Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема: Радіально-поршневі насоси. Аксіально--поршневі насоси.

Радіально-поршневі насоси

Радіально-поршневі насоси на відміну від поршневих принципово оборотні і можуть працювати в якості гідромотори. Можливість переміщати великі постійні або регульовані обсяги рідини при відносно високому тиску забезпечила цих насосів широку область застосування в гірських машинах.

 

Принципова схема роторного радіально-поршні-вого насоса

 

Ці насоси мають зіркоподібне розташування циліндрів, осі яких розташовані в одній площині і перетинаються в одній точці.

Насос складається з статора і ротора 2, осі яких розташовані ексцентрично. У радіальних расточках ротора розташовані поршні 3, мають сферичну форму головок, якими вони спираються на внутрішню поверхню статора. Ротор з pistons становить блок циліндрів, при обертанні якого щодо розподільного валу 4 поршні, притиснуті тиском відцентрової сили рідини або пружин, знаходяться у контакті з обоймою статора, здійснюючи при цьому обертання навколо осі ротора і зворотно-поступальний рух щодо циліндрів. Останні своїми каналами 5 і 6 по черзі з'єднуються з приймальні порожниною 7 насоса, коли поршні відходять від центру розподільного валу, всмоктуючи рідину в звільняється обсяг, і з віддає порожниною 5, коли поршні повертаються до центру валу, витісняючи рідина в напірну магістраль.

 

 

Способи передачі сил від поршнів на статор визначають основні конструктивні особливості, які відрізняють машини такого типу. Крім згаданій вище схеми безпосереднього контакту поршнів зі статором, з метою зниження втрат на тертя статорное кільце виконується у вигляді підшипникової обойми (мал. 56, а) або підшипник встановлюється на кожному поршні безпосередньо (мал. 56, б) або через механізм важеля (мал. 56).

Величина ексцентриситету між віссю ротора і статора визначає величину ходу поршня за cylinder, а отже, подачу насоса. в конструкції насоса

 

 

 

передбачена можливість зсуву статора в обидві сторони від нульового значення ексцентриситету, то при незмінному напрямку обертання насоса можна змінювати напрям потоку що подається їм рідини.

 

Конструкція регульованого роторного ра-диально-поршневого насоса НП-120, застосовуваного в механізмах подачі вугільних комбайнів. Ротор 1 насоса має два ряди плунжерів 2 (по 11 плунжерів в кожному ряду), які під дією відцентрової сили і гідравлічного під- і-жатия взаємодіють а! з внутрішньої обоймою 3, виконаної у вигляді спеціального шарикопідшипники. Конічна поверхню обойми цього підшипника сприяє обертанню поршнів навколо своїх осей і рівномірному їх зносу. Вісь ротора 4 служить розподільні пристрої насоса. Обертання ротора передається від приводного двигуна через зубчасту муфгу 5.

 

Аксіально--поршневі насоси

Згідно з наведеною вище класифікації аксіальні насоси входять в одну групу з радіально-поршневими насосами, тому мають аналогічне структурний будова. Основною особливістю аксіальних насосів є круговий розташування циліндрів паралельно осі ротора, що вимагає для роботи насоса застосування приводних механізмів з просторової кінематикою.

Існує велика кількість різновидів конструктивного виконання аксіально--поршневих насосів. Однак практично всі конструкції цих насосів можна розділити на дві групи, що відрізняються схемою зв'язку циліндрового блоку з приводним механізмом:

1) насоси з похилим диском, у яких вісь приводного механізму (ведучого валу) і вісь обертання ротора складають одну лінію;

2) насоси з похилим циліндровим блоком або похилій люлькою, в яких осі приводного ланки і блоку циліндрів располцу5к6ен78г9ш0щ=ї

3) ожены під кутом одна до іншої.

Перша група насосів краще при дуже високих тисках і швидких процесах реверсування потоку, а друга має перевагу при високій частоті обертання.

Загальним для обох груп є перевага торцевого способу розподілу рідини.

Насос з похилим диском (мал. 61) складається їх циліндрового блоку і / приводного механізму, що складається з вала 2 і наполегливої похилого диска (шайби) 3, що впирається на нерухомий завзятий підшипник і виконує в цій схемі роль кривошипа. Поршні або плунжери 4 блоку безпосередньо спираються на диск через сферичні головки або опорні черевики і не мають з ним кінематичної зв'язку. При обертанні ротора від жорстко пов’язаного з ним валу 2 диск також обертається в похилій площині під дією сил тертя, та pistons, навантажені пружинами 5, здійснюють при цьому зворотно-поступальний рух, при якому відбувається процес всмоктування і нагнітання рідини за допомогою гайкового розподільного пристрою 6.

Зусилля обертання диска передається на блок циліндрів через поршні і далі на центральний вал 2. Основна частина моменту приводного двигуна витрачається на поворот блоку через

 

 

 

Схема аксіально--поршневого насоса Схема насоса силовим карданом

з похилим диском

поршні, через що поршні сприймають велику изгибающую навантаження, що вимагає їх підвищеної міцності і призводить до утворення великих сил тертя.

Кут у нахилу диска щодо осі циліндрового блоку визначає для даного діаметра Б блоку величину ходу до поршня, а отже, розрахункову подачу насоса. Максимальний кут нахилу диска не перевищує 30°. Від величини цього кута значною мірою залежить термін служби аксіального насоса. Якщо конструкція шарнірів дозволяє змінювати кут нахилу диска, то відповідно змінюється хід поршнів і величина подачі насоса. При зміні знака кута у відбувається зміна напрямку подачі насоса. Завдяки малій масі похилої шайби процес перемикання і регулювання насоса з похилим диском відбувається швидко і вимагає великих зусиль.

Насоси з похилим циліндровим блоком або з похилою люлькою мають найбільше поширення в практиці. Дану схему мають кілька класів аксіально--поршневих насосів.

 

 


Читайте також:

  1. Багатоступеневі горизонтальні насоси.
  2. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. особливості побудови банківської системи в Україн
  3. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.
  4. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.
  5. Вихрові насоси.
  6. Вихрові насоси.
  7. Водокільцеві вакуумні насоси.
  8. Гвинтові насоси.
  9. Гідроструминні насоси.
  10. Грунтові, піскові та шламові насоси.
  11. Діагональні насоси.
  12. Діафрагмові насоси.




Переглядів: 4122

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Общие свойства и классификация объемных насосов. | Тема: Гідродвигуни. Загальні відомості конструкція, призначення.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.