Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Тема: Радіально-поршневі насоси. Аксіально--поршневі насоси.

Радіально-поршневі насоси

Радіально-поршневі насоси на відміну від поршневих принципово оборотні і можуть працювати в якості гідромотори. Можливість переміщати великі постійні або регульовані обсяги рідини при відносно високому тиску забезпечила цих насосів широку область застосування в гірських машинах.

 

Принципова схема роторного радіально-поршні-вого насоса

 

Ці насоси мають зіркоподібне розташування циліндрів, осі яких розташовані в одній площині і перетинаються в одній точці.

Насос складається з статора і ротора 2, осі яких розташовані ексцентрично. У радіальних расточках ротора розташовані поршні 3, мають сферичну форму головок, якими вони спираються на внутрішню поверхню статора. Ротор з pistons становить блок циліндрів, при обертанні якого щодо розподільного валу 4 поршні, притиснуті тиском відцентрової сили рідини або пружин, знаходяться у контакті з обоймою статора, здійснюючи при цьому обертання навколо осі ротора і зворотно-поступальний рух щодо циліндрів. Останні своїми каналами 5 і 6 по черзі з'єднуються з приймальні порожниною 7 насоса, коли поршні відходять від центру розподільного валу, всмоктуючи рідину в звільняється обсяг, і з віддає порожниною 5, коли поршні повертаються до центру валу, витісняючи рідина в напірну магістраль.

 

 

Способи передачі сил від поршнів на статор визначають основні конструктивні особливості, які відрізняють машини такого типу. Крім згаданій вище схеми безпосереднього контакту поршнів зі статором, з метою зниження втрат на тертя статорное кільце виконується у вигляді підшипникової обойми (мал. 56, а) або підшипник встановлюється на кожному поршні безпосередньо (мал. 56, б) або через механізм важеля (мал. 56).

Величина ексцентриситету між віссю ротора і статора визначає величину ходу поршня за cylinder, а отже, подачу насоса. в конструкції насоса

 

 

 

передбачена можливість зсуву статора в обидві сторони від нульового значення ексцентриситету, то при незмінному напрямку обертання насоса можна змінювати напрям потоку що подається їм рідини.

 

Конструкція регульованого роторного ра-диально-поршневого насоса НП-120, застосовуваного в механізмах подачі вугільних комбайнів. Ротор 1 насоса має два ряди плунжерів 2 (по 11 плунжерів в кожному ряду), які під дією відцентрової сили і гідравлічного під- і-жатия взаємодіють а! з внутрішньої обоймою 3, виконаної у вигляді спеціального шарикопідшипники. Конічна поверхню обойми цього підшипника сприяє обертанню поршнів навколо своїх осей і рівномірному їх зносу. Вісь ротора 4 служить розподільні пристрої насоса. Обертання ротора передається від приводного двигуна через зубчасту муфгу 5.

 

Аксіально--поршневі насоси

Згідно з наведеною вище класифікації аксіальні насоси входять в одну групу з радіально-поршневими насосами, тому мають аналогічне структурний будова. Основною особливістю аксіальних насосів є круговий розташування циліндрів паралельно осі ротора, що вимагає для роботи насоса застосування приводних механізмів з просторової кінематикою.

Існує велика кількість різновидів конструктивного виконання аксіально--поршневих насосів. Однак практично всі конструкції цих насосів можна розділити на дві групи, що відрізняються схемою зв'язку циліндрового блоку з приводним механізмом:

1) насоси з похилим диском, у яких вісь приводного механізму (ведучого валу) і вісь обертання ротора складають одну лінію;

2) насоси з похилим циліндровим блоком або похилій люлькою, в яких осі приводного ланки і блоку циліндрів располцу5к6ен78г9ш0щ=ї

3) ожены під кутом одна до іншої.

Перша група насосів краще при дуже високих тисках і швидких процесах реверсування потоку, а друга має перевагу при високій частоті обертання.

Загальним для обох груп є перевага торцевого способу розподілу рідини.

Насос з похилим диском (мал. 61) складається їх циліндрового блоку і / приводного механізму, що складається з вала 2 і наполегливої похилого диска (шайби) 3, що впирається на нерухомий завзятий підшипник і виконує в цій схемі роль кривошипа. Поршні або плунжери 4 блоку безпосередньо спираються на диск через сферичні головки або опорні черевики і не мають з ним кінематичної зв'язку. При обертанні ротора від жорстко пов’язаного з ним валу 2 диск також обертається в похилій площині під дією сил тертя, та pistons, навантажені пружинами 5, здійснюють при цьому зворотно-поступальний рух, при якому відбувається процес всмоктування і нагнітання рідини за допомогою гайкового розподільного пристрою 6.

Зусилля обертання диска передається на блок циліндрів через поршні і далі на центральний вал 2. Основна частина моменту приводного двигуна витрачається на поворот блоку через

 

 

 

Схема аксіально--поршневого насоса Схема насоса силовим карданом

з похилим диском

поршні, через що поршні сприймають велику изгибающую навантаження, що вимагає їх підвищеної міцності і призводить до утворення великих сил тертя.

Кут у нахилу диска щодо осі циліндрового блоку визначає для даного діаметра Б блоку величину ходу до поршня, а отже, розрахункову подачу насоса. Максимальний кут нахилу диска не перевищує 30°. Від величини цього кута значною мірою залежить термін служби аксіального насоса. Якщо конструкція шарнірів дозволяє змінювати кут нахилу диска, то відповідно змінюється хід поршнів і величина подачі насоса. При зміні знака кута у відбувається зміна напрямку подачі насоса. Завдяки малій масі похилої шайби процес перемикання і регулювання насоса з похилим диском відбувається швидко і вимагає великих зусиль.

Насоси з похилим циліндровим блоком або з похилою люлькою мають найбільше поширення в практиці. Дану схему мають кілька класів аксіально--поршневих насосів.

 

 


Читайте також:

  1. Багатоступеневі горизонтальні насоси.
  2. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. особливості побудови банківської системи в Україн
  3. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.
  4. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.
  5. Вихрові насоси.
  6. Вихрові насоси.
  7. Водокільцеві вакуумні насоси.
  8. Гвинтові насоси.
  9. Гідроструминні насоси.
  10. Грунтові, піскові та шламові насоси.
  11. Діагональні насоси.
  12. Діафрагмові насоси.




Переглядів: 4008

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Общие свойства и классификация объемных насосов. | Тема: Гідродвигуни. Загальні відомості конструкція, призначення.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.