю років, тобто k=N, то вона може мати і такий запис:

(12.26*)

Цілком можливим є варіант розрахунку ануїтетів що застосовують механізм простого нарахування процентів за загальними формулами розрахунку показників FV і PV грошових потоків:

(12.27)

. (12.28)

При внесенні платежів р-раз за рік (потік постнумерандо) з нарахуванням простих процентів один раз на рік нарощена сума ануїтету дорівнює:

(12.29)

Поточна (приведена) вартість простого річного ануїтету постнумерандо при внесенні платежів р-раз за рік розраховується за формулою (12.28), але може бути записана і по-іншому:

(12.30)

Формули 12.26 та 12.29 виведені за допомогою формули 12.24. Також і будь-які інші варіанти формул розрахунку майбутньої вартості ануїтетів при застосуванні механізму простого нарахування процентів можуть бути виведеними за допомогою формул 12.24 та 12.25.


Читайте також:

  1. А. Розрахунки з використанням дистанційного банкінгу.
  2. Акти застосування норм права в механізмі правового регулювання.
  3. АКТУАРНІ РОЗРАХУНКИ
  4. Актуарні розрахунки
  5. Амортизація основних фондів підприємства. Методи нарахування амортизації
  6. Амортизація основних фондів підприємства. Методи нарахування амортизації.
  7. Амортизація основних фондів, методи її нарахування.
  8. Амортизація. Методи нарахування амортизації.
  9. Ануїтети з безперервним нарахуванням процентів
  10. Безготівкові розрахунки
  11. Безготівкові розрахунки із застосуванням платіжних доручень, платіжних вимог-доручень, платіжних вимог
  12. Безготівкові розрахунки фізичних осіб розрахунковими чеками




Переглядів: 612

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Майбутня та теперішня вартості авансового ануїтету (ануїтету пренумерандо) при використанні облікової ставки | Ануїтети з безперервним нарахуванням процентів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.