Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Облік тварин на вирощуванні та відгодівлі (поточних біологічних активів тваринництва)

У сільськогосподарських підприємствах дорослих продук­тивних і робочих тварин, які призначені для використання у сільськогосподарському виробництві, обліковують на рахунку 16 «Довгострокові біологічні активи», до якого з цією метою відкри­вають два субрахунки:

163 «Довгострокові біологічні активи тваринництва, які оці­нені за справедливою вартістю»;

164 «Довгострокові біологічні активи тваринництва, які оці­нені за первісною вартістю».

Для обліку молодняка тварин і тварин, вибракуваних з ос­новного стада і поставлених на відгодівлю з метою подальшої реалізації або забою на м’ясо, птиці, звірів, кролів, бджіл при­значений синтетичний рахунок 21 «Поточні біологічні активи» із субрахунками:

212 «Поточні біологічні активи тваринництва, які оцінені за справедливою вартістю»;

213 «Поточні біологічні активи тваринництва, які оцінені за первісною вартістю».

Облік наявності, надходження і вибуття молодняка великої рогатої худоби, свиней, овець, кіз, коней ведуть за такими стате­во-віковими та господарськими групами:

1) велика рогата худоба (ВРХ): телички (за роками народ­ження); бички (за роками народження); нетелі; корови-первістки для реалізації;

2) свині: поросята до двох місяців (до відлучки від маток); поросята від двох до чотирьох місяців; ремонтні свинки; ремонтні кабанчики; свиноматки, що перевіряються; молодняк свиней на відгодівлі;

3) вівці: молодняк народження поточного року; молодняк народження минулих років і ярки (до переведення в основне стадо). Облік за кожною віковою групою ведеться окремо за ру­нами: тонкорунні, напівтонкорунні, напівгрубововняні, грубо­вовняні;

4) кози: молодняк народження поточного року; молодняк народження минулого року;

5) коні: молодняк робочих коней (за статтю і роками народ­ження); молодняк племінних коней (за статтю і роками народ­ження).

При оформленні руху тварин (народження, переведення з групи в групу або в основне стадо, постановка на відгодівлю, зняття з неї при забої або вибутті, передача іншій матеріально відповідальній особі тощо) їх зважують. Молодняк та відгодівельне поголів’я великої рогатої худоби і свиней бажано зважу­вати щомісяця. Результати зважування з позначенням клички, інвентарного номера, живої маси до і після зважування, приро­сту живої маси тварин за місяць записують у «Відомість зважу­вання тварин» (с.-г. об., ф. № 98) у розрізі відповідальних осіб та видів тварин. Для визначення приросту живої маси по відповідній групі тварин за звітний період складають «Розрахунок визначен­ня приросту» (с.-г. об., ф. № 98а). Приріст живої маси тварин визначають розрахунково за формулою

П = Мк + Мв — Мн — Мп,

де П — приріст живої маси тварин за звітний період;

Мк, Мп — жива маса тварин на кінець (к) та початок (п) звітного періоду за даними відповідного зважування;

Мв, Мн — жива маса тварин, що вибули (в) з даної вікової групи (враховуючи і загиблих) та надійшли (н) в дану групу (вра­ховуючи приплід) протягом звітного періоду.

Особливої уваги з боку бухгалтерської служби потребують облік і контроль вибуття тварин і птиці. Причини вибуття бува­ють різні: технологічні потреби, виробнича необхідність, внутріш­ньогосподарське переміщення, непередбачувані та екстремальні ситуації, реалізація, забій тощо.

Відпуск тварин іншим організаціям оформляють «Товарно-транспортною накладною на відправлення-приймання тварин і птиці» (ф. № 1-сг), яку виписують у чотирьох примірниках на кожну групу худоби, свиней, птиці та інших видів тварин. До накладної додають ветеринарне свідоцтво. У товарно-транс­портній накладній обов’язково записують такі дані: кількість голів, їх жива маса, категорія вгодованості, дата і година відправлення, пункт призначення, найменування одержувача товару.

У разі вимушеного дорізування або загибелі тварин, птиці, ліквідації поголів’я з інших причин у день вибуття обов’язково складають «Акт на вибуття тварин і птиці (забій, дорізування і загибель)» (с.-г. об., ф. № 100). На всі випадки загибелі і виму­шеного забою тварин ветеринарна служба господарства разом із спеціалістами державної ветеринарної дільниці складає акт (вис­новок) про причини такого явища. У цьому акті вказують поря­док і мету використання продуктів, одержаних внаслідок дорізу­вання тварин. Продукти від забою тварин у господарстві або на забійному пункті інших організацій здають у комору (на склад) відповідно до накладної, в якій комірник або інша матеріально відповідальна особа розписується про їх приймання. Один при­мірник накладної додають до звіту про рух тварин і птиці.

Усі документи про вибуття тварин і птиці затверджує керів­ник підприємства.

Вибракування тварин з основного стада для наступної по­становки на відгодівлю або забій, а також для реалізації, тобто переведення їх до складу поточних (оборотних) активів, відобра­жають у «Акті на вибракування тварин з основного стада» (с.-г.об., ф. № 57).

Для оперативного обліку і контролю за рухом поголів’я на тваринницькій фермі її завідуючий чи обліковець веде «Книгу обліку тварин і птиці» (с.-г. об., ф. № 34), у якій за кожною статево-віковою групою тварин зазначає джерела надходження та напрямки вибуття поголів’я.

Основним документом, у якому узагальнюються дані про рух худоби, свиней, птиці та інших видів тварин за звітний пе­ріод, є «Звіт про рух худоби і птиці на фермі» (с.-г. об., ф. № 102). У звіті, поряд з даними про рух худоби і птиці за обліковими групами, кількість голів та їх живу масу, зазначають також кількість кормо-днів, витрачених на утримання поголів’я. Складають та­кий звіт щомісяця у двох примірниках, з яких один разом з до­даними до нього первинними документами, на основі яких його складено, передають до бухгалтерії для складання бухгалтерсь­ких проводок та поточного обліку руху тварин. Другий примірник звіту з підписом бухгалтера за прийняті документи залишається у матеріально відповідальної особи (завідувача ферми).

 

Для обліку молодняка тварин і тварин на відгодівлі викори­стовують журнал-ордер № 9 с.-г., який складається з двох сумі­щених частин — за дебетом субрахунка 212 (відомість 9 а с.-г.) та за кредитом цього рахунка (безпосередньо журнал-ордер № 9 с.-г.). Записи у журналі-ордері та відомості виконують на підставі «Звіту про рух худоби і птиці на фермі» (с.-г. об., ф. № 102) та доданих до нього первинних документів. Записи здійснюють у розрізі статево-вікових груп окремо по кожній матеріально відповідальній особі (фермі). На підставі цих записів щомісяця складають Обо­ротну відомість аналітичного обліку за субрахунком 212 «По­точні біологічні активи тваринництва, які оцінені за справедли­вою вартістю». Схематично послідовність відображення в обліку операцій руху молодняка тварин показано на рис. 2.1.

При застосуванні комп’ютерної форми обліку основними регістрами з обліку руху тварин можуть бути відомості (машино­грами):

 

— Оборотна відомість обліку руху тварин (по матеріально відповідальних особах);

— Оборотна відомість обліку руху тварин (по сільськогоспо­дарському підприємству);

— Відомість обліку руху тварин (з операцій руху) та ін.


Читайте також:

  1. IX. Відомості про військовий облік
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. XV. Фінансові результати від первісного визнання та реалізації сільськогосподарської продукції та додаткових біологічних активів
  4. Автоматизована форма обліку
  5. Автоматизовані системи управлінні охороною праці, обліку, аналізу та дослідження травматизму
  6. Автоматизовані форми та системи обліку.
  7. Адміністративний арешт активів та його наслідки
  8. Акції та їх облік
  9. Акції та їх облік
  10. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
  11. Амортизація інших необоротних матеріальних активів
  12. Амортизація нематеріальних активів




Переглядів: 1192

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Особливості бухгалтерського обліку у сільськогосподарському виробництві | Облік витрат на виробництво і калькулювання собівартості продукції рослинництва

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.