Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



При виникненні землетрусу.

Почувши звуки сирен і гудків, включити радіоточку, радіо- і телевізійні приймачі. Прослухавши повідомлення штабу цивільної оборони, приступіть до виконання даних вам рекомендацій. Вимкніть нагрівальні прилади, загасіть вогонь у печі, одягніть дітей, візьміть перев'язочні засоби, документи, необхідні речі, запас продуктів і води, вимкніть освітлення і йдіть на вулицю. Виходьте на вільне місце подалі від будівель і споруд. Пам'ятайте, що при руйнуванні будинків уламки розлітаються на відстань не менш як 2/3 висоти будівлі. Строго дотримуйтесь вимог і вказівок представників цивільної оборони. Їх виконання збереже ваше здоров'я.

При повені.

Почувши звуки сирен і гудків, ввімкніть радіоточку, радіо- і телевізійні приймачі. Прослухавши повідомлення відділу з питань НС та ЦЗН міста (району), переходьте до виконання наданих вам рекомендацій. Вимкніть нагрівальні пристрої, загасіть вогонь у печі, одягніть дітей, візьміть документи, найбільш цінні речі і гроші, запас продуктів і води (загальна вага речей на одну людину не повинна перевищувати 50 кг). З підходом автотранспорту для забезпечення евакуації, або з відбуттям на збірний евакуаційний пункт у самостійному порядку - у квартирі відключіть газ, воду, електроприлади тощо, візьміть речі, зачиніть квартиру (дім), здайте ключі в ЖКВ або їх представникам і йдіть до місця посадки. Строго дотримуйтесь вимог і вказівок представників цивільної оборони. Їх виконання збереже ваше здоров'я.

При повітряній тривозі (ПТ).

Почувши звуки сирен і гудків, ввімкніть радіоточку, радіо- і телевізійні приймачі. Прослухавши повідомлення відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міста (району), переходьте до виконання наданих вам рекомендацій.

ВСЕ НАСЕЛЕННЯ ЗОБОВ'ЯЗАНЕ УКРИТИСЯ У ЗАХИСНИХ СПОРУДАХ!

Якщо сигнал застав Вас:

удома - негайно вимкнути нагрівальні прилади, газ, загасити вогонь у печі, одягти дітей, взяти засоби індивідуального захисту, аптечку індивідуальну, документи, необхідні речі. запас продуктів і води, вимкнути освітлення і швидше йти у сховище (укриття); при можливості, попередьте сусідів;

на роботі - вжити заходів по безаварійній зупинці виробництва (відповідно до інструкції) і йти в укриття;

на вулиці – швидко укритися у найближчому сховищі, укритті;

у громадському місці – без паніки діяти за вказівками адміністрації;

в автобусі, тролейбусі, трамваї - дочекатися зупинки і зайняти найближче укриття.

При відбої повітряної тривоги (Відбій ПТ). Почувши повідомлення відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення району (міста) по зберігшихся радіотрансляційних мережах, телефонних каналах зв'язку, а також з рухомих гучномовних установок про те, що повітряна небезпека минула, в організованому порядку залишити захисну споруду за командою адміністрації захисної споруди.

Приступайте до виконання своїх громадянських обов'язків. Будьте готові до укриття по команді "Повітряна небезпека".

При хімічній тривозі.

Почувши звуки сирен і гудків, ввімкніть радіоточку, радіо- і телевізійні приймачі. Прослухавши повідомлення відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення району (міста), приступайте до виконання наданих вам рекомендацій. Швидко надягти протигаз і засоби захисту шкіри (за відсутності табельних засобів використовувати плівкові матеріали, плащі типу "болонья", гумові чоботи, рукавички) і укритися у захисній споруді. При загрозі хімічного зараження (при роботі на зараженій території) - прийняти антидот, а в умовах бактеріологічного зараження - проти бактеріологічний засіб №1 із аптечки АІ-2. Якщо поблизу захисних споруд немає, то можна використовувати житлові, виробничі і підсобні приміщення. Якщо ви опинилися у хімічному вогнищі, то треба швидко вийти з нього - за вказівкою працівників цивільної оборони або самостійно, у бік, перпендикулярний до напрямку вітру. Вихід із бактеріологічного вогнища дозволяється організовано і лише за наявності документа про проходження обсервації.

При радіаційній небезпеці.

Почувши звуки сирен і гудків, ввімкніть радіоточку, радіо- і телевізійні приймачі. Прослухавши повідомлення відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення району (міста), приступайте до виконання наданих вам рекомендацій. Укритися у захисній споруді, підвалі, льоху або у споруді, де застав сигнал. У будівлі зачинити вікна,

двері, вентиляційні отвори, загерметизувати кімнату (квартиру), створити триденний запас води. Прийняти препарат йодистого калію: дорослі і діти від 2-3 років і старші - 1 таблетку, діти до 2 років - 1/3 таблетки; запивати чаєм, водою, молоком. При відсутності таблеток приймати 5%-ну настойку йоду: для дітей, старших за 2 роки і дорослих - 3-5 крапель на склянку молока (води), для дітей до 2 років - по 1-2 краплі на 100 г молока (поживної суміші) 3 рази на день. Надягти ватно-марлеву пов'язку, по можливості знаходитись далі від вікон і зовнішніх стін.

Одержавши повідомлення про евакуацію, зберіть необхідний запас продуктів, що не псуються, на 3-5 діб, медикаменти, найбільш цінні речі і гроші (загальна вага на одну людину не повинна перевищувати 50 кг). Упакуйте все у поліетиленові мішки. Чекайте підходу автотранспорту. Виконання цих вимог збереже вам здоров'я.

ПОРЯДОК ЗАПОВНЕННЯ ЗАХИСНИХ СПОРУД І ПЕРЕБУВАННЯ У НИХ. ПОРЯДОК ЕВАКУАЦІЇ ІЗ ЗАХИСНИХ СПОРУД. ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ЗАХИСНИХ СПОРУД ПРИ АВАРІЯХ НА РАДІАІПЙНО-1 ХІМІЧНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ОБ'ЄКТАХ.

Захист виробничих сил країни від стихійних лих, аварій на радіаційно- і хімічно небезпечних об'єктах - одна з найважливіших державних задач. Як і в минулому, так і тепер, одним із шляхів вирішення цієї задачі, поряд з іншими, є створення у населених пунктах різних типів захисних споруд, призначених для укриття людей.

Термін "Захисні споруди цивільної оборони" об'єднує різноманітні типи сховищ і протирадіаційних укриттів, призначених для захисту населення від сучасних засобів ураження.

Захисні споруди можуть бути побудовані як завчасно, так і за особливою вказівкою. Завчасно будують, як правило, окремо розташовані або вбудовані у підвальну частину будівлі споруди, що розраховані на тривалий час експлуатації. У мирний час передбачається можливість використання споруд у різних народногосподарських цілях - гаражі, побутові приміщення, навчальні класи і т. ін. При цьому необхідно забезпечувати можливість використання захисних споруд за прямим призначенням.

На наш час ефективність захисту людей від радіаційної і хімічної небезпеки залежить не лише від технічної справності і готовності до прийому людей захисних споруд, обладнаних складним устаткуванням, але й від підготовки персоналу по обслуговуванню захисних споруд, який повинен уміти у різних умовах обстановки, що склалася, прийняти правильне рішення і виконати усі задачі, що виникають при цьому.


Читайте також:

  1. Дії персоналу при виникненні пожежі.
  2. Дії персоналу при виникненні пожежі. Забезпечення та контроль стану пожежної безпеки на виробничих об’єктах.
  3. ДІЇ ПЕРСОНАЛУ ПРИ СТИХІЙНИХ ЛИХАХ, ВИНИКНЕННІ АВАРІЙ НА ПІДПРИЄМСТВАХ (ТРАНСПОРТІ)
  4. Дії після землетрусу.
  5. Евакуація людей при виникненні пожежі
  6. Економічні погляди меркантелістів та фізіократів, їх роль у виникненні класичної політичної економії
  7. Правила поведінки населення при виникненні аварії на кораблі
  8. Правила поведінки населення при виникненні аварій на залізничному транспорті
  9. Приблизні варіанти текстів повідомлень відділу з питань НС та ЦЗН міста (району) при виникненні повітряної, хімічної або радіаційної небезпеки у воєнний час.
  10. Роль жестів у виникненні звукової мови
  11. Роль права у виникненні та зміцненні державної організації суспільства.




Переглядів: 378

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
При відбої повітряної тривоги. | Захисні споруди - основний засіб захисту населення. Їх види.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.