Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Монтаж вимикачів навантаження

Вимикачі навантаження або роз’єднувачі потужності призначені для відключення струмів навантаження в електроустановках невеликої потужності на напругу 6—10 кв у нормальному режимі. Від трьохполюсних роз’єднувачів для внутрішньої установки вони відрізняються прибудованими дугогасними камерами з газогенеруючими вкладишами з органічного скла для гасіння малопотужної дуги, виникаючої при відключенні струму навантаження в кілька сотень ампер.

Під дією високої температури електричної дуги, утвореної при розмиканні контактів вимикача, органічне скло виділяє гази, що утворять під тиском інтенсивний. потік, що гасить дугу. Якщо вимикачі навантаження постачені прибудованими до них високовольтними кварцовими запобіжниками, то вони служать і для захисту від струмів к. з. У типовому позначенні наявність запобіжників указується буквою П; наприклад, вимикач навантаження типу ВН-16 не має запобіжників, а типу ВНП-16 постачений запобіжниками.

Вимикач навантаження ВНП-17 відрізняється від ВНП-16 наявністю пристрою для автоматичного відключення при перегорянні вставок запобіжника будь-якої фази. Наявність ножів, що заземлюють, позначається буквою З. На зварений з кутової сталі рамі встановлені шість фарфорових ізоляторів, на яких закріплені головна контактна система і дугогасні камери. На трьох нижніх ізоляторах в осьових контактах розташовані осі обертання рухливих контактних ножів із пружинами, що забезпечують необхідний контактний тиск. На трьох верхніх ізоляторах закріплені рознімні контакти і дугогасні камери. Фарфорові тяги служать для з’єднання ножів з валом вимикача через приварені до нього важелі. На валові також закріплені по двох пружини, що відключають, з кожної сторони і по одному гумовому буфері. Пружини забезпечують необхідну швидкість відключення після звільнення механізму вільного розчіплювання приводу, а буфери зм’якшують удар при відключенні, обмежуючи кут повороту вала. До рами вимикача прикріплені ножі заземлення за допомогою бічних пластин. З боку, протилежної ножам заземлення, на рамі встановлюється на болтах напіврама (скоба) із запобіжниками. До контактних ножів вимикача, називаним головними (на відміну від дугогасних), сталевими власниками прикріплені дугогасні ножі, що мають форму смуг, вигнутих по дузі окружності.

Дугогасна камера виготовляється з пластмаси і складається з двох щік, стягнутих гвинтами. Усередині корпуса камери маються два вкладиші з органічного скла і два нерухомих контакти. Дугогасні ножі входять у пази дугогасних камер. Форма паза в камері відповідає формі дугогасного ножа.

Контактна система улаштована так, що при включенні спочатку замикаються дугогасні контакти, тому що дугогасний ніж має велику довжину, а при відключенні спочатку розмикаються головні контакти і потім дугогасні. Замикання і розмикання головних контактів відбуваються в повітрі, а розмикання дугогасних контактів відбувається в камерах. Вимикач ВНП16 має запобіжники, що згоряють при короткому замиканні.

Керування вимикачами навантаження здійснюють: ручним приводом: ручним автоматичним приводом ПРА-17, з по міццю якого можна відключати привід вимикача, і дистанційно наявним у ньому електромагнітом відключення; електромагнітними приводами, що забезпечують ручне або дистанційне включення і дистанційне або автоматичне відключення приводу вимикача.

Вимикачі навантаження улаштовані аналогічно трьохполюсним роз’єднувачам внутрішньої установки, тому установку і регулювання вимикачів навантаження роблять тими ж методами, що і роз’єднувачів. додатковою операцією є ревізія дугогасної камери, запобіжників у механізму автоматичного відключення при перегорянні запобіжника (у вимикачів навантаження ВНП-17).

Установка вимикача навантаження допускається тільки у вертикальному положенні на стіні або на спеціальній конструкції. Раму вимикача спочатку підвішують на двох болтах і вивіряют за рівнем і відвісом, визначають товщину необхідних прокладок і місця їхньої установки, потім приступають до почергового затягування болтів, одночасно стежачи за правильним улученням ножів у горловини дугогасних камер. Після остаточного затягування кріпильних болтів потрібно ще раз переконатися в правильному входженні ножів у камери.

Усі зчленування з приводом виконують так само, як і при монтажі роз’єднувачів. Після установки на місце вимикача і закріплення рами перевіряють відсутність перекосів і порушення центрування ножів і забезпечення послідовності включення і відключення головних і дугогасних контактів. Регулювання повного входження в гасильні камери роблять шляхом зміни довжини тяги. Випробування вимикача навантаження роблять шляхом 25 включень і відключень, після яких не повинно спостерігатися порушення регулювання роботи вимикача з приводом.

Монтаж масляних вимикачів.

Оперативне включення і відключення електроустаткування або окремих апаратів зваді ділильних пристроїв і підстанцій, а також їхнє автоматичне відключення під навантаженням і при порушенні встановленого режиму роботи (коротке замикання і перевантаження) здійснюються масляними вимикачами. Розрізняють два види масляних вимикачів — багатооб’ємні (бакові) і малооб’ємні (горшкові).

Підстанції і розподільні пристрої на напругу до 10 кВ промислових підприємств комплектуються малооб’ємними (горшковими) вимикачами типів ВМГ-10, БМП-10 і ін., що мають малі габарити і масу; їхні контакти облицьовані лугостійкою металокерамікою, що значно збільшує термін служби; дугогасні пристрої легко доступні для огляду і ревізії; після огляду не потрібне повторне регулювання; виводи допускають безпосереднє приєднання алюмінієвих шин.

Основними частинами вимикача ВМГ-1Про є полюси (циліндри) і приводний механізм. На сталевій звареній рамі — підставі встановлені шість опорних ізоляторів, на яких укріплені циліндри (на двох ізоляторах — один циліндр). Усередині рами розташований приводний механізм, що складається з обертаючогося у підшипниках горизонтального вала з важелями відключаючих пружин, масляних і пружинних буферів.

Призначення важелів вала — їхній шарнірний зв’язок з контактними стрижнями, що переміщаються в направляючих, для середнього приєднання приводу і для зв’язку з буферними пристроями. Циліндри вимикачів на струм 600 А виконані зі сталі з немагнітним швом, а на струм 1000 А — з латуні. Усередині полюса розташовані ізоляційні циліндри і між ними дугогасна камера, що створює при відключенні поперечно-подовжнє масляне дуття. На нижній знімній кришці циліндра закріплений нерухомий розеточний контакт, а на верхній кришці — прохідний ізолятор з бакелітовою трубкою усередині, що служать направляючими для рухливого контактного стрижня й ізоляцією для нього від металевого циліндра. Рухомий контакт складається зі стрижня, колодки і гнучкого зв’язку; у нижній частині стрижень має наконечник, облицьований металокерамікою. У верхній частині прохідного ізолятора мається ущільнення, що запобігає викид газів і олії з циліндра при відключенні.

Вимикач ВМП-10 виготовляють у двох виконаннях: ВМП- 10 для стаціонарних розподільних пристроїв (камери КСО) і ВМП-ІОК для комплектних розподільних пристроїв (КРУ) з осередками викатного типу. У вимикача ВМП-10 на відміну від УМП-ІОК відстані між циліндрами менші і маються ізоляційні перегородки. Вимикач ВМП-10 змонтований на звареній рамі. Усередині рами розташований приводний механізм, що передає рух від приводу рухливим контактам вимикача і складається з приводного вала з важелями, що відключають пружин і масляного і пружинного приводів. До рами на ізоляторах підвішені три полюси вимикача. для підвищення стійкості контактів проти дії електричної дуги і збільшення терміну їхньої служби схемний наконечник рухливого контакту і верхні торці пластин розеточного контакту облицьовані дугостойкой металокерамікою.

Вимикач ВМП-10 поставляють у відрегульованому стані, без масла. Його установка зводиться до зміцнення рами болтами на підставу, перевірці вертикальності апарата і з’єднання вимикача з приводом і струмоведучими частинами із шинами РУ. При ревізії після монтажу й в експлуатації вимикач оглядають і перевіряють стан його внутрішніх частин. для цього знімають з кожного полюса нижню кришку з нерухомим кін тактом, розпірний циліндр і, перевіривши стан внутрішніх частин, знову встановлюють зняті деталі. Нижня кришка повинна щільно прилягати до фланця. Вимикач заливають чистою і сухою трансформаторною олією до рівня по маслопоказнику; при цьому перевіряють наявність і кількість масла в буфері. Потім перевіряють регулювальні дані вимикача: хід рухливих контактів 240—245 мм, одночасність замикання і розмикання контактів.

Запобіжники високої напруги служать для захисту електроустановок невеликої потужності від струмів к. з. і перевантажень. Вони застосовуються для захисту силових ланцюгів (виконання ПК - запобіжник із кварцовим заповненням) і для захисту ланцюгів вимірювальних трансформаторів напруги (виконання ПКТ).

Запобіжник із кварцовим заповненням складається з двох опорних ізоляторів, установлених на металевому цоколі; контактів, укріплених на ізоляторах; патрона, що вставляється в контакти. Патрон являє собою фарфорову трубку, кінці якої заармовані латунними ковпачками обоймами. Усередині патрона мається плавка вставка (припаяна до обойм) з мідних посріблених дротів (в запобіжнику ПКТ — константа новий дріт).

Патрони запобіжників ПК оснащені покажчиками спрацьовування. При короткому замиканні в ланцюзі, що захищається запобіжниками, перегоряє плавка вставка і виникаюча при цьому дуга гаситься за рахунок охолодження її піском і пари металу, що утворилися при випарі плавкої вставки проникають між крупинками кварцу, де вони охолоджуються і конденсуються. Це приводить до швидкого гасіння дуги. Одночасно перегоряє запобіжний дріт і покажчик спрацьовування виштовхується пружиною назовні, тому покажчик спрацьовування дозволяє швидко відшукати перегорілий патрон. Запобіжник спрацьовує безшумно і без викиду полум’я. Запобіжники ПК є одне тимчасово і струмообмежуючими апаратами, тому що діють дуже швидко і розривають ланцюг струму к. з. раніш, ніж він устигне досягти свого максимального значення.

Запобіжники монтують на цоколі зі швелера або кутової сталі і на сталевій рамі. Цоколь запобіжника або сталеву раму установлюють вертикально по розмітці на болтах і вивіряют за рівнем і схилом по основних осях. Гайки затягують рівномірно, спостерігаючи, щоб осі ізоляторів однієї фази строго збігалися по вертикалі з подовжньою віссю патрона і контактних губок з допуском 0,5 мм.

Перед монтажем запобіжник піддають оглядові; при цьому перевіряють: стан фарфорових ізоляторів і трубок, арміровку ізоляторів і патронів, справність покажчика спрацьовування, цілість плавкої вставки і її відповідність номінальному струмові патрона і запобіжника, наявність надійного контакту між губками і патронами запобіжника, стан сталевих пружних скоб, контактних губок, обмежувальних торцевих пластин.

При установці запобіжників необхідно, щоб патрони входили в губки без перекосів, від зусилля однієї руки; покажчики спрацьовування були звернені вниз; замки запобіжників міцно утримували патрони від випадання при електродинамічних ударах; контактні затиски або губки щільно охоплювали циліндричну голівку або ножі патрона. Контактні поверхні губок і патронів зачищають і покривають шаром технічного вазеліну. При струшуванні перевіряють повноту і щільність засипання кварцового піску і відбраковують запобіжники, у яких чутний шум піску, що пересипається.


Читайте також:

  1. Cпособы монтажа стальных пролётных строений.
  2. Cпособы монтажа стальных пролётных строений.
  3. Агрегати для приготування, навантаження та внесення добрив.
  4. Агрегати для приготування, навантаження та внесення добрив.
  5. Будівельний генеральний план на стадії виконання окремих видів будівельно-монтажних робіт.
  6. Важкість праці: Динамічні, статичні навантаження. Напруженість праці. Увага, напруженість аналізаторних функцій, емоційна та інтелектуальна напруженість, монотонність праці.
  7. Варіанти навантаження ВТА і АА
  8. Вибір будівельних машин, механізмів і технологічного транспорту для комплексної механізації монтажних робіт
  9. Вибір перерізу провідників у мережах напругою до 1000В з урахуванням автоматичних вимикачів і теплових реле
  10. ВИЗНАЧЕННЯ ФІЗИЧНОГО ТА ЕМОЦІЙНОГО НАВАНТАЖЕННЯ НА ОРГАНІЗМ ПІДЛІТКІВ
  11. ВИКОНАННЯ БУДІВЕЛЬНО-МОНТАЖНИХ РОБІТ
  12. Вимоги до монтажу систем газопостачання




Переглядів: 3613

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Монтаж пристроїв, що заземлюють, опорних і прохідних ізоляторів. | Монтаж трансформаторів струму і напруги. Монтаж і зборка трансформаторів. Техніка безпеки.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.052 сек.