Для проведення прибуткових касових операцій (надходження грошей в касу) призначений документ Прибутковий касовий ордер.
Новий документ вводять шляхом додавання рядка в цей журнал або командою «Документы → Касса → Приходный кассовий ордер».
В полі «Вид операции» вибирають з випадаючого списку, яку саме операцію реєструє прибутковий касовий ордер:
- Прихід грошей з підзвітної суми– внесення грошей в касу підзвітною особою. В кореспонденції з рахунком каси буде відповідний субрахунок рахунку 37.2 “Розрахунки з підзвітними лицями” (Субконто Справочник Сотрудники).
- Оплата замовлення покупцем –внесення грошей в касу покупцем за відвантажений товар або як передоплата згідно рахунку-фактурі. Кореспондуючим рахунком буде рахунок 36 “Розрахунки з покупцями і замовниками” (Субконто Справочник Контрагенты).
- Надходження грошей з банку –отримання грошей з банку з поточного рахунку (Субконто Справочник Счета нашей фирмы).
- Інші операції –надходження грошей в касу з будь-якого іншого джерела, кореспондуючий рахунок може бути будь-ким.
На вкладці Додатковов групі реквізитів “Валові витрати (доходи), інше”можна вибрати, чи операція відноситиметься до валових доходів, витратам або не враховуватися у валових доходах/витратах. Для цього встановлюють в першому по рахунку полі значення «+», «-» або «0» відповідно. За умовчанням поле «Валові витрати» встановлено в значення «0», поле «Субконто» — в значення «Ні дохід, ні витрата». Прибуткуючи оплату від покупців, відкоректуйте значення цих полів, тоді програма проаналізує, чи має місце перша подія, і сама визначить, чи треба нараховувати валовий дохід.
В наступному полі, з назвою «Субконто», можна вибрати вид валових доходів/витрат з довідника.
Якщо відзначити прапорець «Вказати суму відвантаження уручну», в полях, що з'явилися, можна буде ввести суму раніше проведеного відвантаження (або отриманої оплати) і ПДВ від цієї суми. Тоді валовий дохід і ПДВ по ордеру будуть зменшені на введені вами величини.
Кнопкою «Друк» документ можна роздрукувати. У прибуткового касового ордера є два варіанти друкарської форми: «Касовий ордер» і «Друк на бланк строгої звітності». Останній залишився з тих часів, коли форма КО-1 була «строгим бланком», зараз він не використовується.