Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Водокільцеві вакуумні насоси.

Вакуумнасоси призначені для відкачування повітря з всмоктувальних ліній відцентрових насосів при заповненні їх водою перед пуском, а також тоді, коли необхідно відкачати повітря із системи і створити вакуум. Водокільцеві вакуумнасоси за принципом дії відносять до об’ємно-динамічних. Схема такого насоса показана на рисунку 71.

Рисунок 71. Схема водокільцевого вакуумнасоса. 1-робоче колесо; 2-корпус; 3-всмоктувальний патрубок; 4 - напірний патрубок; 5-напірний серповидний отвір; 6 - водяне кільце; 7-всмоктувальний серповидний отвір.

На валу насоса закріплено робоче колесо з радіальними лопатками, яке розміщено ексцентрично по відношенню до циліндричної камери (корпусу). В торцях циліндричної камери біля ступиці робочого колеса є два серповидних отвори 7 і 5, які з’єднані, відповідно, з всмоктувальним та напірним патрубками насоса.

Перед пуском водокільцевого насоса в його корпус необхідно залити воду (приблизно до осі). Тоді при обертанні робочого колеса його лопатки відкинуть цю воду до стінок циліндричної камери. При цьому виникне водяне кільце, яке буде розміщене концентрично відносно камери насоса і ексцентрично відносно колеса. Товщина кільця повинна бути такою, щоб воно торкалося до ступиці робочого колеса. Між ступицею робочого колеса, лопатками, торцями камери і внутрішньою поверхнею водяного кільця виникнуть замкнені порожнини. При обертанні робочого колеса порожнини будуть обертатися разом з ним. Внаслідок ексцентричності водяного кільця відносно колеса, об’єм кожної порожнини при обертанні буде змінюватися. На протязі першої половини оберта об’єм буде збільшуватися. При збільшенні замкненого об’єму виникне вакуум і через торцьовий серповидний отвір 7 в нього буде поступати повітря. На протязі другої половини оберта об’єм порожнини зменшується, повітря стискується і при досягненні об’ємом вихідного серповидного отвору 5 воно виштовхується через напірний патрубок 4 в атмосферу (або в трубопровід). Якщо всмоктувальний патрубок вакуумнасоса з’єднати з герметичним об’ємом ( наприклад з всмоктувальним трубопроводом відцентрового насоса), то в ньому, внаслідок постійного висмоктування повітря, виникне вакуум.

З метою запобігання перегріву води в водяному кільці до вакуумнасоса підводять свіжу воду, яка безперервно циркулює. Витрата циркуляційної води складає 0,2 - 0,5 м3/годину в залежності від потужності вакуумнасоса.

Водокільцеві насоси можуть використовуватися як вакуумнасоси і як компресори або повітродувки. В першому випадку вони позначаються ВВН -водокільцевий вакуумний насос, а в другому - буквами ВК -водокільцевий компресор. Вони відрізняються, в основному, тільки комплектом поставки. З вакуумнасосами поставляються водо-відокремлювачі, які призначені для відокремлення води, що засмоктується разом з повітрям. Компресори такого водовідокремлювача не мають.

Промисловість випускає водокільцеві вакуумнасоси марок ВВН-0,75; ВВН-1,5; ВВН-3; ВВН-6; ВВН-12; ВВН-25іВВН-50 .Їх подача відповідно від 0,75 до 50 м3/хвилину. Номінальна подача (відкачка) повітря вакуумнасосом відповідає вакууму 6 метрів водяного стовпа. Подача цих насосів дуже залежить від величини вакууму (особливо в зоні великих розріджень). Це слід враховувати, якщо величина вакууму перевищує 6 метрів.

 


Читайте також:

  1. Вакуумні вимикачі
  2. Вихрові насоси.
  3. Гвинтові насоси.
  4. Гідроструминні насоси.
  5. Грунтові, піскові та шламові насоси.
  6. Діагональні насоси.
  7. Діафрагмові насоси.
  8. Занурювальні моноблочні осьові насоси. Промисловість випускає два типи таких насосів: ОПВі ОМПВ.
  9. Мембранні насоси.
  10. Осьові (пропелерні) насоси.
  11. Пластинчасті ексцентрикові насоси.




Переглядів: 1519

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Гідравлічні тарани. | Насоси, які використовують при будівництві.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.