Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Вакуумні вимикачі

Останнім часом маломасляні вимикачі змінного струму напругою ЮКВ на тягових підстанціях стали замінювати вакуумними вимикачами (мал. 4.15), що володіють значно кращими характеристиками, чим маломасляні, зокрема:

відсутність необхідності в заміні і поповненні дугогасящого середовища;

висока зносостійкість при комутації номінальних струмів і струмів КЗ;

зниження експлуатаційних витрат, простота експлуатації;

повна взриво- і пожаробезпека;

підвищена стійкість до ударів і вібраційних навантажень;

довільне робоче положення вакуумної дугогасячої камери (ВДК) в конструкції вимикача;

широкий діапазон температур навколишнього середовища, в якому може працювати ВДК (від -70 до +200 °С);

· безшумність, чистота, зручність обслуговування, обумовлені малим виделені їм енергії в дузі і відсутністю зовнішніх ефектів при відключенні струмів КЗ;

відсутність забруднення навколишнього середовища;

висока швидкодія, застосування для роботи в будь-яких циклах АПВ;

порівняно малі маси і габарити, невеликі динамічні навантаження на конструкцію при роботі із-за щодо малої потужності приводу;

легка заміна ВДК.

Вакуумні вимикачі типа ВВ/ТЕL є комутаційними апаратами нового покоління (мал. 4.16). У основі їх конструктивного рішення лежить використання по-фазних електромагнітних приводів з «магнітною клямкою», механічно зв'язаних загальним валом. Така конструкція дозволила виключити всі види ремонтів протягом всього терміну служби, оскільки механічний ресурс вакуумного вимикача ВВ/ТЕL складає 50 000 циклів «включено-відключено», а ресурс по комутаційній стійкості при номінальному струмі - 50 000 таких же циклів і при струмах короткого замикання 60-100 % Iном - 100 циклів; а також понизити габарити і вагу вимикача, управляти вимикачем по ланцюгах оперативного як постійного, так і змінного струму за допомогою блоків управління.

Крім того, для вбудовування вимикачів в ті, що реконструюються і знов розробляються КРУ (КСО) підприємством «Тавріда - Електрик» розроблені типові проекти «Модернізація КРУ з використанням вакуумного вимикача», що значно знижує витрати на реконструкцію осередків.

Рисунок 4.15. Полюс вакуумного вимикача ВВТЄ-10-20/630У2: 1 – ізоляційна тяга; 2 ,4 – втулки; 3 – контактна пружина; 5,17 – верхня і нижня шайби; 6 – втулка кріплення полюса; 7 – кронштейн; 8,15 – верхній та нижній контактний ніж; 9 – шина; 10 – ізоляційний каркас; 11 – камера ВДК; 12 – рухомий контакт ВДК; 13 – гнучкий зв'язок; 14 – палець; 16 – планка

Огляди вакуумних вимикачів із зняттям напруги проводять після 2500 операцій «включено - відключено», але не рідше за один раз на рік. Для цього при знятій кришці приводу проводять зовнішній огляд вимикача, приводу, контактних елементів. Стирають пил з вакуумних дугогасячих камер корпусу і ізоляційної тяги дрантям. Перевіряють провал контактів, змащують поверхні, що труться, мастилом, перевіряють і підтягають кріплення.

Поточний ремонт вакуумних вимикачів повністю залежить від вбудованого в них приводу, оскільки ерозія контактів самого вимикача під дією дуги незначна, проблема погіршення вакууму впродовж тривалого часу експлуатації вирішена, термін служби вакуумних вимикачів практично необмежений і необхідність ревізій і ремонту його на весь термін служби відсутня.

Хоча ремонт проводиться не рідше за один раз на рік, він практично повторює роботи, що виконуються при оглядах, лише при необхідності виконують регулювання моменту спрацьовування допоміжних контактів і зазорів в механізмі блокування. Так само, як і масляні вимикачі, вакуумні мають свій механічний і комутаційний ресурс (табл. 4.6), по виробленню якого устаткування вимагає позачергового ремонту.

Позачерговий ремонт при виробленні механічного ресурсу проводиться в об'ємі поточного ремонту, а при виробленні комутаційного в об'єм входять заміна дугогасячих камер і випробування в повному об'ємі. Терміни капітального ремонту залежать від результатів випробувань, що проводяться один раз в три роки. Ремонт зводиться до розбирання і ремонту всіх вузлів вимикача, окрім дугогасячої камери; заміні деталей, що зносилися, тобто капітальному ремонту приводу із заміною дугогасячої камери.

Рисунок 4.16. Вакуумний вимикач BB/TEL-10: 1 – нерухомий контакт ВДК; 2 – вакуумна дугогасяча камера; 3 – рухомий контакт ВДК; 4 – гнучкий струмознімач; 5 – тяговий ізолятор; 6 – пружинна піджаття; 7 – верхня кришка; 8 – кільцевий магніт; 9 – якір; 10 – відключаючи пружина; 11 – котушка; 12 – нижня кришка; 13 – вал; 14 – пластина; 15 – постійний магніт; 16 – геркони ( контакти для зовнішніх допоміжних ланцюгів ).


Читайте також:

 1. Автоматичні вимикачі
 2. Вибір перерізу провідників у мережах напругою до 1000В з урахуванням автоматичних вимикачів і теплових реле
 3. Випробування високовольтних вимикачів змінного струму
 4. Випробування і настройка швидкодіючих вимикачів постійного струму
 5. Випробування і настройка швидкодіючих вимикачів постійного струму
 6. Водокільцеві вакуумні насоси.
 7. Масляні вимикачі
 8. Монтаж вимикачів навантаження
 9. Монтаж роз’єднувачів, вимикачів і запобіжників
 10. Огляд і поточний ремонт швидкодіючих вимикачів постійного струму
 11. Пневмовакуумні та пневматичні транспортні установки.
Переглядів: 1659

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Масляні вимикачі | Методи аналізу, регенерації і очищення трансформаторного масла

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.035 сек.