Застосування в телевізорі схем обробки телевізійного сигналу, перетвореного з аналогового на цифровий .
Розглянемо узагальнену структурну схему пристрою обробки ТВ сигналу (рисунок 6.7). В аналогово-цифровому перетворювачі (АЦП) проводяться операції дискретизації, квантування і кодування, що розглядались раніше. Швидкість цифрового потоку ІКМ сигналу може бути достатньо високою, тому для забезпечення роботи процесора, що здійснює обробку сигналу в реальному масштабі часу, цей потік розподіляють на декілька паралельних каналів.
Рисунок 3.5.1 – Структурна схема пристрою цифрової обробки ТВ сигналу
У кожному з них тактова частота нижче за тактову частоту перетвореного в АЦП сигналу і пропорційна числу каналів. Операція розпаралелювання цифрового потоку виконується в демультиплексорі (ДМ).
Процесор складається з запам'ятовуючого пристрою (ЗП), арифметичного пристрою (АП) і пристрою управління (ПУ), що узгоджує роботу складових частин процесора. Арифметичний пристрій, яким керує зазаданою програмою ПУ, реалізує спільно з ЗП заданий алгоритм оброб-
ки. Іншими словами, АП виконує цифрову фільтрацію сигналу. Сукуп-
ність ЗП і ПУ забезпечує необхідні часові перетворення сигналу. Ці перетворення пов'язані з вимогою узгодження в часі вхідного сигналу з процесом обробки, з необхідністю усунення часових спотворень у вхідному сигналі, зі всілякими завданнями, що виникають при створенні спецефектів, при синхронізації джерел сигналу та ін. Сигнали, що знімаються з паралельних каналів процесора, об'єднуються в один цифровий потік в мультиплексорі (М). При необхідності зворотного перетворення цифрового сигналу в аналоговий після мультиплексора включають цифро-аналоговий перетворювач (ЦАП).
3. СПОТВОРЕННЯ ТЕЛЕВІЗІЙНОГО ЗОБРАЖЕННЯ.
4.1. Види спотворень телевізійного сигналу. (56-58) [1]
4.2. Вплив спотворень сигналу на якість зображення та звуку. Нормативи допустимих спотворень сигналу в телебаченні (68-71) [1].