Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Облік операцій з іноземною валютою

 

Для розрахунків в межах діючого законодавства безготівковій і наявній іноземній валюті при здійсненні операцій, визначених законодавством України про валютне регулювання, підприємство в банку відкриває поточні рахунки в іноземній валюті.

Облік іноземної валюти на рахунках в установах банків підприємствами ведеться на наступних субрахунках рахунку 31 «Рахунки в банках»: 312 «Поточні рахунки в іноземній валюті», 314 «Інші рахунки банку в іноземній валюті» в розрізі субконто «Наши денежные счета», що має тип довідника «Счета нашей фирмы ».

Всі операції по валютному рахунку реєструються на підставі банківських виписок, в яких зазначається валютна сума (вихідне сальдо на початок дня, суми по операціях, сальдо на кінець дня), і докладених до них виправдовуючи документів.

Для фіксації операцій по валютних рахунках у національній валюті здійснюється перерахування іноземної валюти за курсом НБУ, що діє на дату виписки розрахунково-платіжних документів.

Перерахування вартості майна і зобов’язань підприємства, вираженої в іноземній валюті здійснюється в день здійснення операції з іноземною валютою, а також на дату складання бухгалтерської звітності.

Курсові різниці по операціях в іноземній валюті в бухгалтерському обліку визначаються як різниця між оцінкою валютних активів і пасивів на дату складання бухгалтерського звіту за попередній звітний період і на дату фактичного здійснення розрахунку (надходження, сплати коштів), чи на дату складання бухгалтерського звіту за звітний період за курсом НБУ.

В податковому обліку курсова різниця визначається в результаті перерахування балансової вартості іноземної валюти на останній день звітного періоду балансової вартості валюти і включається відповідно до валового доходу чи до волових витрат підприємства – платника податку.

Облік балансової вартості валюти в податковому обліку на активних валютних рахунках, тобто рахунках наявності і руху валютних коштів, ведеться в типовій конфігурації на позабалансовому рахунку ВЛ «Балансовая стоимость валюты (налоговый учет)» у розрізі субконто «Наши денежные счета». Це означає, що при проведенні всіх документів, що оформляють рух наявних чи безготівкових коштів підприємства в іноземній валюті, додатково до стандартних проводок в бухгалтерському обліку формується проводка по дебету (кредиту) рахунку ВЛ на суму балансової вартості, що надійшла (списаної іноземної валюти).

Для відображення в обліку зарахування чи списання коштів по валютному рахунку в типовій конфігурації призначений документ «Банковская выписка», за допомогою якого можна обробляти як гривневі, так і валютні банківські виписки. Заповнення реквізитів валютної виписки здійснюється в тому ж порядку, що і для виписки з гривневого поточного рахунку, з тією лише різницею, що в реквізиті «Расчетный счет» вказується відповідний рахунок підприємства з довідника «Счета нашей фирмы».

В процесі господарської діяльності на підприємстві можуть виникнути операції, пов’язані з продажем і покупкою безготівкової іноземної валюти. Типова конфігурація містить документи, які дозволяють їх автоматизувати.

Документ «Покупка валюты» призначений для відображення в обліку операцій з придбання валюти на Українській міжбанківській валютній біржі (УМВБ).

При заповненні специфікації електронної форми документа, в першу чергу, необхідно вказати валютний рахунок, на який буде оприбутковано валюту, що купується шляхом вибору його з довідника «Счета нашей фирмы» і суму валюти, що купується (без обліку комісійних). В реквізитах «Валюта» і «Курс НБУ» відображається валюта обраного поточного рахунку і курс НБУ обраної валюти на дату документа.

В групі реквізитів «УМВБ» зазначається наступна інформація:

- найменування валюти, яка купується, шляхом вибору її з довідника «Валюты»;

- курс біржі для обраної валюти на дату документу (за замовчуванням підставляється значення реквізиту «Курс УМВБ» довідника «Валюты», що діє на дату складання документу);

- сума валюти, що купується, у перерахуванні на гривні за курсом УМВБ;

- відсоток від валютної суми, що знімається УМВБ;

- сума комісійних УМВБ у гривнях за курсом УМВБ.

Далі в групі реквізитів «Уполномоченный банк» вказується уповноважений банк (аналітика по рахунку 33.3 «Кошти в дорозі в національній валюті»), відсоток комісійних банку у гривнях від суми придбаної валюти. Значення реквізиту «Комиссия (грн)» буде розраховано автоматично.

У групі «Итого (грн)» відображається наступна інформація:

- скільки коштів витрачених на купівлю валюти;

- загальна сума комісійних у гривнях;

- сума коштів, перерахованих на купівлю валюти.

В поле «Вид доходов» (закладка «Дополнительно») групи реквізитів «Расходы и доходы» закладки «Дополнительно» потрібно вибрати аналітику рахунку обліку доходів (за замовчуванням 71.4) або витрат у проводках по відображенню курсової різниці.

Тут же повинен бути зазначений рахунок і відповідні статті витрат у проводках по включенню сум сплачених комісійних, суми збору на обов’язкове державне пенсійне страхування у складі операційних витрат підприємства.

Статті валових витрат у проводках, віднесення суми комісійної винагороди, сплаченої банку і біржі, сума збору на обов’язкове державне пенсійне страхування включаються до складу валових витрат і зазначаються в реквізитах «Покупка» і «Пенсионный» відповідно.

Після заповнення всіх необхідних реквізитів форми документ потрібно зберегти і провести. При проведенні документа буде сформований відповідний набір бухгалтерських проводок. При цьому балансова вартість придбаної валюти буде відображена по дебету позабалансового рахунку – ВЛ.

Документ «Продажа валюты» призначений для відображення в обліку операцій з продажу валюти на УМВБ.

Заповнення діалогової форми документа починається з вибору гривневого поточного рахунка з довідника «Счета нашей фирмы», на який надходять виручені від продажу валюти кошти і курсу УМВБ, по якому відбудеться їх зарахування.

Валютний рахунок, з якого уповноваженому банку була перерахована валюта для продажу і власне найменування валюти вказуються в реквізитах «Валютный» і «Валюта».

Далі вказується курс НБУ, по якому відбудеться списання собівартості проданої валюти з рахунка 334 «Кошти в дорозі в іноземній валюті» у кореспонденції з рахунком 942 «Собівартість реалізованої іноземної валюти».

Загальну суму валюти потрібно вказати в реквізиті «Сумма вал.».

Балансова вартість валюти буде автоматично розрахована при проведенні документа і відображатися при повторному його відкритті в полі «Балансовая стоимость валюты», але даний реквізит недоступний для редагування.

У групі реквізитів «Уполномоченный банк» потрібно вказати уповноважений банк (аналітику рахунка 33.4 «Кошти в дорозі в іноземній валюті») шляхом вибору його з довідника «Контрагенты» і відсоток комісійних банку. Значення реквізиту «Комиссия (грн)» буде розраховано автоматично.

У реквізиті «Сумма УМВБ» буде відображена загальна сума коштів в гривнях, отриманих від продажу валюти за курсом УМВБ, у реквізиті «Итого, грн» - сума отриманих гривень без обліку суми комісійної винагороди уповноваженому банку.

На закладці «Дополнительно» діалогової форми документа вказується статті валових витрат або доходів у проводках, включення комісійних і балансової вартості проданої валюти до складу валових витрат, а суми, отримані від продажу валюти – до складу валових доходів підприємства.

Рахунок і стаття витрат у проводці по віднесенню комісійних на рахунок обліку операційних витрат підприємства (за замовчуванням пропонується рахунок 84 «Інші операційні витрати») відображаються в реквізитах «Счет расходов» і «Вид расходов» відповідно.

Після заповнення всіх необхідних реквізитів форми документ потрібно зберегти і провести.

При проведенні документу буде сформований необхідний набір бухгалтерських проводок. При цьому балансова вартість проданої валюти буде списана з рахунка ВЛ по відповідному об’єкту його аналітики, тобто валютному поточному рахунку підприємства, обраного в реквізиті «Валютный счет».

 

 


Читайте також:

  1. IV. Політика держав, юридична регламентація операцій із золотом.
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. IX. Відомості про військовий облік
  4. POS -Інтелект - відеоконтроль касових операцій
  5. Автоматизація касових операцій
  6. Автоматизована форма обліку
  7. Автоматизовані робочі місця облікового працівника
  8. Автоматизовані системи управлінні охороною праці, обліку, аналізу та дослідження травматизму
  9. Автоматизовані форми та системи обліку.
  10. АДАПТАЦІЯ ОПЕРАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ДО ЗМІНИ ЇЇ ЗАВАНТАЖЕННЯ.
  11. Акції та їх облік
  12. Акції та їх облік




Переглядів: 594

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Банковская выписка | Особливості обліку курсових різниць

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.039 сек.