Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Автомати для продажу штучних товарів

Торгові автомати, призначені для реалізації штучних товарів в упа­ковці називаються снековими апаратами.

Залежно від призначення автомати для продажу штучних товарів ділять на універсальні, призначені для продажу товарів довільної геоме­тричної форми, і спеціалізовані. Товари в автоматах цього класу, упако­вані в пакети, коробки, пляшки, металеві банки, пачки тощо, розміщу­ють у завантажувальних пристроях різних типів. Тип завантажувального пристрою визначається виглядом і фізичним станом товару, розмірами упаковки, умовами зберігання та іншими особливостями.

Залежно від конструкції автомати для продажу штучних фасованих товарів можна підрозділити на чотири типи: касетні, транспортні, коміркові (поличні) і бункерні.

У касетних автоматах товар (одного розміру і в однорідній упаковці) укладається у вертикальні або горизонтальні касети штабелем або в ряд впритул один до іншого (рис. 9, а і б). При видачі одиниці товару товар, що залишився в касеті, зміщується на відрізок, рівний своїй товщині. Автомати можуть використовуватися для продажу цукерок, печива, моро­зива, сипких товарів в пакетах, напоїв у баночках і бутлях тощо.

 
 

 


Рис. 9. Схеми автоматів для продажу штучних товарів

а — касетний з вертикальним розміщенням товару: 1 — товкач; 2 —ме­ханізм видачі; З — товар; 4 — касета; 5 — стінка автомата; 6 — лоток; б — касетний з горизонтальним розміщенням товару: 1 — механізм видачітовкач; 2 — товар; 3 — лоток; 4 — датчик; 5 — електропривід; в — транспортний: 1 — транспортер; 2 — товар; 3 — лоток; 4 — датчик; 5 -електропривід; г — комірковий з вертикальним переміщенням товару: 1 — вік но видачі; 2 — товар; 3 — вітрина; 4 — цеп; 5 — двері для загруження; 6 — пол ка; 7 — електродвигун; д — комірковий з горизонтальним переміщенням това ру: 1 — електромагнітні муфти; 2 — товари; 3 — вікна видачі; 4 — електродвигун; е — бункерний: 1 — вакуум-насос; 2 — товар; 3 — вантаж; 4 — човник; 5 — шланг; 6 — направляюча; 7 — присос; 8 — вікно видачі; 9 — механізм руху човника

 

У транспортних автоматах (рис. 9, в) дном секції є нескінченна стрічка, що приводиться в рух електроприводом. На неї вкладається однорідний товар різних сортів. Кількість стрічок в автоматі може бути різною. Автомати можуть відпускати напої в металевій, полімерній і скляній тарі та інші фасовані продукти.

У коміркових автоматах (рис. 9, г, д) одиниці товару довільної форми містяться відособлено одна від одної в комірках (полиці, розділені перегородками, секції транспортерної стрічки, відділення ба­рабана), переміщуваних електроприводом у вертикальному або гори­зонтальному напрямах. При видачі товару кожного разу відбувається переміщення його на розмір комірки. Автомати використовуються для продажу бутербродів, тістечок, хлібобулочних виробів та.інших товарів (включаючи товари без упаковки).

У касетно-коміркових автоматах застосовують знімні короби - касе­ти, які полицями-перегородками розділені на окремі горизонтальні комірки.

У бункерних автоматах (рис.9, е) однотипний товар довільної форми міститься у бункері, звідки механізмом видачі відпускається покупцю за масі або поштучно. їх використовують для продажу товарів, що заванта­жуються насипом, наприклад цукерок, жувальної гумки, медикаментів тощо.

Торговий автомат фірми Sаесо Вгеак Роіnt 36 призначений для штучного роздрібного продажу розфасованих продуктів (сандвічей, йо­гуртів, газованих напоїв, шоколаду, чіпсів тощо), зберігання яких не ви­магає сильного охолоджування і жорсткої підтримки постійної темпе­ратури (рис. 10).

Цей автомат дозволяє помірно охо­лоджувати продукти і напої при температурі від 6 до 15 °С.

На неохолоджувані верхні полиці автомата звичайно викладають чіпси і шоколад. Продукти завантажуються в лотки, забезпечені спіра­лями різних діаметрів. Спіраль приходить у рух, і бажаний продукт потрапляє у вікно видачі, доступне покупцю.

 
 

 

 


Рис. 10. Торговий автомат фірми Saeco «Вгеак Роіnt 36»

1 — холодильна камера; 2 — дисплей; 3 — монетоприймач; 4 — лоток ви­дачі товару; 5 — вікно видачі здачі

 

У стандартній комплектації автомат обладнаний 5-7 лотками, кож­ний з яких містить 6 спіралей. На одній спіралі поміщається від 6 до 19 одиниць товару; таким чином, на кожному лотку можна розмістити до 114 одиниць товарів. Автомати обладнані монето-, банкното- і жетоно-приймачами, системою «8аесо Сапі» (оплата магнітними картами).

Програмована система дозволяє змінювати робочу температуру, ав­томатично розморожувати холодильну камеру 1 через певні проміжки часу, вести рахунок проданих продуктів, відображати на екрані дисплея 2 повідомлення для користувачів (вартість продуктів, дату і час, кредит, що залишився, інформацію про необхідність сервісного обслуговування тощо). Обслуговування автоматів полягає в наповненні завантажуваль­ного пристрою продуктами і поповненні монетного пристрою (за наяв­ності такого) монетами, необхідними для здачі. Автомати комплекту­ються монетним механізмом 3, адаптованим для прийому національної валюти. Монетний приймач має вісім ступенів захисту. При відключенні електроенергії автомат припиняє прийом монет.


Читайте також:

 1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
 2. IV. Вартість знака для товарів і послуг та фірмового найменування
 3. L2.T4/1.1. Засоби періодичного транспортування штучних матеріалів.
 4. V теорія граничної корисності визначає вартість товарів ступенем корисності останньої одиниці товару для споживача.
 5. VII. За видами товарів і послуг
 6. Автомати для комбінованої торгівлі
 7. Автомати для продажу гарячих напоїв
 8. Автомати для продажу гарячих страв
 9. Автоматизація банківської діяльності в Україні
 10. Автоматизація вводу
 11. Автоматизація виробництва
Переглядів: 1754

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Автомати для продажу гарячих напоїв | Автомати для продажу гарячих страв

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.