Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розгляд повідомлень однієї держави - учасниці про те, що інша держава - учасниця не виконує своїх договірних зобов'язань.

Особливість - виключно договірний характер, тобто передбачена в ряді міжнародних конвенцій з прав людини. Першу форму становить обов'язкова процедура, що встановлена в Міжнародній конвенції про ліквідацію всіх форм расової дис­кримінації, Європейській конвенції про захист прав людини та основних свобод. Африканській хартії прав людини і народів. Наприклад, у ст. 49 Африканської хартії зазначається: «... якщо держава - учасниця цієї Хартії вважає, що інша держава - учас­ниця порушила положення Хартії, вона може передати питання відразу в Комісію, направивши повідомлення Голові, Генераль­ному секретареві Організації африканської єдності і державі, якої це повідомлення стосується».Європейська конвенція про захист прав людини також передбачає розгляд міждержавних спорів щодо дотримання дер­жавами - учасницями своїх зобов'язань. Так, згідно зі ст. 33 Конвенції будь-яка договірна сторона може передати на розгляд Суду питання про будь-яке порушення положень Конвенції та протоколів до неї, яке, як вона вважає, було допущене іншою договірною стороною.

Другу форму становить факультативна процедура, що встановлена в Міжнародному пакті про громадянські і політичні права, Кон­венції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, шо принижують гідність, видів поводження і покарання, Американській конвенції про права людини.

Уяву про факультативну клаузулу (тобто можливість держа­ви - учасниці за власним бажанням добровільно погоджуватися на таку процедуру) дає ст. 41 МПГПП. Відповідно до цієї стат­ті «держава, яка бере участь у цьому Пакті, може в будь-який час заявити, що вона визнає компетенцію Комітету одержувати і розглядати повідомлення про те, що якась держава - учасниця твердить, що інша держава - учасниця не виконує своїх зобов'я­зань за цим Пактом.Повідомлення, передбачені цією статтею, можуть братися і розглядатися тільки в тому разі, коли їх пода­ла держава - учасниця, яка зробила заяву про визнання для себе компетенції цього Комітету. Комітет не приймає ніяких пові­домлень, коли вони стосуються держави - учасниці, яка не зро­била такої заяви».

Сутність цієї процедури полягає в тому, що відповідний контрольний орган уповноважений розглядати заяви держав лише у тому випадку, коли їх подала держава - учасниця, яка зробила заяву про визнання для себе компетенції цього орга­ну проти держави - учасниці, яка зробила таку ж заяву.




Переглядів: 551

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розгляд періодичних доповідей держав. | Розгляд повідомлень окремих осіб та груп осіб про порушення державою-учасницею прав, викладених у договорі.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.