Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Автомати для продажу штучних товарів

Торгові автомати, призначені для реалізації штучних товарів в упа­ковці називаються снековими апаратами.

Залежно від призначення автомати для продажу штучних товарів ділять на універсальні, призначені для продажу товарів довільної геоме­тричної форми, і спеціалізовані. Товари в автоматах цього класу, упако­вані в пакети, коробки, пляшки, металеві банки, пачки тощо, розміщу­ють у завантажувальних пристроях різних типів. Тип завантажувального пристрою визначається виглядом і фізичним станом товару, розмірами упаковки, умовами зберігання та іншими особливостями.

Залежно від конструкції автомати для продажу штучних фасованих товарів можна підрозділити на чотири типи: касетні, транспортні, коміркові (поличні) і бункерні.

У касетних автоматах товар (одного розміру і в однорідній упаковці) укладається у вертикальні або горизонтальні касети штабелем або в ряд впритул один до іншого (рис. 9, а і б). При видачі одиниці товару товар, що залишився в касеті, зміщується на відрізок, рівний своїй товщині. Автомати можуть використовуватися для продажу цукерок, печива, моро­зива, сипких товарів в пакетах, напоїв у баночках і бутлях тощо.

 
 

 


Рис. 9. Схеми автоматів для продажу штучних товарів

а — касетний з вертикальним розміщенням товару: 1 — товкач; 2 —ме­ханізм видачі; З — товар; 4 — касета; 5 — стінка автомата; 6 — лоток; б — касетний з горизонтальним розміщенням товару: 1 — механізм видачітовкач; 2 — товар; 3 — лоток; 4 — датчик; 5 — електропривід; в — транспортний: 1 — транспортер; 2 — товар; 3 — лоток; 4 — датчик; 5 -електропривід; г — комірковий з вертикальним переміщенням товару: 1 — вік но видачі; 2 — товар; 3 — вітрина; 4 — цеп; 5 — двері для загруження; 6 — пол ка; 7 — електродвигун; д — комірковий з горизонтальним переміщенням това ру: 1 — електромагнітні муфти; 2 — товари; 3 — вікна видачі; 4 — електродвигун; е — бункерний: 1 — вакуум-насос; 2 — товар; 3 — вантаж; 4 — човник; 5 — шланг; 6 — направляюча; 7 — присос; 8 — вікно видачі; 9 — механізм руху човника

 

У транспортних автоматах (рис. 9, в) дном секції є нескінченна стрічка, що приводиться в рух електроприводом. На неї вкладається однорідний товар різних сортів. Кількість стрічок в автоматі може бути різною. Автомати можуть відпускати напої в металевій, полімерній і скляній тарі та інші фасовані продукти.

У коміркових автоматах (рис. 9, г, д) одиниці товару довільної форми містяться відособлено одна від одної в комірках (полиці, розділені перегородками, секції транспортерної стрічки, відділення ба­рабана), переміщуваних електроприводом у вертикальному або гори­зонтальному напрямах. При видачі товару кожного разу відбувається переміщення його на розмір комірки. Автомати використовуються для продажу бутербродів, тістечок, хлібобулочних виробів та.інших товарів (включаючи товари без упаковки).

У касетно-коміркових автоматах застосовують знімні короби - касе­ти, які полицями-перегородками розділені на окремі горизонтальні комірки.

У бункерних автоматах (рис.9, е) однотипний товар довільної форми міститься у бункері, звідки механізмом видачі відпускається покупцю за масі або поштучно. їх використовують для продажу товарів, що заванта­жуються насипом, наприклад цукерок, жувальної гумки, медикаментів тощо.

Торговий автомат фірми Sаесо Вгеак Роіnt 36 призначений для штучного роздрібного продажу розфасованих продуктів (сандвічей, йо­гуртів, газованих напоїв, шоколаду, чіпсів тощо), зберігання яких не ви­магає сильного охолоджування і жорсткої підтримки постійної темпе­ратури (рис. 10).

Цей автомат дозволяє помірно охо­лоджувати продукти і напої при температурі від 6 до 15 °С.

На неохолоджувані верхні полиці автомата звичайно викладають чіпси і шоколад. Продукти завантажуються в лотки, забезпечені спіра­лями різних діаметрів. Спіраль приходить у рух, і бажаний продукт потрапляє у вікно видачі, доступне покупцю.

 
 

 

 


Рис. 10. Торговий автомат фірми Saeco «Вгеак Роіnt 36»

1 — холодильна камера; 2 — дисплей; 3 — монетоприймач; 4 — лоток ви­дачі товару; 5 — вікно видачі здачі

 

У стандартній комплектації автомат обладнаний 5-7 лотками, кож­ний з яких містить 6 спіралей. На одній спіралі поміщається від 6 до 19 одиниць товару; таким чином, на кожному лотку можна розмістити до 114 одиниць товарів. Автомати обладнані монето-, банкното- і жетоно-приймачами, системою «8аесо Сапі» (оплата магнітними картами).

Програмована система дозволяє змінювати робочу температуру, ав­томатично розморожувати холодильну камеру 1 через певні проміжки часу, вести рахунок проданих продуктів, відображати на екрані дисплея 2 повідомлення для користувачів (вартість продуктів, дату і час, кредит, що залишився, інформацію про необхідність сервісного обслуговування тощо). Обслуговування автоматів полягає в наповненні завантажуваль­ного пристрою продуктами і поповненні монетного пристрою (за наяв­ності такого) монетами, необхідними для здачі. Автомати комплекту­ються монетним механізмом 3, адаптованим для прийому національної валюти. Монетний приймач має вісім ступенів захисту. При відключенні електроенергії автомат припиняє прийом монет.


Читайте також:

 1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
 2. IV. Вартість знака для товарів і послуг та фірмового найменування
 3. L2.T4/1.1. Засоби періодичного транспортування штучних матеріалів.
 4. V теорія граничної корисності визначає вартість товарів ступенем корисності останньої одиниці товару для споживача.
 5. VII. За видами товарів і послуг
 6. Автомати для комбінованої торгівлі
 7. Автомати для продажу гарячих напоїв
 8. Автомати для продажу гарячих страв
 9. Автоматизація банківської діяльності в Україні
 10. Автоматизація вводу
 11. Автоматизація виробництва
Переглядів: 3104

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Автомати для продажу гарячих напоїв | Автомати для продажу гарячих страв

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.