Це не документ, а спеціальний звіт для формування листів журналу формою, співпадаючої з формою Книги обліку придбання. Звіт можна створити командою «Звіти → Книга придбання» з головного меню, або клацнувши на кнопці «Друк книги придбання» з журналу «Книга придбання».
У вікні параметрів звіту можна вибрати довільний період його формування, але за умовчанням пропонується сформувати його за поточну дату. Звичайно саме це і потрібне: згідно Наказу № 165 листи журналу роздруковуються і підшиваються за день. Можливістю друкувати звіт за довільний період користуються звичайно при пошуку помилок.
Зверніть увагу: звіт формується не за даними бухгалтерського та, а виключно по ПРОВЕДЕНИХ документах «Запис книги придбання». Якщо відмінити проведення документа, він в звіт не потрапить. Дані бухгалтерського і податкового обліку по ПДВ необхідно регулярно звіряти.
Друкарська форма звіту відповідає розвороту (двом сторінкам) Книги обліку придбання (на якому 31 колонка!) і роздруковується на двох листах формату А4 альбомної орієнтації, навіть якщо в звіті всього один рядок. В сформованому звіті працює механізм деталізації: клацнувши мишею на його рядку, ви відкриєте відповідний документ.
Податкові зобов'язання
Податкові зобов'язання по ПДВ виникають у підприємства по першій події: або по відвантаженню товарів, або при отриманні передоплати. Сума податкових зобов'язань з фактом виписування податкової накладної ніяк не пов’язана. Але платник податку зобов'язаний надати покупцю податкову накладну (п.п. 7.2.1 Закони про ПДВ) і вести облік податкових накладних в спеціальних книгах (п.п. 7.2.8 Закони про ПДВ).
Для формування книги продажів в типовій конфігурації передбачений звіт «Книги продажів». Звіт формується на підставі виписаних і проведених документів «Податкова накладна», «Додаток №2», «Додаток №1», а також «Роздрібна накладна».