Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Фонові води

 

При вирішенні практичних задач охорони водних об’єктів умовно приймають фоновими ділянки річок (або озер), розташовані поза безпосереднім впливом джерел забруднення. Цим вимогам відповідають верхів’я річок або їх притоки.

Хімічний склад вод місцевого стоку (стоку однакових за походженням вод, які формуються в межах певної місцевості в приблизно однакових умовах схилів і ґрунтів) залежить від категорії води та характеру живлення річок і водойм в річному циклі. В озерах одним із основних факторів, який визначає якість, є характер водного живлення. Польові дослідження дозволяють побудувати ізолінії якості річкових вод, які відповідають певному генетичному класу і інтенсивності водообміну. Генетичний підхід дозволяє визначати якість води водойм. Для річок генетичний принцип не підходить, бо при цьому не враховується коливання стоку в річному і багаторічному періоді, а також нерівномірність одночасних стокових характеристик по території. Визначення гідрохімічних показників фонових ділянок річок з урахуванням характеристик стоку дозволяє визначати показники води.

Фонові показники БСК для річок і водойм зі значним живленням болотних вод часто перевищують значення ГДК, що вказує на необхідність коректування ГДК з врахуванням місцевих умов. Похибка при оцінці фонових значень БСК досягає ±0,2 мг/л (при не менше ніж дворазовій повторюваності) і більше. В морській воді фонові БСК можуть бути прийняті 2 мг/л.

При визначенні допустимого навантаження водойм забрудненнями суттєве значення відіграє кисневий режим. Вміст розчинного в воді кисню не падає в фонових ділянках річок нижче 6...8 мг/л, а взимку – нижче 8...10 мг/л, тобто дефіцит кисню складає 20...40%. Збіднені киснем води спостерігаються в зонах ґрунтового живлення і під суцільним льодяним покровом (в озерах необхідна додаткова аерація).

Токсичних та інших шкідливих речовин і мікробів в воді фонових ділянок річок, озер та морів, як правило, не міститься. Виключенням є фенольні з’єднання рослинного походження (продукти розпаду деревини та ін.), котрі в малих концентраціях виявлені навіть у верхів’ях.

 

 

Розділ ІІ

ВОДНЕ ГОСПОДАРСТВО ЯК СФЕРА ДІЯЛЬНОСТІ

Водне господарство. Водогосподарські комплекси (ВГК)


Читайте також:

  1. Клас сифонові Siphonophyceae
  2. Фонові знання, лексичний фон та фонова лексика




Переглядів: 382

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Фактори, які впливають на якість води | Поняття про водне господарство, його функції і завдання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.