Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Довідники

Довідники– спеціальні засоби, які забезпечують ведення списків однотипних облікових об'єктів і збереженню параметрів, які характеризують ці об'єкти.

Всі об'єкти (елементи) довідника мають свій унікальний код, який дозволяє програмі їх ідентифікувати, незалежно від значень інших параметрів, у тому числі і назви. Як правило, кожному виду субконто відповідає окремий довідник.

В довідниках програми записуються дані для ведення аналітики обліку. Так наприклад, список співробітників підприємства зберігаються в довіднику «Співробітники», а для ведення основних засобів використовується довідник «Необоротні активи». Список довідників відкривається через меню «Довідники» і тут є такі види довідників:

· однорівневі довідники, в яких записуються тільки картки з даними для аналітики обліку. Картка на екрані виділяється голубим значком;

· багаторівневі довідникиі в них можна записувати картки з даними і їх групувати в папках (або теках), які можуть містити інші внутрішні теки. Папка (група карток) виділяється на екрані жовтим значком.

· підлеглі довідникице залежні довідники. Наприклад довідник "Партії", де записуються партії по закупівлях товарів будматеріалів, матеріалів і ін. ТМЦ; довідник "Склад продукції" в якому записується список матеріалів і витрат для заповнення про калькуляцію.

На екрані багаторівневий довідник складається з двох частин

- ліве поле показує у вигляді значків загальну структуру папок довідника;

- праве поле відображає вміст папки, значок якої відкритий в лівому полі довідника.

Біля значка теки в лівому полі може показуватися знак "+" і він указує, що усередині цієї папки знаходяться інші вкладені внутрішні папки. Для показу внутрішніх папок на екрані потрібно клацнути мишкою цей значок "+", з'являться внутрішні папки і цей значок зміниться на знак «–». Якщо клацнути мишкою знак «–» на екрані ховаються внутрішні папки. Команди при роботі з багаторівневим довідником виконуються з меню "Дії" або швидкими кнопками вікна довідника.

Користувачам в довіднику часто доводиться виконувати такі дії:

· відкриття для карток нової групизручно виконати швидкою кнопкою "Нова група" або з клавіатури клавішами Ctrl+F9;

· відкриття нової картки для запису даних виконується швидкою кнопкою "Новий рядок" або з клавіатури клавішею "Insert";

· швидкий пошук карток і папок по всьому довіднику виконується послідовністю таких кроків: Крок 1. Необхідно клацнути мишкою швидку кнопку "Установка (відключення) режиму висновку списку по групах", тобто віджати, щоб на екрані змішалися картки і теки. Крок 2. В меню "Дії" перевіряється настройка сортування по найменуванню (за абеткою). Крок 3. На клавіатурі набирається декількох символів назви картки або папки, які потрібно швидко знайти курсором. Крок 4. Після закінчення швидкого пошуку натискує обов'язково швидка кнопка "Установка (відключення) режиму висновку списку по групах";

· переміщення карток і папок в іншу групу виконується в декілька кроків: Крок 1. В лівому полі довідника подвійним клацанням мишки відкривається значок папки, з якої буде переміщення. Крок 2. В лівому полі довідника одним клацанням мишки встановлюється курсор на теку, куди буде переміщення. Крок 3. В правому полі вікна довідника встановлюється курсор на картку або папку, яку потрібно перемістити. Крок 4. Виконується команда на переміщення швидкою кнопкою "Перемістити в групу";

· видалення з довідника картки або папки виконується командами в два етапи: Етап 1. Необхідно помітити значком елемент з клавіатури, що видаляється, клавішею "Delete" або швидкою кнопкою "Помітити на видалення". Етап 2. Виконуються такі кроки. Крок 1. Необхідно закрити в програмі всі відкриті внутрішні вікна командою "Закрити все" в меню "Вікна". Крок 2. В меню "Операції" виконується команда "Видалення помічених об'єктів" і потрібно підтвердити команду на видалення. Крок 3. Через кнопку "Контроль" виконується перевірка даних бухгалтерського обліку на їх цілісність. Якщо програма дозволить видалення, стане робочою кнопка "Видалити" і з її допомогою віддаляються (стираються) помічені елементи на видалення;

· виправлення в картці помилки в полі "Фірма" програма блокує (не дозволяє виправлення) і щоб виправити цю помилку потрібно виконати такі кроки: Крок 1. За допомогою швидкої кнопки "Копіювати рядок" відкриваємо копію картки з помилкою. Крок 2. В копії картки виправляємо помилку і зберігаємо картку. Крок 3. Картку з помилкою в полі "Фірма" позначаємо на видалення.

 

Якщо в програмі бухгалтерський облік буде з аналітикою обліку по декількох об'єктах, то обов'язково заповнюється в картці поле "Префікс номера". Префікс записується у вигляді двох великих букв. Цими буквами починатимуться номери документів в журналах.

 

 


Читайте також:

  1. АРХІВНІ ДОВІДНИКИ В СИСТЕМІ НДА: ФУНКЦІЇ ТА СТРУКТУРА
  2. АРХІВНІ ДОВІДНИКИ В СИСТЕМІ НДА: ФУНКЦІЇ ТА СТРУКТУРА
  3. Довідники
  4. Довідники, словники, енциклопедії, хрестоматії




Переглядів: 484

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Константи | Довідник «Рахунки нашої фірми»

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.