Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Передумови створіння комп'ютерної системи бухгалтерського обліку (КСБО) на підприємствах

Перед упровадженням комп'ютерної системи бухгалтерського обліку на підприємстві необхідно провести реінжиниринг бізнес-процесів, тобто переосмислити і перепроектувати діяльність підприємства для досягнення значних поліпшень в таких ключових для сучасного бізнесу показниках, як прибуток, якість, рівень обслуговування і оперативність.

Після ухвалення рішення про реорганізацію підприємства проводиться комплексне обстеження схеми його фінансово-господарської діяльності і складається проект заходів реорганізацій. Підприємство повинне настроїться на систему, а система, яка несе в собі технологію управління і досвід попередніх упроваджень, адаптуватися до конкретного бізнесу.

Застосування комп'ютерних технологій в бухгалтерському обліку значно підвищує продуктивність праці бухгалтерів. Але при організації бухгалтерського обліку на конкретному підприємстві встає питання про доцільність створення на підприємстві КСБО. Це питання дуже важливе, оскільки вибір способу обробки облікової інформації є ключовим в організації бухгалтерського обліку, яка повинна відповідати особливостям конкретного підприємства, його меті і інтересам, а також сприяти планомірному і раціональному господарюванню. У принципі на підприємствах можна організувати облік і без застосування комп'ютерів, але за умови надійної і правильної організації управління підприємством в цілому. Бухгалтерія крупного підприємства може бути організований задовільно навіть в тому випадку, якщо вона ведеться з використанням застарілих технічних прийомів, але обов'язковою умовою при цьому є наявність раціональної організації управління підприємством в цілому. Створення і використовування комп'ютерної системи бухгалтерського обліку здатний не тільки прискорити процес обробки інформації на підприємствах, де облік організований добре, але і істотно поліпшити його організацію на підприємствах, де у віданні бухгалтерського обліку «панує» безладдя. Така можливість обумовлена тим, що комп'ютерний спосіб обробки облікової інформації вимагає формального і чіткого опису облікових процедур у виді алгоритмів, що упорядковує порядок виконання обов'язків працівниками обліку.

Організація бухгалтерського обліку вимагає визначених передумов. Серед них можна виділити наступні:

1) детальне вивчення технології виробництва;

2) висока кваліфікація головного бухгалтера.

 

При комп'ютеризації бухгалтерського обліку підприємств можна виділити дві передумови, характерних для організації комп'ютерного обліку:

1) наявність грошових коштів для інвестицій в створення і експлуатацію інформаційної системи;

2) зацікавленість керівника і головного бухгалтера підприємства.

 

Бухгалтерська інформаційна система великого підприємства створюється на основі комплексу автоматизованих робочих місць (АРМ) облікових працівників, що працюють в мережі з централізованим управлінням.

 





Переглядів: 583

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема: Створення комп'ютерних систем бухгалтерського обліку (КСБО) на підприємстві | Принципи створення комп'ютерної системи бухгалтерського обліку (КСБО)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.