Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Наукове керівництво магістерською дипломною роботою та регламент її виконання

Науковим керівником дипломної роботи може бути доктор або кандидат економічних наук. Науковий керівник надає студенту наукову та методичну допомогу, контролює хід виконання роботи, вносить необхідні зміни в план дослідження, скеровує на доцільність прийняття тих чи інших рішень.

Основні обов`язки наукового керівника (консультанта):

- видати студенту завдання на дипломну роботу;

- допомогти у розробці плану дипломної роботи і складанні календарного графіку її виконання;

- рекомендувати необхідну основну та додаткову літературу, довідкові, статистичні, нормативні джерела та інші матеріали;

- надавати систематичні консультації з написання окремих розділів та підрозділів роботи, спрямовувати роботу студента на повне і глибоке розкриття теми;

- перевіряти зміст виконаної роботи за розділами і загалом відповідно до виданого завдання;

- здійснювати проміжний та рубіжний контроль підготовки дипломної роботи та дотримання календарного графіку;

- дати відгук на дипломну роботу та рекомендувати її до захисту перед Державною екзаменаційною комісією.

Після закріплення теми кожний студент-дипломник повинен розробити попередній план дипломної роботи. При цьому можна скористатися орієнтовними планами, рекомендованими кафедрою, в яких відображаються основні напрями виконання дипломних досліджень за основною їх тематикою.

Лише завдяки правильній організації праці та чіткому розпорядку робочого дня слухача магістерської програми можливе ефективне виконання магістерської дипломної роботи в установлений термін і на високому рівні.

Виконання магістерської дипломної роботи повинно здійснюватись за етапами:

1. визначення теми магістерської роботи, обґрунтування її мети, завдання і вибір об’єкта дослідження;

2. підбір і вивчення відповідної літератури;

3. розробка плану роботи і погодження його з науковим керівником;

4. складання календарного графіку роботи, визначення термінів готовності окремих розділів і всієї магістерської дипломної роботи;

5. визначення, формулювання й викладення на папері теоретичних розділів роботи;

6. побудова графіків, схем, діаграм, розрахунок і аналіз економічних показників, прив'язка їх до літературних джерел, даних передового досвіду, оформлення зібраних і опрацьованих матеріалів в текст;

7. формулювання і викладення висновків та пропозицій;

8. редагування тексту роботи;

9. доопрацювання тексту з урахуванням зауважень і порад наукового керівника;

10. подання магістерської дипломної роботи до захисту. Після детального вивчення та схвалення дипломної роботи науковий керівник підписує її та разом з письмовим відгуком подає завідувачу кафедри. У відгуку науковий керівник повинен висвітлити якість виконання кожного розділу дипломної роботи, відобразити наявність публікацій за темою дослід­ження, дати характеристику професійній зрілості випускника, його працез­датності, творчого потенціалу. Завідувач кафедри на підставі цих даних вирішує питання щодо допуску дипломної роботи до захисту. Це підтверджується відповідним записом у дипломній роботі. Якщо завідувач кафедри не вважає за можливе допустити дипломну роботу до захисту через її незадовільну якість, це питання розглядається на засіданні кафедри із залученням наукового керівника;

11. попередній внутрішньокафедральний захист за умови отримання позитивної рецензії. Метою проведення попереднього захисту роботи на кафедрі є: перевірка дотримання вимог щодо змісту роботи (виходячи з наданого завдання) та її оформлення; перевірка наявності усіх супроводжувальних документів (матеріали апробації результатів дослідження (ксерокопії (витяги) програм наукових конференцій, тез доповідей, наукових статей), акт впровадження тощо); перевірка готовності автора до захисту роботи в ДЕК (вільне володіння матеріалом дипломного дослідження, позитивні відповіді на питання стосовно суті та результатів дослідження, наявність ілюстративного матеріалу для публічного захисту роботи). Далі робота направляються у деканат для оформлення подання студента до захисту дипломної роботи у ДЕК;

12. зовнішнє рецензування роботи та отримання довідки від підприємства - об’єкта дослідження;

13. захист магістерської дипломної роботи перед Державною екзаменаційною комісією.

До виконання та захисту магістерської дипломної роботи допускаються студенти, які успішно виконали навчальний план підготовки, завершили фахову та переддипломну практику й захистили звіти по них.

Усі етапи написання магістерської дипломної роботи контролює науковий керівник, який керує підготовкою роботи, формує разом із студентом «Завдання на магістерську дипломну роботу» (Додаток Б), її план, перелік інформаційних джерел, надає допомогу в розробці календарного графіка виконання дослідження, надає систематичні консультації, перевіряє дотримання графіку й якість виконання роботи (частинами і в цілому), готує студента до захисту. Керівник повинен стимулювати розвиток творчої ініціативи студента.

У разі необхідності для допомоги у написанні окремих розділів роботи в межах відведеного на це часу запрошуються консультанти, які затверджуються спеціальним наказом.

Студент зобов'язаний звітувати про виконання календарного графіка проведення дослідження перед науковим керівником, який визначає ступінь готовності роботи відповідно до «Завдання на магістерську дипломну роботу» (Додаток Б).

Науковий керівник надає допуск до захисту дипломної роботи і зазначає це у поданні, які затверджує декан факультету (Додаток З), в якому аналізує її теоретичний рівень, новизну і глибину досліджень, правильність і важливість рекомендацій, ступінь їх обґрунтування, самостійності тощо. Відгук завершується висновком про допуск (не допуск) роботи до захисту спочатку до попереднього заслуховування на кафедрі перед спеціально створеною комісією у складі 3-4 викладачів, а в разі позитивного заключення – перед державною екзаменаційною комісією.

У разі порушення встановлених термінів написання та подання для попереднього заслуховування на кафедру магістерські роботи до розгляду не приймаються без дозволу завідувача кафедри.

Після завершення усіх необхідних процедур на кафедрі дипломна робота передається декану факультету для оформлення допуску на зовнішню рецензію. За наявності позитивної зовнішньої рецензії (Додаток Е), довідки від підприємства – об’єкта дослідження про достовірність використаних в роботі матеріалів дипломну роботу реєструють на кафедрі і передають на розгляд завідувачу кафедри, який приймає рішення про допуск студента до захисту дипломної роботи перед державною екзаменаційною комісією.

Магістерська робота виконується на основі ґрунтовного вивчення літературних джерел з обраної теми (законів України, Указів Президента України, постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України, підручників, навчальних посібників, монографій, вітчизняних та іноземних періодичних видань тощо). Література підбирається студентом самостійно. Корисні цікаві положення і факти з книг і статей занотовуються і формулюються своїми словами. При використанні окремих цитат або таблиць має обов'язково робиться посилання в кінці цитати чи сторінки із зазначенням першоджерела.

Вивчають літературні джерела різними способами:

1 – за допомогою ретельного їх вивчення;

2 – конспектуванням;

3 – завдяки вибірковому вивченню з використанням виписок;

4 – складаючи анотовані картки;

5 – записуючи окремі положення – гасла.

При цьому важливо з’ясувати, що нового, оригінального вносить автор кожної публікації, викласти своє ставлення до його концепції та визначити можливість використання її у своєму дослідженні.

Інформація, зафіксована з літературного джерела, для використання у процесі дослідження повинна бути розподілена за розділами та параграфами плану роботи. В зв’язку із цим за розділами плану дослідження в окремих папках або зошитах необхідно накопичувати нотатки, зроблені із літературних джерел, як опублікованих, так і рукописів (літописи, дисертації, депоновані рукописи та ін.)

Для цього можна використовувати і картки, які доцільно розподіляти за однорідністю питань в окремі ящики, роблячи при цьому кольорові виділення нотаток або перегородки для відокремлення в межах кожного ящика окремих питань. Перед тим, як приступити до роботи над певним джерелом, необхідно у верхній частині аркуша привести його бібліографічний опис, вказуючи при цьому розділ плану теми дослідження, до якого стосується виписка, а потім зробити нотатки з літературного джерела із зазначенням сторінок, з яких робились виписки. Посилання на літературні джерела необхідні для складання списку використаної літератури за темою дослідження.

Для систематизації інформації згідно із планом дослідження виписки із книги краще подавати зонами, тобто фіксувати інформацію, яка стосується одного конкретного питання. Крім того, якщо будь-які дані передбачається використати в інших розділах, то відповідну виписку необхідно заповнити у двох примірниках. Разом з цим доцільно складати список використаних джерел у міру появи нового джерела. Тоді при записуванні з однієї книги положень у різні питання плану дослідження вже не потрібно буде декілька разів робити повний бібліографічний опис джерела, а достатньо буде лише зробити запис [22, с. 91 ], що означає 22 джерело сторінка 91.

 

 


Читайте також:

  1. III. Виконання бюджету
  2. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  3. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  4. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  5. IV. Політика держав, юридична регламентація операцій із золотом.
  6. IІІ. Послідовність виконання курсової роботи
  7. V. Виконання вправ на застосування узагальнювальних правил.
  8. Аудит витрат на виробництво продукції, виконання робіт, надання послуг
  9. БАЖАННЯ і НАМІРИ - це миттєво виникаючі і досить часто змінюють один одного мотиваційні суб'єктивні стани, що відповідають змінюваних умов виконання дії.
  10. Безпека виконання робіт.
  11. Будівельний генеральний план на стадії виконання окремих видів будівельно-монтажних робіт.
  12. Будівельні роботи. Поняття. Підготовчі роботи. Поняття, особливості виконання.




Переглядів: 536

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Магістерської ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ | ЗМІСТ МАГІСТЕРСЬКОЇ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.