Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Більш широкий вибір товарів і послуг

Зниження вартості життя

Вигоди СОТ для споживачів

Переваги торговельної системи СОТ

Переваги та недоліки торгової системи

Практично всі великі держави зараз є членами СОТ. Окрім суто економічних переваг, які досягаються шляхом зниження бар'єрів у торгівлі, система СОТ позитивно впливає на політичну і соціальну ситуацію в країнах, а також на індивідуальний добробут громадян.

 

 

Переваги системи СОТ доводить не тільки той факт, що практично усі великі торгові нації зараз є її членами. Крім чисто економічних вигод, які досягаються шляхом зниження бар'єрів для вільного товарообміну, ця система позитивно впливає на політичну і соціальну ситуацію в країнах-членах, а також на індивідуальний добробут громадян. Переваги торгової системи СОТ можна визначити на всіх рівнях – окремого громадянина, країни і світового співтовариства в цілому.

Найбільш очевидна вигода від вільної торгівлі для споживача – це зниження вартості життя за рахунок зниження протекціоністських торгових бар'єрів. За 50 років існування організації було проведено вісім раундів переговорів, і на даний момент торгові бар'єри в усьому світі нижче, ніж вони були будь-коли, за всю історію сучасної торгівлі.

У результаті зниження торгових бар'єрів дешевшають не тільки готові імпортовані товари і послуги, але і вітчизняна продукція, у виробництві якої використовуються імпортні компоненти.

Імпортні тарифи, державні виробничі субсидії (наприклад, у сільському господарстві) і кількісні обмеження імпорту (приміром, у торгівлі текстилем) в остаточному підсумку призводять не до бажаних результатів захисту вітчизняного ринку, а до підвищення вартості життя. Так, споживачі у Великобританії, згідно до статистичних розрахунків, платять на 500 мільйонів фунтів у рік більше за одяг через торгові обмеження на імпорт текстилю; для канадців ця сума складає приблизно 780 мільйонів канадських доларів. Аналогічна ситуація в секторі послуг: лібералізація сектора телекомунікацій у Європейському Союзі привела до зниження цін у середньому на 7-10 відсотків.

Система СОТ, заохочує конкуренцію і знижує торгові бар'єри, у результаті чого споживачі виграють. Так, велика реформа у торгівлі текстилем і одягом у рамках СОТ, що завершиться в 2005 році, містить у собі усунення обмежень на обсяг імпорту.

Більш широкий вибір товарів і послуг – також безсумнівна перевага вільної торгової системи для споживача. Крім готової іноземної продукції, мова тут йде і про вітчизняні товари і послуги, асортимент яких розширюється через зниження цін на імпортні матеріали, окремі частини і устаткування. Імпортна конкуренція стимулює максимально ефективне вітчизняне виробництво і, отже, безпосередньо знижує ціну і підвищує якість продукції, що випускається.

Крім того, у результаті більш активного товарообміну розвиваються нові технології, як це відбулося, наприклад, з мобільним зв'язком.

Збільшення експорту вітчизняної продукції також підвищує доходи виробників, податкові надходження в скарбницю і, отже, доходи і добробут населення в цілому.


Читайте також:

  1. II. Критерій найбільших лінійних деформацій
  2. IV. Вартість знака для товарів і послуг та фірмового найменування
  3. V Суттю Я-концепції стає самоактуалізація в межах моральних правил і більше значимих особистісних цінностей.
  4. V теорія граничної корисності визначає вартість товарів ступенем корисності останньої одиниці товару для споживача.
  5. V. НАЙБІЛЬШ ВАЖЛИВІ ПОДІЇ І ДАТИ
  6. VII. За видами товарів і послуг
  7. Автомати для продажу штучних товарів
  8. Автоматизація туристичних послуг
  9. Акцентуація характеру – перебільшений розвиток певних властивостей характеру на шкоду іншим, в результаті чого погіршуються відносини з оточуючими людьми.
  10. Акціонерні товариства випускають облігації на суму не більше 25 % від розміру статутного капіталу і лише після повної оплати всіх випущених акцій.
  11. Алгоритм планування податкових платежів. Вибір оптимального варіанту оподаткування та сплати податків.
  12. Аналіз міжринкової взаємодії товарів і грошей




Переглядів: 1315

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Принципи міжнародної торговельної системи | Підвищення ефективності зовнішньоекономічної діяльності

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.