Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Зміст основних прав, свобод і обов'язків людини і громадянина

Конституція України містить широкий перелік прав і свобод людини і громадянина: з 161 статті Основного Закону правовому статусу особи присвячено 48 статей - без малого третя частина тексту Конституції. При цьому права і свободи закріплені в другому Темаі Конституції, який слідує після Темау, що встановлює основи конституційного ладу.

Конституційні (основні) права і свободи за змістом підТемаяються на цивільні (особисті), політичні, соціально-економічні, культурні і права у області екології.

1. Особисті права і свободи включають: право на життя; право на пошану честі і гідності; право на свободу і особисту недоторканність; право на недоторканність житла, таємницю листування, телефонних переговорів, телеграфного і іншої кореспонденції; право на невтручання в особисте і сімейне життя; право на свободу пересування і вільний вибір місця проживання, право на свободу думки і слова, право на свободу світогляди і віросповідання і інші права і свободи.

2. До політичних прав і свобод відносяться: право брати участь в управлінні державними справами; право обирати і обиратися; право на свободу союзів і асоціацій; право на свободу мирних зборів і т.д.

3. Соціально-економічними правами і свободами є:

право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, право на свободу підприємницької діяльності; право на працю; право тих, що працюють на страйк для захисту всіх своїх економічних і соціальних інтересів; право на відпочинок; право на соціальний захист; право на житлі; право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї; право на охорону здоров'я, медичну допомогу і медичне страхування та інші.

4. Культурні права це: право на свободу літературної, художньої, наукової і технічної творчості, право на захист інтелектуальної власності; право на вільний доступ до культурної спадщини; право на освіту т.д.

5. Вперше на конституційному рівні (ст. 50 Конституції України) в нашій державі встановлюється, що кожен має право на безпечну для життя і здоров'я навколишнє середовище і на відшкодування заподіяної порушенням цього права шкоди. Кожному гарантується право вільного доступу до інформації про стан навколишнього середовища, якість харчових продуктів і предметів побуту, а також право на розповсюдження такої інформації. Перераховані права складають категорію екологічних прав і свобод.

До основних обов'язків відносяться: обов'язок неухильно дотримувати Конституцію України і закони України; не робити замах на права, свободи, честь і гідність інших суб'єктів; захищати Вітчизну; незалежність і територіальну цілісність України; поважати державну символіку, не заподіювати шкода природі, культурній спадщині, відшкодовувати заподіяний збитки; платити податки і збори.




Переглядів: 392

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Громадянство України | Правовий статус іноземців в Україні

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.