МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
SELECT NUM, FAM, STIPFROM STUDENTS;
Такий запит виведе на екран інформацію тільки за трьома зазначеними полями таблиці STUDENTS. Цей спосіб дозволяє працювати з таблицями, які мають велику кількість полів, що містять дані, не потрібні в даний момент користувачеві.
2. Використання умов пошуку для відбору рядків З часом таблиці стають дуже великими, оскільки збільшується кількість записів, що додаються в них. Зазвичай зі всіх записів цікавлять тільки визначені, тому SQL дає можливість встановлювати критерії вибору записів для виводу. WHERE – речення команди SELECT, яке дозволяє встановлювати предикати, умова яких може бути або вірними або невірними для будь-якого запису таблиці. Команда здобуває тільки ті записи з таблиці, для яких таке твердження істинне. Припустимо, що необхідно вибрати прізвища і розміри стипендії студентів, при цьому цікавлять тільки такі, які отримують стипендію у розмірі 531.68. Такий запит матиме вигляд:
SELECT FAM, STIP FROM STUDENTS WHERE STIP=531.68;
Взагалі кажучи, часто в предикатах потрібно не тільки оцінювати рівність оператора як істинного або помилкового, але і здійснювати інші види зв’язків. Це реалізується за допомогою булевих операторів і знаків відношення, причому предикат може містити необмежене число умов. В цілому, реляційний оператор – це математичний символ, який указує на певний тип порівняння між двома значеннями, при цьому SQL має в своєму розпорядженні наступний їх набір: = рівний чому-небудь: > більш ніж; < менше ніж; >= більш ніж або рівно; <= менше ніж або рівно; <> не рівно. Ці оператори мають стандартні значення для числових даних, а для символьних їх визначення залежить від кодів ASCII символів – вони слідують в алфавітному порядку, причому заголовні літери мають менший код, чим рядкові, тому, наприклад, "Z" < "а". Припустимо, що необхідно вивести список студентів, що одержують стипендію, тобто для яких STIP>0. Для цього необхідно скористатися таким запитом:
SELECT * FROM STUDENTS WHERE STIP > 0;
Стандартними булевими операторами, які використовуються в SQL, є AND, OR і NOT. Нагадаємо, як вони працюють: · AND – використовує два операнди у формі A AND В і оцінює їх по відношенню до істини: чи вірні вони обидва; · OR – використовує два операнди у формі A OR В і оцінює на істинність: чи вірний один з них; · NOT – використовує один операнд у формі NOT А і замінює його значення з ІСТИНА на БРЕХНЮ, або навпаки. Пов’язуючи предикати з булевими операторами, можна значно збільшити можливості вибірки даних. Наприклад, з таблиці STUDENTS можна отримати інформацію про всіх студентів, які мають телефон та не отримують стипендії за допомогою такого запиту:
SELECT * FROM STUDENTS WHERE TEL>0 AND STIP=0.00;
Умова NOT може використовуватися для інвертування логічних значень. Наприклад, для виведення інформації про студентів, у яких з алгебри немає оцінки 3, можна скористатися наступним запитом:
SELECT * FROM USP WHERE NOT(ALG=3);
Слід мати на увазі, що булевий оператор поміщається перед реляційним оператором, на якого він діє, а при необхідності розширення дії використовуються дужки. В цьому випадку SQL розуміє круглі дужки як що означають, що все усередині них оцінюватиметься першим і оброблятися як єдиний вираз за допомогою того оператора, який знаходиться зовні. У пропозиції SELECT на додаток до традиційних реляційних і булевих операторів, розглянутих вище, можуть бути використані спеціальні оператори IN, BETWEEN, LIKE, і IS NULL. Оператор IN визначає набір значень, в який дане значення повинне бути включене. Наприклад, якщо відповідно до учбової БД виникає необхідність у виведенні інформації про всіх студентів, ім’я яких Іван або Сергій, потрібно використовувати наступний запит:
SELECT * FROM STUDENTS WHERE NAME = ‘Іван’ OR NAME = ‘Сергій’;
Проте є і більш простій спосіб отримати ту ж інформацію за допомогою запиту:
SELECT * FROM STUDENTS WHERE SIMA IN (‘Іван’, ‘Сергій’);
Звідси ясно, що IN визначає набір значень за допомогою списку, що береться в круглі дужки, з роздільниками у вигляді ком. Він перевіряє різні значення вказаного поля, намагаючись знайти збіг із значеннями з набору. Якщо це трапляється, то предикат вірний. Якщо набір містить числові значення, а не символьні, то одиночні лапки опускаються. Прикладом такого запиту може служити пошук всіх студентів, що мають стипендію 530.27 і 530.75:
SELECT * FROM STUDENTS WHERE STIP IN (530.27, 530.75);
Оператор BETWEEN декілька схожий на IN, але, на відміну від нього, BETWEEN визначає діапазон значень, в який повинні уміщатися шукані значення, що і робить предикат вірним. Структура оператора BETWEEN наступна: вводиться початкове значення, ключове слово AND і кінцеве значення. На відміну від IN, BETWEEN розрізняє порядок значень, і, отже, перше з них в реченні повинно бути першим по алфавітному або числовому порядку. Наступний приклад здобуватиме з таблиці успішності порядкові номери і оцінки всіх студентів з геометрії, оцінки яких поміщені між 3 і 5:
Читайте також:
|
||||||||
|