Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Вибір вимірювальних приладів

При проведенні експерименту вихідна (що знімається) інформація, яка в подальшому буде реєструватися, перетворюючись в електричний, світловий чи інший сигнал, потребує використання комбінації різноманітних приладів, які разом з тим змінюють характер або форму сигналу. Це обумовлене, передусім, існуванням між окремими елементами вимірювальної системи меж поділу, які вносять додаткові похибки в результати вимірювань. На межах поділу сигнал може змінюватися лінійно чи нелінійно, можуть виникати не прогнозовані збурення, ослаблення чи підсилення сигналу тощо. Наприклад, для вимірювання тиску рідини чи газу досить часто застосовують систему, схема якої зображена на рис. 1.1. Тут можна виділити три основні межі поділу: рідинапружний елемент, пружний елемент – тензодавач, тензодавач –реєструвальний пристрій.

Окрім того, сам реєструвальний пристрій має декілька меж поділу. Для того щоб передача сигналу здійснювалася без спотворень, на межах поділу необхідно мати ідеальні умови. Наприклад, деформація пружного елементу повинна бути прямо пропорційною тиску; зміна опору тензорезистора повинна бути однозначно зв’язана з деформацією пружного елементу і т. ін. На практиці, строго витримати ці вимоги не вдається, а тому,

необхідно мінімізувати кількість меж поділу.

Вибір схеми вимірювальної системи визначається точністю вимірювань і діапазоном вимірюваних величин, а також характером і формою отримання дослідних даних.

При проведенні вимірювань досить часто виникають похибки обумовлені додатковими навантаженнями на межу поділу (електрична енергія, теплова, і т. ін.), які створюють вимірювальні прилади. У деяких випадках цим не можна нехтувати, а необхідно використовувати інші прилади, або коректувати схему вимірювань.

При вивченні швидкоплинних процесів слід враховувати динамічні характеристики приладів тому, що можуть виникати амплітудні, фазові, а інколи й частотні спотворення вихідного сигналу, обумовлені інерційністю електромеханічних вузлів і ланцюгів системи, тертям, появою резонансу. В таких випадках рекомендується робити заміну елементів ланцюга, наприклад, самописців, які мають порівняно велику інерційність, на електронні осцилографи, у яких запізнення практично відсутнє. В останні роки часто використовується моделювання на комп’ютерах роботи комплексу вимірювальної апаратури. У цьому випадку вихідні сигнали датчика вводяться на комп’ютер, який за допомогою відповідних програм обробляє інформацію її реконструює і видає більш точний результат.

Якщо вимірювання характеризуються великими похибками, або погано відтворюються, рекомендується використовувати декілька вимірювальних приладів, що працюють паралельно, або проводити повторні дослідження. Згідно теорії ймовірностей, чим більше проведено вимірів, тим статистично достовірніші отримані дані, але дослідження явищ, які характеризуються великим рівнем детермінованості, збільшує трудовитрати на проведення експерименту. На практиці, за звичай, обмежуються двома-трьома вимірами.

Нехай, після проведення вимірювань, отримані значення і шуканої величини, причому . Якщо процесу властивий нормальний характер розподілу то істинне значення лежатиме в межах з надійністю . Якщо нас цікавить надійність у то . У випадку здійснення трьох вимірів та їх упорядкування , істинне значення буде лежати між значеннями і з надійністю , а для надійності - між і .

Вибираючи прилади для експерименту, перевагу слід надавати приладам, що виробляються серійно і є сертифікованими та повіреними, хоча інколи, їх використання є достатньо складним і не забезпечує відтворення результатів. А тому у експериментатора достатньо часто виникає потреба самому розробляти вимірювальну систему, що складається зі стандартних вузлів приладів. Чим вищі вимоги до точності результатів експерименту, тим точніша і складніша вимірювальна апаратура. Проектуючи вимірювальну схему, слід заздалегідь узгоджувати точність елементів, що входять в неї, з рівнем вимірювальних величин і не рекомендується застосовувати у ланцюгу прилади з різною точністю.

 


Читайте також:

 1. Алгоритм планування податкових платежів. Вибір оптимального варіанту оподаткування та сплати податків.
 2. Багатоконтурні частотно-вибірні системи
 3. Більш широкий вибір товарів і послуг
 4. Вибір алгоритмів розрахунку комплексних порівняльних оцінок.
 5. Вибір будівельних машин, механізмів і технологічного транспорту для комплексної механізації монтажних робіт
 6. Вибір вентиляційного обладнання
 7. Вибір виду транспортного засобу
 8. Вибір головного циркуляційного кільця і нумерація ділянок
 9. Вибір гри.
 10. Вибір дидактичних методів
 11. Вибір довжини і параметра перехідної кривої
Переглядів: 1784

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Матеріал і масштаб моделі | Послідовність проведення експерименту

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.