Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



SELECT NUM, FAM, NAME, STAT, DATA, TEL. STIP

Синтаксис оператора SELECT

UPDATE STUDENTS

UPDATE STUDENTS

SET STIP = STIP*2;

 

При цьому кожного разу. коли команда посилається до вказаного значення поля в реченні SET, дія проводиться над ще не модифікованими даними поточного запису.

Крім того, можна використовувати складніші предикати вибору запису для модифікації. Наприклад, якщо необхідно подвоїти тільки стипендію розміром 530.27, то команда буде наступною:

 

SET STIP = STIP*2 WHERE STIP = 530.27;

 

При цьому будуть змінені тільки значення, які задовольняють предикату.

Таким чином, команда UPDATE, що управляє змістом запису, є однією з ключових в мові SQL. Вона застосовується як до всіх рядків таблиці, якщо не використовується предикат, що визначає записи, які модифікуються, так і до конкретних рядків за наявності предиката, який, в свою чергу, може мати достатньо складну структуру.


Лекції 6-7. Вибірка (зчитування) даних засобами SQL

Запити – це найбільш часто використовуваний момент в SQL, адже ця мова для них і була створена. Запит є командою, яка звертається до БД і повідомляє її, щоб вона відобразила певну інформацію з таблиць в пам’ять. Ця інформація зазвичай виводиться безпосередньо на екран комп’ютера, термінал, посилається принтеру, зберігається у файлі або служить початковими даними для іншої команди або запиту.

Всі запити в SQL складаються з одиночної команди SELECT з достатньо простою структурою, проте шляхом її використання можна виконати складну обробку даних. У найпростішій формі, команда SELECT просто звертається до БД, щоб отримати інформацію з таблиці. Наприклад, можна вивести таблицю студентів, давши наступний запит:

 

FROM STUDENTS;

 

Ця команда просто виводить на екран всі дані з таблиці STUDENTS. Більшість програм, що працюють з мовою SQL, видають заголовки полів, тому надалі результати наводитимуться саме в такій формі.

 

Детально пояснимо кожну частину цієї команди:

SELECT –ключове слово, яке повідомляє БД, що ця команда є запитом, тобто всі запити починаються цим словом.

NUM, FAM, NAME, STAT, DATA, TEL. STIP – список полів з таблиці, які вибираються запитом. Не перераховані поля не будуть включені у виведення команди, але це не означає, що вони будуть видалені або інформація в них буде стерта з таблиць. Запит не впливає на інформацію в таблицях, він тільки показує дані.

FROM STUDENTS – ключове слово FROM, подібно SELECT, яке повинне бути представлене в кожному запиті. Воно супроводжується пропуском і потім ім’ям таблиці, яке використовується як джерело інформації. В даному випадку – це таблиця студентів STUDENTS.

Крапка з комою (;) – використовується у всіх інтерактивних командах SQL для повідомлення БД, що команда заповнена і готова виконатися, а в деяких системах похила риска (\) в рядку є індикатором кінця команди.

 

Очевидно, запит такого характеру не обов’язково упорядковуватиме вивід будь-яким вказаним способом. Та ж сама команда, виконана з тими ж самими даними, але в різний час не зможе вивести результат в однаковому порядку. Зазвичай рядки виявляються в тому порядку, в якому вони знайдені в таблиці, а оскільки він довільний, то зовсім не обов’язково зберігатиметься той порядок, в якому дані вводилися або зберігалися. Допускається упорядковувати вивід командами SQL за допомогою спеціального речення, про яке піде мова нижче, а зараз необхідно мати на увазі, що у відсутність явного впорядкування немає ніякого певного порядку у виведенні результатів запиту.

Таким чином, у загальному випадку запит починається з ключового слова SELECT, яке супроводжується пробілом. Після цього повинен слідувати список імен полів, які необхідно вивести, розділених комами. Ключове слово FROM супроводжується пропуском і ім’ям таблиці, запит до якої робиться. На закінчення, крапка з комою повинна використовуватися для того, щоб закінчити запит і вказати що команда готова до виконання.

Якщо необхідно отримати кожне поле таблиці існує необов’язкове скорочення у вигляді символу «зірочка» (*); яке можна використовувати для виведення повного списку полів, наприклад:

 

SELECT * FROM STUDENTS;

 

Це приведе до того ж результату, що і попередня команда.

Команда SELECT здатна витягувати строго певну інформацію з таблиці. Наприклад, при необхідності виведення тільки певних полів таблиці, просто із списку виключаються не потрібні поля. Наприклад:

 


Читайте також:

  1. SELECT NUM, FAM, STIP
  2. SELECT NUM, GEOM FROM USP
  3. Selection Of Address For Control Memory




Переглядів: 646

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
UPDATE USP | SELECT NUM, FAM, STIP

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.