Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Вибір перерізу провідників у мережах напругою до 1000В з урахуванням автоматичних вимикачів і теплових реле

Істотним недоліком плавких запобіжників є те, що вони не завжди забезпечують вибірковий захист мережі і погано захищають короткозамкнуті електродвигуни від перевантажень. Крім того, нерідко запобіжник перегоряє тільки на одній фазі, тим часом тривала робота на двох інших фазах може привести до перегріву електродвигунів і їх виходу з ладу.

При перегорянні запобіжника ускладнюється зворотне відновлення живлення, тому що потрібна заміна перегорілої вставки новою. Тому в сучасних установках для захисту ліній і електродвигунів від коротких замикань і перевантажень широко застосовуються автоматичні вимикачі, що мають теплові чи електромагнітні розщеплювачі, а також теплові реле, що діють на відключення магнітних пускачів чи контакторів.

Принцип дії цих пристроїв полягає в тому, що тепловий елемент, складений з біметалічної пластинки з контактною системою, при нагріванні його струмом деформується і пускає в хід автомат, пускач чи контактор. В автоматах це досягається тим, що розщеплювач звільняє утримуючий важіль, і вимикач під дією пружини відключається. При застосуванні магнітних пускачів чи контакторів теплове реле розмикає своїм контактом ланцюг котушки, що утримує головні контакти пускача чи контактора у включеному положенні, і останні при цьому відключаються. В обох випадках відбувається одночасне відключення всіх трьох фаз, і згадана вище небезпека роботи електродвигуна на двох фазах виключається.

Маючи велику інерцію, теплові елементи не реагують на пускові струми електродвигунів і добре захищають їх від перевантаження. Теплові розщеплювачі і реле мають обернено залежну від часу характеристику, аналогічну характеристиці запобіжників (див. рис. 4.6), і при коротких замиканнях не встигають швидко відключити коло, що приводить до аварії і великих пошкоджень при замиканні в електродвигунах. Тому на додаток до магнітних пускачів, контакторів і автоматів застосовують ще і запобіжники, що захищають від струмів короткого замикання.

Використовують також комбіновані автомати, постачені не тільки тепловими, але й електромагнітними розщеплювачами. Останні відключають автоматичні вимикачі миттєво при проходженні через їхні котушки струмів, більших від визначеної величини. Надійно захищаючи устаткування від коротких замикань, вони заміняють, таким чином, запобіжники.

Автомати характеризуються номінальними напругою і струмами, на які вони розраховані, номінальними струмами, а також кратністю струмів спрацьовування розщеплювачів.

Під струмом спрацьовування розуміють найменший струм, при якому розщеплювач (чи теплове реле) приходить у дію. Деякі розщеплювачі мають незмінну величину струму спрацьовування (уставку), інші мають плавне чи східчасте регулювання струму спрацьовування.

Вибір розщеплювачів і теплових реле аналогічний вибору запобіжників. Номінальні струми для розщеплювачів і теплових реле вибирають так само, як і для інерційних запобіжників, тобто за робочим струмом лінії чи електродвигуна з умови:

.

Це відноситься як до теплового, так і до електромагнітного розщеплювача. Але останній, щоб уникнути помилкового відключення лінії при пуску, перевіряють за короткочасним максимальним струмом. При цьому струм спрацьовування Іср електромагнітного розщеплювача повинний бути не меншим 125% від Імакс, тобто

,

що враховує неточність у настроюванні розщеплювача.

Перерізи проводів і кабелів, що захищаються автоматами з розщеплювачами чи тепловими реле, треба вибирати і перевіряти тим же способом, що і для ліній, що захищаються запобіжниками. Для розрахунків ПУЕ рекомендують такі співвідношення:

а) для розщеплювачів з нерегульованою уставкою струму спрацьовування

;

б) для розщеплювачів з регульованою уставкою струму спрацьовування

;

в) у випадку захисту лінії автоматами, що мають тільки електромагнітні розщеплювачі миттєвої дії

,

де Ін.ср і Ір.ср,– струм спрацьовування відповідно нерегульованих і регульованих розщеплювачів, Іуст струм уставки електромагнітного розщеплювача.

При виборі розщеплювачів миттєвої дії, встановлюваних у мережах, що потребують за ПУЕ захисту від перевантаження, повинні виконуватися умови, аналогічні формулам, що наведені вище для запобіжників.

Щодо розщеплювачів з нерегульованою обернено залежною від струму характеристикою при захисті провідників усіх марок повинна виконуватися умова , а стосовно розщеплювачів з регульованою характеристикою діють такі умови:

а) при захисті проводів з гумовою (чи аналогічною) ізоляцією

;

б) при захисті кабелів з паперовою ізоляцією

.

При коротких замиканнях запобіжники й автомати будуть надійно працювати в тому випадку, якщо їхній струм спрацьовування буде мати визначений запас стосовно мінімального значення струму короткого замикання.

 


Читайте також:

 1. Адресація в IP-мережах
 2. Алгоритм планування податкових платежів. Вибір оптимального варіанту оподаткування та сплати податків.
 3. Аналіз трифазного з’єднання з урахуванням опорів лінійних проводів
 4. Багатоконтурні частотно-вибірні системи
 5. Більш широкий вибір товарів і послуг
 6. Вибір алгоритмів розрахунку комплексних порівняльних оцінок.
 7. Вибір будівельних машин, механізмів і технологічного транспорту для комплексної механізації монтажних робіт
 8. Вибір вентиляційного обладнання
 9. Вибір виду транспортного засобу
 10. Вибір вимірювальних приладів
 11. Вибір головного циркуляційного кільця і нумерація ділянок
 12. Вибір гри.
Переглядів: 932

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вибір перерізу провідників у мережах напругою до 1000 В з урахуванням плавких запобіжників | Різке підвищення витрат сировини тощо.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.