Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Структура та обсяг магістерської дипломної роботи

Рекомендований обсяг дипломної роботи повинен становити 100-120 сторінок машинописного тексту або комп’ютерного набору (формат А4) (210х297мм) не включаючи список використаних джерел та додатки. Допускається відхилення в межах ± 10 %. Орієнтоване співвідношення окремих розділів дипломної роботи:

- вступ – 3-4 %;

- І розділ – 25-30 %;

- ІІ розділ – 25-30 %;

- ІІІ розділ - 25-30 %;

- ІV розділ – 15-20 %;

- висновки та пропозиції – 3-4 %.

Кожен розділ залежно від потреби та обсягу матеріалу може складатись з двох-чотирьох параграфів.

Рекомендується наступна структура магістерської дипломної роботи:

- титульна сторінка (Додаток А);

- завдання на магістерську дипломну роботу (Додаток Б);

- анотація (Додаток В);

- зміст (Додаток Г);

- вступ;


- основна частина;

- висновки та пропозиції;

- список використаних джерел;

- додатки.

Анотаціямістить стислу інформацію про основні положення роботи, зроблені у ній висновки та внесені пропозиції, а також короткий опис структури роботи. Обсяг анотації не повинен перевищувати 150 слів. Анотація подається українською мовою, а також іноземною, тією, якою володіє студент.

Зміст.У ньому наводяться найменування та номери початкових сторінок всіх розділів та підрозділів роботи, зокрема:

- вступу;

- розділів та підрозділів основної частини;

- висновків та пропозицій;

- списку використаної літератури;

- додатків.

При цьому не допускаються скорочення чи зміни у формулюванні, послідов­ності та підпорядкуванні назв розділів та підрозділів.

Заголовки однакових ступенів рубрикації варто розташовувати один під одним. Усі заголовки починають з великої літери без крапки вкінці.

Вступ.У вступі обґрунтовується актуальність обраної теми, визначається її мета, об'єкт і предмет дослідження, розкривається необхідність і значущість даного дослідження, наукова новизна отриманих результатів, підстави та вихідні дані для опрацювання теми. У вступі подається коротка, логічно викладена характеристика дипломної роботи у визначеній послідовності:

- актуальність обраної теми. На основі критичного аналізу та оцінки проблеми обґрунтовується її актуальність і доводиться доцільність роботи для вдосконалення управління відповідною сферою економіки підприємства;

- мета і завдання дослідження. Тут формулюється мета роботи і вказуються конкретні завдання дослідження, які потрібно вирішити для досягнення цієї мети;

- об'єкт і предмет дослідження. Окреслюється об’єкт та предмет даного магістерського дослідження;

- методи дослідження. Зазначаються методи, що будуть використані в даній роботі, та інформаційна база, необхідна для проведення дослідження;

- результати досліджень, що виносяться на захист. Вказують, до яких висновків прийшов дослідних в процесі проведеного аналізу, та які пропозиції на їх основі були внесені;

- структура дипломної роботи. Наводиться перелік розділів та їх короткий зміст.

Обсяг вступу від 3 до 5 сторінок.

Основна частина магістерської дипломної роботитрадиційно складається з чотирьох розділів і повинна точно відповідати темі й повністю її розкривати. Вона, як правило, поділяється на розділи і підрозділи.

Перший розділмає загальнотеоретичний (методологічний) характер, його метою є систематизація знань з економіки та управління підприємства відповідно до обраної теми. У розділі аналізуються існуючі точки зору на проблеми, що досліджуються, проводиться огляд літературних джерел, їх критичний аналіз і узагальнення, а також викладається власний погляд студента на проблему. Результатом загальнотеоретичного (методологічного) дослідження є висвітлення економічної сутності предмету вивчення, окреслення питань, які потребують подальшого розгляду. В даному розділі визначають проблему і формулюють гіпотези (припущення) щодо причин її виникнення та можливих наслідків. Перший розділ слугує теоретичним обґрунтуванням наступних розробок, дозволяє визначити певну методологію та методику дослідження. Розкриття теоретичних питань повинно мати елементи наукової новизни з формуванням власної позиції щодо напряму дослідження, обраних методів дослідження, містити оригінальні авторські пропозиції по розбудові теоретичних та методичних питань.

Другий розділ– аналітично-дослідницький. У ньому подаються результати проведеного аналізу обраних для дослідження об'єкта та предмета. Мета виконання цього розділу роботи – виявлення і оцінка властивості, характерних ознак, тенденцій, взаємозв’язків, характеристик об'єкта і предмета дослідження в конкретних умовах економічного розвитку.

У даному розділі здійснюється глибокий аналіз досліджуваної проблеми з використанням різних методів дослідження, включаючи економіко-математичні за допомогою ПЕОМ. Студент може застосовувати пакети прикладних програм Microsoft Excel, Power Point, Statistica, Рroject Expert, АРМ «еко­номіста», Інформаційні технології підприємства, Статистичний аналіз, а також самостійно розроблені ним прикладні програми. Використання ПЕОМ у процесі підготовки дипломної роботи обов’язково зазначити у назві відповідного пункту плану: ...із застосуванням ПЕОМ (інформаційних технологій).

Результати проведеного аналізу та отриманих результатів бажано ілюструвати наочно за допомогою таблиць, схем, рисунків, діаграм, які обов’язково мають супроводжуватись тлумаченнями та висновками, які дозволяють визначити суть управлінських процесів, що спостерігаються в організації, їх особливості, тенденції та створити базу для виявлення невикористаних резервів.

Обсяг другого розділу можна висвітлювати в трьох-чотирьох параграфах.

Третій розділ– проектно-рекомендаційний. У даному розділі пропонують заходи, прийоми, методи, підходи, шляхи, механізми вирішення виявлених під час теоретичного і практичного дослідження проблем. Це має бути не лише перелік необхідних дій, а й конкретні, логічно досліджені та обґрунтовані механізми, інструменти, пропозиції. Зокрема, обґрунтовуються інформаційне, методичне та організаційне забезпечення, моделі управління фінансово-економічними параметрами та індикаторами розвитку і діяльності підприємств та об’єднань (стратегія, бізнес-план, реінжиніринг бізнес-процесу, консультативний проект, реструктуризація, санація) на базі основних теоретичних положень, методичних підходів, методичного інструментарію, що викладені у першому загальнотеоретичному (методологічному) розділі, а також із врахуванням результатів аналізу, проведеного у другому аналітично-дослідницькому розділі.

При підготовці третього проектно-рекомендаційного розділу студент повинен проявити свої фахові здібності, здобуті знання, продемонструвати вміння застосувати їх на практиці, довести і переконливо аргументувати подані пропозиції, запропонувати раціональні управлінські рішення. Третій розділ може містити два-три параграфи.

Четвертий розділ – повинен характеризувати стан охорони праці на підприємстві та безпеки у надзвичайних ситуаціях. Наказ МОН України Про організацію та вдосконалення навчання з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності та цивільного захисту у вищих навчальних закладах України за № 969/922/216 від 21.10.2010 року містить інформацію про вимоги та правила техніки безпеки, офіційні документи та стандарти охорони праці в галузі. Враховуючи спеціалізацію та вимоги до підготовки студентів за професійним напрямом більше уваги треба приділяти законодавчій базі з охорони праці та організаційним принципам у діяльності підприємств та установ, методам раціональної організації праці, прийняття управлінських рішень тощо.

Розділ «Охорона праці та безпека у надзвичайних ситуаціях» дипломної роботи спеціаліста повинен давати загальну характеристику підприємства, установи, організації як об’єкта небезпеки (наявність шкідливих та небезпечних чинників виробництва та характер їхньої дії на працівників; об’єктів підвищеної небезпеки; вимоги виробничої санітарії та особистої гігієни); висвітлювати організацію управління охорони праці на підприємстві (обов’язки посадових осіб з налагодження на робочих місцях безпечних умов праці, розслідування нещасних випадків і складання актів; відповідальність, нагляд і контроль діючих правил з техніки безпеки; правила проведення інструктажів з охорони праці); розкривати головні положення безпеки праці при виконанні основних видів робіт; розраховувати інтегральну бальну оцінку важкості праці; характеризувати головні елементи діючої системи охорони праці та профілактики професійних захворювань на підприємстві; аналізувати статистику нещасних випадків на підприємстві, їхніх обставин та причин; прийнятих запобіжних заходів; розробляти рекомендації щодо поліпшення умов праці на робочих місцях, пропонувати конкретні заходи, здійснювати калькуляцію витрат на їхнє проведення та розраховувати їхню ефективність; аналізувати організаційну структуру цивільної оборони на об’єкті господарської діяльності та планування її роботи (у режимах повсякденної діяльності, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації, надзвичайного стану на об’єкті громадської діяльності); характеризувати головні види та особливі небезпеки, можливі на об’єкті (якщо об’єкт сам належить до потенційно небезпечних або розташований на території з такими об’єктами); характеризувати організацію дозиметричного та хімічного контролю небезпечних речовин на підприємстві, головні параметри оцінки радіаційної, хімічної, інженерної, пожежної обстановки на об’єкті господарської діяльності у надзвичайних ситуаціях; характеризувати систему оповіщення про виникнення аварій, їх ліквідації та їх наслідків на підприємстві; порядок ліквідації аварійної ситуації, організацію евакуаційних заходів, надання першої медичної допомоги; аналізувати забезпеченість засобами індивідуального захисту працівників та інших категорій населення у надзвичайних ситуаціях; аналізувати статистику аварій на об’єкті дослідження, їхні причини, ефективність прийнятих запобіжних заходів; пропонувати напрямки вдосконалення цивільної оборони на підприємстві.

Усі розділи роботи повинні бути взаємопов'язані між собою, доповнювати і поглиблювати один одного.

Висновки та пропозиціїповинні бути стислими і підтвердженими конкретними фактами та власною оцінкою результатів дослідження. Вони пишуться тезово (бажано за пунктами) і повинні відображати основні висновки з теорії питання, з проведеного аналізу і всіх пропонованих напрямків удосконалення проблеми з оцінкою їх ефективності по конкретному об’єкту дослідження.

За змістом висновки мають бути пов'язані із структурою роботи і випливати із завдань дослідження, а пропозиції – адресними: що конкретно і кому саме пропонується (державним органам управління, керівникам регіонального рівня, керівникам підприємств різних рівнів управління, персоналу, науковцям тощо). Це дозволить посилити практичну значущість та реальність пропозицій роботи.

Список використаних джерелє суттєвою та органічною частиною дипломної роботи і відображає самостійну творчу діяльність автора, рівень вивчення ним поставленої проблеми.

У списку джерел наводяться усі використані літературні джерела, які розміщують в такій послідовності:

- закони України (в хронологічній послідовності);

- укази Президента, постанови уряду (в хронологічній послідовності);

- директивні матеріали міністерств (в хронологічній послідовності);

- монографії, брошури, підручники, навчальні посібники, журнальні та газетні статті, інструктивні, нормативні та інші матеріали, що використовуються підприємством, інтернет-видання (абетковий порядок);

- іншомовні джерела(абетковий порядок).

Список використаних джерел має містити щонайменше 70 джерел.

Додатки формуються у випадку, якщо виникає така необхідність. До них включається допоміжний матеріал, який потрібний для більш повного сприйняття виконаної роботи (реальні документи підприємства, рекламні матеріали, таблиці допоміжних цифрових даних, допоміжні розрахунки, ілюстрації допоміжного характеру, інструкції, методики, опис алгоритмів і програм розв’язування задач на ЕОМ тощо).

 

 


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  2. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  3. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  4. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  5. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  6. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
  7. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  8. ISO 15504. Призначення і структура стандарту
  9. ISO 15504.Структура еталонної моделі
  10. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  11. IV. Вимоги безпеки після закінчення роботи
  12. IV. Вимоги безпеки після закінчення роботи




Переглядів: 1094

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЗМІСТ МАГІСТЕРСЬКОЇ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ | Вимоги до оформлення дипломної магістерської роботи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.