Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Общие свойства и классификация объемных насосов.

В отличии от динамических в объемных гидромашинах рабочий процесс

происходит не в проточной части, а в замкнутых объемах - рабочих камерах. Под

рабочей камерой понимается пространство, попеременно сообщающееся с всасы-

вающим и напорным трубопроводами.

 

Класифікація об'ємних насосів

По характеру процесу витіснення рідини всі об'ємні насоси діляться на дві групи: поршневі і роторні

Поршневими називаються насоси, в яких витіснення рідини відбувається з нерухомих камер вытеснителями, що вчиняють зворотно-поступальний рух. При цьому рух витиснювачив здійснюється за допомогою різних вальних і безвальных механізмів, наприклад кулачкових, кривошипних та ін.

 

 

Роторними називаються насоси, в яких робочі камери переміщуються разом з ротором і переносять рідина з приймальні порожнини в віддає, в результаті обертального або враща-ного в поєднанні з зворотно-поступальним рухом витиснювачив щодо осі ротора під дією спрямовуючого пристрої (статора).

За характером руху витиснювачив роторні насоси поділяються на багатоступінчасті і кулисные.В коловратном насосі вытеснители роблять лише обертальний рух щодо своїх осей. При цьому функцію витиснювачив може виконувати ротор. Переміщення робочих камер може відбуватися у площині, перпендикулярній осі обертання ротора або спрямованої уздовж цієї осі. У зв'язку з цим багатоступінчасті насоси діляться на плоскоколовратные і гвинтові. До плоскоколовратным відносяться шестеренні насоси, в яких ротор і вытеснители виконані у формі зубчастих коліс, що забезпечують передачу безперервного руху від ротора до вытеснителю.

Кулісним називається насос, в якому вытеснители, обертаючись щодо осі ротора, здійснюють одночасно і прямолінійний і зворотно-поступальний рух щодо ротора.

По виду витиснювачив і за способом обмеження робочих камер кулісні насоси діляться на роторно-поршневі і пластинчасті.

У пластинчатом насосі робочі камери обмежені двома сусідніми вытеснителями (пластинами) і поверхнями ротора і статора.

Роторно-поршневі насоси являють собою найбільш поширену групу насосів. По розташуванню робочих камер (циліндрів) щодо осі ротора ці насоси діляться на радіальні і аксіальні, що відповідає площинний і просторової кинематике механізму передачі руху до вытеснителям (pistons).

Всі насоси по способу розподілу рідини поділяються на клапанні і бесклапанные. Насоси з клапанним розподілом не можуть бути використані в якості гидродвигателей. Бесклапанные насоси принципово оборотні, тобто вони можуть працювати також як гидродвигателей.

Поршневі насоси

Поршневі насоси є найбільш простими об'ємними насосами і служать прототипом найбільш досконалих насосів, застосовуваних у гірничій промисловості.

Основними елементами поршневого насоса є циліндр і поршень 1 або плунжер, що утворюють робочу камеру4, повідомлення і роз'єднання якої з приймальні і віддає порожнинами здійснюється за допомогою клапанів2.3. Застосування поршня і циліндра з дуже малими проміжками і наявність клапана забезпечують роботу поршневих насосів при високих тисках (20-30 МПа) на різних рідинах і при високих значеннях об'ємного ККД.

За принципом дії поршневі насоси діляться на насоси одноразового та багаторазового (подвійного і більше) дії. В якості приводу в цих насосах застосовуються кулачкові або кривошипно-шатунові механізми та їх модифікації, у яких роль повзуна виконує поршень з кривошипним механізмом (мал. 50).

При роботі насоса однократної дії (див. мал. 50) за один подвійний хід поршня / відбувається один раз всмоктування і один раз витіснення рідини через ліву порожнину 2 3 циліндра. При цьому клапан 4 пропускає рідина тільки в робочу порожнину циліндра, а клапан 5 - тільки з робочої порожнини.

Схема насоса подвійної дії, в якому за один оборот приводного валу двічі всмоктується і двічі подається рідина, наведена на рис. 52, де прийняті ті ж позначення, що і на рис. 50

 

Поршневі насоси

Насоси цього типу в залежності від конструкції насосу можуть бути можуть бути поршневими, плунжерными або диафрагменными.

Загальні властивості і класифікації роторних насосів.

 

На відміну від поршневих, роторні насоси мають переміщуються робочі камери, які поперемінно повідомляються з порожнинами всмоктування і нагнітання. Це робить зайвими всмоктуючий і напірний клапани, що у свою чергу визначає характерні властивості роторних насосів, але порівнянні з поршневими:

-оборотність - здатність працювати в режимі гидродвигателей;

-швидкість - більш високі швидкості обертання провідного вата.

-велика рівномірність подачі, дак як роторні насоси виконуються багатокамерними.

 

 

Найбільш поширеним з роторних насосів є шестеренний насос із зовнішнім зачепленням. Ротором вважається ведуча шесгерня 1, а витіснювачем - ведена 2. У всмоктуючої порожнини насоса рідина заповнює собою западини між зубами обох шестірень, які є робочими камерами. Потім відбувається замикання (ізоляція) них обсягів і переміщення їх але дуг кіл в напірну порожнину насоса. Надалі в процесі зачеплення кожен зуб шестерень входить у відповідну йому западину і витісняє з неї рідину.

 

 

Велике поширення шестеренних насосів із зовнішнім зачепленням пояснюється простотою їх виготовлення та надійністю в експлуатації. Ці насоси створюють тиску до 15-20 М11а, працюють при частоті обертання 1000-2000 про хв і мають повний к.н.д, 0,75-0,85,

Широке розповсюдження отримали також пластинчасті насоси. В пазах ротора I, який зміщений щодо статора 2 на величину зкеценфиеитега е9 встановлені пластини-вытеснители 3. Обертаючись разом з ротором ці пластини, одночасно здійснюють зворотно- поступальний рух. Робочими камерами насоса є обсяги, обмеження ниченные поверхнями ротора 1 статора 2 і сусідніми пластинами. При обертанні ротора робочі камери спочатку збільшуються (відбувається їх заповнення), а потім зменшуються (витіснення рідини).

Пластинчасті насоси відрізняються від інших роторних насосів компактністю, вони прості у виготовленні, але не можуть створювати високі тиску (гирлах = 7-14 МПа).

Пластинчасті насоси, на відміну від шесгеренных, можу! виконуватися регульованими. Для цього в конструкції насоса повинна бути передбачена можливість переміщення ротора щодо статора, тобто зміна величини ексцентриситету е (рис.27). При зменшенні з (за рахунок зсуву ротора) будуг зменшуватися обсяги робочих камер і подача насосу, а при с = 0 вона стане рівною нулю. У разі дальнейшею зміщення ротора подача почне збільшуватися, а напрямок потоку рідини змінитися на протилежну. Таким чином, регульований насос дозволяє змінювати подачу (за величиною і напрямку) при постійній швидке I і обертання його валу.

 


Читайте також:

  1. I. ФУНКЦИЯ. СВОЙСТВА ФУНКЦИИ
  2. Ассортимент инструментальных товаров, бытовых столовых приборов и посуды, потребительские свойства, показатели качества, требования к качеству: факторы, сохраняющие качество
  3. Вводная часть. Общие идеи и принципы философии истории
  4. Вопрос 2. Классификация дел особого производства и судебный порядок их разрешения.
  5. Вопрос 2. Содержание судебного решения. Его свойства.
  6. Глава 1. Классификация и общность ролей
  7. Глава 10. ПОЖАРНО-ТЕХНИЧЕСКАЯ КЛАССИФИКАЦИЯ СТРОИТЕЛЬНЫХ
  8. ГЛАВА 3. КЛАССИФИКАЦИЯ ПРЕДПРИЯТИЙ
  9. ГЛАВА 4. Общие вопросы эксплуатации реакторов
  10. Глава 6. КЛАССИФИКАЦИЯ ЭЛЕКТРООБОРУДОВАНИЯ
  11. Глава 7. КЛАССИФИКАЦИЯ НАРУЖНЫХ УСТАНОВОК
  12. Глава 8. КЛАССИФИКАЦИЯ ЗДАНИЙ, СООРУЖЕНИЙ




Переглядів: 550

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Заняття3. Лекція №3. | Тема: Радіально-поршневі насоси. Аксіально--поршневі насоси.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.