Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Документування операцій з обліку МШП.

Облік малоцінних та швидкозношуваних предметів

 

Облік малоцінних та швидкозношуваних предметів ведеться на одноіменному рахунку 22.

До малоцінних та швидкозношуваних предметів належать предмети, що використовуються не більше одного року або нормального операційного циклу, якщо він більше одного року, зокрема: інструменти, господарський інвентар, спеціальне оснащення, спеціальний одяг тощо.

За дебетом рахунку 22 Малоцінні та швидкозношувані предмети” відображаються за первісною вартістю придбані (отримані) або виготовлені малоцінні та швидкозношувані предмети, за кредитом - за обліковою вартістю відпуск малоцінних та швидкозношуваних предметів в експлуатацію із списанням на рахунки обліку витрат, а також списання нестач і втрат від псування таких предметів. Слід зауважити, що списують згадані цінності в повному обсязі, не нараховуючи при цьому зносу.

Для збереження вказаних предметів в експлуатації підприємство повинно організувати належний контроль за їх рухом, зокрема оперативний облік у кількісному виразі. При поверненні на склад з експлуатації таких предметів, що придатні для подальшого використання, вони оприбутковуються за дебетом рахунку 22 “Малоцінні та швидкозношувані предмети” та кредитом рахунку 71 “ Інший операційний дохід”.

Малоцінні та швидкозношувальні предмети, видані в експлуатацію, обліковуються в кількісному виразі за балансом. По закінченні строку їх подальшого використання повертаються в комору лісництва, цеху, де робиться відмітка в забалансовому обліку про їх списання.

Бензомоторні пилки, сучкорізи, кущорізи та інші інструменти списуються на підставі акту з оприбуткуванням металобрухту.

Інструменти, господарський та інший інвентар, прилади, офісне обладнання, обчислювальна техніка вартістю до 500 грн. за одиницю обліковуються на рахунку 112 «Малоцінні необоротні матеріальні активи».

Облік малоцінних та швидкозношуваних предметів форменого одягу ведеться в цілому по лісництву, цеху і, в тому числі, по матеріально-відповідальних особах.

 

 

 

З метою правильної організації обліку МШП на складі необхідно:

- забезпечити умови для нормального їх збереження на складах і функціонування в експлуатації;

- розміщати МШП у місцях їх збереження й експлуатації таким чином, щоб мати можливість швидко їх приймати, відпускати і перевіряти наявність;

- установити коло осіб, на яких покладається відповідальність за приймання, збереження і відпуск МШП, за правильне і своєчасне оформлення цих операцій;

- укладати з відповідальними особами письмові договори про матеріальну відповідальність.

Наказом Міністерства статистики України від 22 травня 1996 р. № 145 “ Про затвердження типових форм первинних облікових документів з обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів” затверджено такі типові форми з обліку оборотних малоцінних та швидкозношуваних предметів:

· МШ-1 “ Відомість на поповнення (вилучення) постійного запасу інструментів (пристроїв);

· МШ-2 “ Картка обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів”;

· МШ-3 “ Замовлення та ремонт або заточування інструментів”;

· МШ-4 “ Акт вибуття малоцінних та швидкозношуваних предметів”;

· МШ-5 “ Акт на списання інструментів ( пристроїв) та обмін їх на придатні”;

· МШ-6 “ Особова картка обліку спецодягу, спецвзуття та запобіжних пристроїв”;

· МШ-7 “ Відомість обліку видачі (повернення) спецодягу, спецвзуття та запобіжних пристроїв”.

 

Для внутрішнього переміщення малоцінних та швидкозношувальних предметів із одного лісництва, цеху в інший виписується Накладна-вимога на відпуск (внутрішнє переміщення) матеріалів (ф. № М-11).

Видача спецодягу, спецвзуття, інструменту, запобіжних пристроїв, приладів працівникам підприємства для індивідуаль­ного користування проводиться згідно з Відомістю обліку видачі (повернення) спецодягу, спецвзуття та запобіжних пристроїв (ф. № МШ-7).

Облік спецодягу, спецвзуття і запо­біжних пристроїв, виданих робітникам підприємства в індивідуальне користування за встановленими нормами ведеться в Особовій картці обліку спецодягу, спецвзут­тя та запобіжних пристроїв (ф. № МШ-6).

По закінченні строку експлуатації і непридатності для подальшого користування спецодяг, спецвзуття, інструменти при поверненні їх в комору лісництва, цеху складається Відомість обліку видачі (повернення) спецодягу, спецвзуття та за­побіжних пристроїв (ф. № МШ-7).

Малоцінні та швидкозношувані предмети морально застарілі, зношені і непридатні для подальшого використання (інструменти, спецодяг, спецвзуття запобіжні пристрої, господарський і офісний інвентар) списуються з балансу на підставі Акту на списання малоцінних та швидкозношуваних предметів (ф. № МШ-8).

Наказом по Міністерству лісового господарства України від 24 липня 1992 р. № 97 лісова охорона забезпечується безкоштовно форменим спецодягом, згідно з яким встановлені норми видачі та строки носіння форменого одягу для посадових осіб державної лісової охорони.

Видача форменого одягу в користування посадовим особам проводиться згідно з Відомістю обліку видачі (повернення) спецодягу, спецвзуття та запобіжних пристроїв (ф. № МШ-7).

Облік форменого одягу, виданого в користування посадовим особам, ведеться в арматурних картках на виданий формений одяг на кожну посадову особу.

По закінченню строку користування формений одяг списується по Акту на списання малоцінних та швидкозношуваних предметів (ф. № МШ-8).

На підставі первинних документів про надходження і вибуття малоцінних та швидкозношуваних предметів, форменого одягу бухгалтерія лісництва, цеху складає зведені реєстри про надходження і вибуття малоцінних та швидкозношуваних предметів.

Звіт про рух основних засобів і матеріальних цінностей складається в грошовому виразі з додатком первинних документів і зведених регістрів.

 


Читайте також:

  1. IV. Політика держав, юридична регламентація операцій із золотом.
  2. POS -Інтелект - відеоконтроль касових операцій
  3. Автоматизація касових операцій
  4. Автоматизовані форми та системи обліку.
  5. АДАПТАЦІЯ ОПЕРАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ДО ЗМІНИ ЇЇ ЗАВАНТАЖЕННЯ.
  6. Алгоритми арифметичних операцій над цілими невід’ємними числами у десятковій системі числення.
  7. Аналіз динаміки та структури валютних операцій
  8. Аналіз доходів та витрат від операцій з цінними паперами.
  9. Аналіз ефективності кредитних операцій
  10. Аналіз основних систем трудового і професійного навчання: предметної, предметно-операційної, операційної, операційно-предметної, системи ЦІП, операційно-комплексної тощо.
  11. Аналіз пасивних операцій банку
  12. Аудит банківських та кредитних операцій




Переглядів: 1400

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Облік надходження і вибуття запасів | Облік готової продукції

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.