Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Пояснювальна записка дипломної роботи магістра

Дипломна робота магістра, як оригінальне теоретично-прикладне дослідження повинна мати певну логіку побудови, послідовність і завершеність.

Рекомендується така структура МДР:

1. Титульна сторінка (Додаток 3).

2. Завдання на дипломну роботу магістра (Додаток 4).

3. Календарний план(Додаток 5).

4. Реферат (Додаток 6).

5. Анотації на трьох мовах(Додаток 7).

6. Перелік скорочень у тексті записки (за наявності).

7. Зміст (Додаток2).

8. Вступ.

9. Перший (теоретичний) розділ.

10. Другий (аналітичний) розділ.

11. Третій (проектний) розділ.

12. Четвертий (комп’ютеризація) розділ.

13. Висновки і рекомендації.

14. Список використаних джерел (Додаток 13).

15. Додатки.

Зміст або план ДРМ може займати 1–1,5 сторінки. В ньому записуються назви всіх розділів і підрозділів із зазначенням початкових сторінок. План роботи має відображати сутність проблеми, її складність та логіку дослідження. Назви розділів і підрозділів повинні бути стислими і зрозумілими, літературно грамотними, тісно пов'язаними з назвою роботи, але не повторювати її.

У вступі (2–3 стор) дається наукове обґрунтування актуальності і значення обраної теми; формулюються мета, завдання, предмет і об'єкт дослідження; наводиться перелік застосованих методів дослідження; повідомляється, чи пройшла робота якусь апробацію. Вступ магістерської роботи повністю відповідає розділу її автореферату – «Загальна характеристика роботи».

Перший розділ (30 – 35 стор.) структурно складається з 3–4 підрозділів. У ньому слід розкрити стан проблемного завдання та сутність теоретичних напрацювань з обраної теми, критично проаналізувати існуючі різноманітні погляди (в тому числі навести й власні) на ті чи інші аспекти, виявити невирішені аспекти проблеми, які потребують розв'язання в теоретичному, методичному та прикладному плані.

Важливе місце в даному розділі посідає викладення методик аналізу визначених проблемних завдань, які будуть вирішуватись у наступних розділах роботи. Автор має продемонструвати свою обізнаність з методами аналізу і на основі їх критичного огляду обґрунтувати вибір найпридатнішого для обраного напряму дослідження.

У другому розділі (30 – 35 стор.) студент повинен виконати ґрунтовний аналіз фактичного стану досліджуваної проблеми виключно на матеріалах конкретної організації.

У цьому розділі виділяється 3-4 відносно самостійних підрозділи, що містять аналіз і оцінку конкретних сфер діяльності об'єкта дослідження. Описувати історію виникнення і розвитку організації, якщо цього не потребує мета дослідження, недоцільно.

Розділ повинен бути максимально насиченим фактичною інформацією (таблиці, графіки, діаграми, схеми), що відображають відповідні результати діяльності організації за останніх 3-5 років.

Слід чітко розмежувати джерела походження використаної при аналізі інформації: що запозичені з літератури, що одержані з документів організації, а які дані здобуті шляхом власних спостережень, експериментів, розрахунків, соціологічних опитувань тощо.

Розділ завершується оцінкою одержаних результатів.

Третій розділ (30 – 35 стор.) має містити обґрунтовані пропозиції студента, спрямовані на досягнення мети, поставленої у вступі. Структурно вміщує 3–4 підрозділи. Характер і зміст заходів, що пропонуються, повинні базуватися на аналізі, проведеному в другому розділі МДР. Невід'ємною частиною обґрунтування пропонованих студентом заходів має бути розрахунок їх економічної ефективності та аналіз ризику, що супроводжує пропозиції або враховуючи специфіку тематики інші розрахунки, наприклад, складання прогнозу тощо.

Однією з ознак високої якості магістерської дипломної роботи є застосування економіко-математичних методів та електронно-обчислювальних машин програмного забезпечення як під час аналізу, так і при обґрунтуванні запропонованих заходів.

Четвертий розділ (приблизно 10 стор.) розглядається питання комп'ютеризації фінансового аналізу, обліку, контролю і аудиту на підприємстві. Висвітлення питань з організації комп'ютерної обробки обліково-економічної інформації, у дипломній роботі, є обов'язковим і випливає з вимог, які поставлені до комп'ютерної грамотності фахівців з фінансів.

Тут слід дати критичну оцінку стану автоматизації зазначених процесів на підприємстві взагалі та оцінити стан комп'ютеризації цих робіт з конкретної теми дипломної роботи.

На підставі такого критичного аналізу студенту необхідно розробити конкретні заходи, спрямовані на впровадження сучасної обчислювальної та інформаційної техніки на об'єкті та його програмного забезпечення.

Висновки і рекомендації є завершальною частиною МДР. Він містить стислий виклад актуальності теми, зроблених оцінок та узагальнень під час аналізу, пропозицій автора та їх економічної ефективності. Ознайомлення з текстом висновків повинно сформувати у читача уявлення про ступінь реалізації» автором дипломної роботи поставленої мети і завдань. Обсяг висновків – 2–3 стор. Висновки повністю співпадають з висновками, наведеними в авторефераті магістерської роботи.

Список використаних джерел включає біля 70 джерел та складається за чинними правилами бібліографічного опису (Додаток 13).

У додатках виносяться громіздкі таблиці допоміжного характеру, блок-схеми, зразки форм таблиць та анкет соціологічного опитування, форми звітності тощо.


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  2. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  3. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  4. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  5. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  6. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  7. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  8. IV. Вимоги безпеки після закінчення роботи
  9. IV. Вимоги безпеки після закінчення роботи
  10. IІІ. Послідовність виконання курсової роботи
  11. S Визначення оптимального темпу роботи з урахуванням динаміки наростання втоми.
  12. V. Порядок подання роботи на рецензiю i захист роботи




Переглядів: 1876

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ВИБІР І ЗАТВЕРДЖЕННЯ ТЕМИ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ МАГІСТРА | Автореферат магістерської дипломної роботи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.