Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



По дисциплине

При підготовці об’єктів для дослідження слід дотримуватись таких правил:

1. Якщо матеріали і речовини виявлені у великій кількості, на дослідження направляються їх зразки. У випадках, коли вони (матеріали і речовини) є рідинами або сипкими масами, зразки надаються у вигляді середніх проб. При відборі середньої проби рідини останню потрібно збовтати, а потім відлити не менше як 1 л в окрему ємність. Середня проба сипких речовин (піску, цементу та ін.) відбирається виїмками за допомогою щупа з різних за глибиною місць кожної ємності (три – п’ять виїмок загальною масою 1,5 – 2 кг). При великих розмірах сховища проби слід відбирати в місцях, з яких найімовірніше походить частина сипкої речовини, що досліджується (біля дверей, вікна, пролому тощо).

2. Зразки ниток, мотузок, шпагатів надаються загальною довжиною не менше як 3 м, відрізками з різних місць об’єктів.
Зразок тканини повинен мати довжину 50-100 см. Якщо тканина має малюнок, він повинен повторюватись на зразку не менше трьох разів.

3. Якщо досліджуються нашарування або плями на предметах, експерту необхідно надати сам предмет. Нашарування і плями необхідно прикрити аркушем білого паперу або тканиною, закріпленою по краях. Якщо вилучити предмет неможливо, надаються вирізки з плямами.

4. Предмети одягу та взуття, на яких припускається наявність волокон (інших мікрочастинок і нашарувань), необхідно загорнути кожний окремо в щільний білий папір (забороняється упаковувати їх в поліетиленові мішки, оскільки поліетилен має електростатичні властивості, під впливом яких локалізація мікрочастин на об’єкті може зазнати змін).

5. Рідини слід наливати для транспортування в чистий скляний товстостінний посуд і закривати притертою скляною пробкою. Посуд, у якому пересилаються луги, закривається гумовою пробкою (корком).

6. Предмети, які просочені оліями, жирами і мастильними матеріалами, а також предмети, яким властиві специфічні запахи, вміщують в скляний щільно закритий посуд або вполіетиленові мішки, що заклеюються.

7. Наркотичні засоби саморобного виробництва, які мають певну форму (брикет, грудка тощо), вміщують в окремі упаковки, щоб зберегти їх форму.

Криміналістичній службі України належить особлива роль у використанні сучасних криміналістичних технологій для попередження, розкриття та розслідування злочинів. Значна частина криміналістичних досліджень виконується в спеціальних лабораторіях органів внутрішніх справ. Підкреслимо, що в останні роки криміналісти України досить інтенсивно вивчають можливості і реально використовують на практиці спеціальні методи дослідження. Тільки за останні п’ять років кількість експертиз, що виконувалися спеціальними лабораторіями експертно-криміналістичних підрозділів МВС України, збільшилась і становить майже четверту частину криміналістичних експертиз, які проводяться в органах внутрішніх справ.

Сфера застосування спеціальних методів і, засобів дослідження постійно розширюється, а результати цих досліджень – надійні джерела пошукової та доказової інформації, оскільки часто використовуються тоді, коли потрібні дані для розкриття злочину не можуть бути отримані традиційними методами та засобами.

Це дозволяє на практиці вирішувати досить складні, різнобічні, інколи навіть таємничі питання, що виникають у процесі розслідування кримінальних справ.

?

1) Дайте означення судової експертизи. Що є предметом та об’єктом експертного дослідження ? Якими законодавчими актами регламентовано проведення судової експертизи ?

2) Що є підставою для проведення судової експертизи ?

3) Як поділяють судові експертизи ? Назвіть типи їх класифікацій.

4) Що називається криміналістичною експертизою ? Які її основні види ?

5) Які головні завдання криміналістичної експертизи матеріалів, речовин та виробів (КЕМРВ) ?

6) На чому базуються типи класифікації об’єктів криміналістичного дослідження матеріалів, речовин та виробів ?

7) Яким чином здійснюється підготовка об’єктів для експертного дослідження матеріалів, речовин та виробів ?

8) Знайдіть відповідність.

 

Об’єкт КЕРМВ Вид КЕРМВ
1) продукти переробки різних видів нафти, мастила, легкозаймисті нафтопродукти, гас, бензин, гудрон; а) експертиза лакофарбових матеріалів і покриттів;
2) розсіювачі фар, травмобезпечне скло (сталініт та триплекс), колби електроламп, дзеркала транспортних засобів; пляшки, склянки, вази; ампули, шприци, медична тара; вироби з кришталю та художнього скла; б) експертиза полімерних матеріалів, пластмас і виробів з них;
3) пофарбовані предмети та частинки лакофарбових покриттів, які ймовірно відділилися від них, а також їх предметоносії; в) експертиза волокнистих матеріалів і виробів з них;
4) наркотичні засоби, одержані кустарним способом з рослин конопель і маку, а також цілі рослини або подрібнені частини рослин конопель і маку; синтетичні і напівсинтетичні наркотичні та психотропні речовини та засоби; лікарські засоби; сильнодіючі та отруйні речовини; предмети-носії зі слідами таких сполук (шприци, голки, тощо); г) експертиза нафтопродуктів і паливно-мастильних матеріалів;    
5) предмети одягу з нашаруваннями мікрочастинок волокон; нитки, шнури, плетені вироби; залишки від спалювання текстильних матеріалів та одягу; д) експертиза скла, кераміки та виробів з них;
6) пакувальні засоби, розіювачі гумові деталі транспортних засобів, елементи радіо- та телеапаратури, продукція електротехнічної та кабельної промисловості (ізоляційні шари проводів, шнурів, кабелів, ізоляційні стрічки), взуттєвої (гума, натуральна та штучна шкіра), галантерейної (біжутерія, гудзики) промисловості та інші поширені в побуті пластмаси, гуми та вироби з них, а також їх фрагменти та сліди, утворені їх матеріалами; е) експертиза наркотичних, сильнодійних і отруйних речовин.

 

по дисциплине

«Русский язык и культура речи».

 


Читайте також:

  1. Вопросы к экзамену по дисциплине «Экономика организаций для студентов, обучающихся
  2. Курс лекций по дисциплине
  3. Лекций по дисциплине
  4. МЕТОДИЧЕСКИЕ УКАЗАНИЯ ПО НАПИСАНИЮ И ЗАЩИТЕ ВЫПУСКНОЙ КВАЛИФИКАЦИОННОЙ (ДИПЛОМНОЙ) РАБОТЫ ПО ДИСЦИПЛИНЕ «МЕЖДУНАРОДНОЕ ЧАСТНОЕ ПРАВО»
  5. ПО ДИСЦИПЛИНЕ: АДВОКАТУРА
  6. ПРИМЕР ВЫПОЛНЕНИЯ ЗАДАНИЯ ПО ДИСЦИПЛИНЕ




Переглядів: 703

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Види криміналістичних експертиз | Економічна сутність необоротних матеріальних активів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.