Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Автомати для комбінованої торгівлі

Сьогодні в торгівлі успішно використовуються комбіновані торгові автомати. Як правило, апарати цього типу поєднують у собі снековий апарат і апарат з продажу гарячих напоїв. Одним із сучасних представ­ників автоматів цього класу є торговий автомат «Diamante» італійської фірми Saeco (рис. 12), який призначений для продажу гарячих напоїв і швидкопсувних упакованих продуктів (сандвічів, йогуртів, газованих напоїв, шоколаду, чіпсів тощо), зберігання яких не вимагає сильного охолоджування, але підтримка постійної температури бажана. Автомат готує до 8 різних гарячих напоїв високої якості: каву-еспресо, капучіно, кофе-лате, мокачіно, мокіате, каву з молоком, а також гарячий шоко­лад, збите молоко, чай і бульйон. Автомат може готувати напої на ос­нові розчинної і натуральної меленої кави. Машина автоматично видає склянку, цукор і ложечку. За допомогою зовнішньої панелі управління можна, прийшовши зі своєю чашкою відмінити подачу склянки або включити режим «стоп-цукор». Всі настройки апарата можна задавати із зовнішньої панелі управління.

 

 

 


Рис. 12. Комбінований торговий автомат Sаесо «Diamante»

1 — панель управління; 2 —банкнотоприймач автомату приготування напоїв; 3 — ніша видачі напоїв ; 4 - монетоприймач автомату для про­дажу снекони.х товарів; 5 - вітрина снекових то­варів; 6 — вікно видачі здачі; 7 — ніша видачі снекових товарів

 

Верхні полиці автомата не охолоджуються і призначені для нешвидкопсувних продуктів (наприклад чіпсів, шоколадок тощо). Продукти завантажуються в лотки, забезпечені спіралями різних діаметрів, спіраль рухається і бажаний продукт падає в спеціальне вікно видачі, доступне користувачу. Апарат можна настроювати на температуру від +6 до +15°С.

Торговий автомат «Diamante» в стандартній комплектації обладнаний 4 лотками. Кожен лоток містить до 6 спіралей, всього на одному лотку може поміщатися до 114 продуктів. Автомат дуже простий і зручний в обігу і відрізняється високою надійністю. Апарат може бути обладнаний монето-, банкното- і жетоноприймачами, системою 8аесо Сапі Можна встановити безкоштовний режим видачі продуктів. Програмована сис­тема апарата дозволяє міняти робочу температуру, автоматично розморо­жувати холодильну камеру через певні проміжки часу, вести облік прода­них продуктів, відображати на екрані інформацію для користувачів.

 

Напівавтомати для продажу рідких готових товарів.

Для охолодження і продажу таких напоїв як пиво і вино використовуються напівавтомати, що називаються преміксами. По суті це охолоджувачі компресорного типу, що знижують температуру напою за рахунок охолодженої води, в якій знаходиться випарник і змійовик з напоєм (пиво- і винопровод).

Напої для реалізації в цих системах надходять з заводу-виробника у металевих ємкостях (кегах), оснащених двома (чи одним) штуцерами зі зворотними клапанами. Напій із кег до дозуючого пристрою може надходити тільки під дією тиску газу, для найбільш повного видалення рідин із кег в середині них вмонтовано трубку на всю їхню висоту, що має мінімальний зазор від дна.

Від німецького "keg" перекладається як "невелика ємкість". Є три різновиди КЕГa:

— «Din» (Дін) — високі КЕГи;

— «Euro» (євро) - невисокі КЕГи;

— «Plus-keg» (КЕГ-плюс) – стальна ємкість зі спеціальним покриттям, що відіграє роль спеціального термостата

По об’єму КЕГи поділяються на: 5 – літрові, 10-12- літрові, 20-25 літрові 30 , 50 - та 100-літрові

Премікси гарантують температуру напою на виході із крану на рівні 3…5 °С. Пивні охолоджувачі, що всановлюються встановлюються під стійкою (тому називаються під стійковими) можуть досягати продуктивності 700 л пива за годину. Надстійкові пивні охолоджувачі (мають продуктивність 30-60 л пива за годину) встановлюються на стійці бару із вбудованою баштою чи колонкою. Для різних сортів пива передбачається високоміцна керамічна чи металічна башта з необхідною кількістю кранів. Кращі металічні пивні колонки – з латуні, покритою хромом чи золотом. Подібне покриття відрізняється довговічністю і високим дзеркальним ефектом.

До складу премікса (рис. 8) входять колонка для розливу 1 і проточний охолоджувач. Колонка для розливу з оснащена краном для порціонування і розливу пива. Пиво з кег 4 через змійовик охолоджувача 5 нагнітається в колонку за допомогою тиску, що створюється вуглекислим газом, який надходить з ба­лона 3. Тиск газу над поверхнею пива в кегах не повинен перевищувати 0,5 МПа, а в балоні воно досягає 8,0 МПа. Вирівнювання тиску здійснюється спеціальним газовим редуктором 2, встановлюваним на виході газу з балона і оснащеним, як правило, двома манометрами - для контролю тиску в балоні і перед кегами.

Охолоджувач є універсальним, тобто може встановлюватися як на стійці бару, так і під стійкою, і є ємкістю, що заповнюється водою, яка забезпечує охолоджування напою. Вода в ємкості охолоджується змійовиком-випарником, усередині якого циркулює холодоагент, що нагнітається компресорним агрегатом. Поліуретанове пінне покриття ємкості забезпечує стійкий температурний режим і виключає утворення конденсату на зовнішніх стінках, а також дозволяє збільшити термін служби установки. Ємкість і компресорний агрегат змонтовані ком­пактно в єдиному корпусі.

 
 

 

 


Рис. 13. Схема премікса

І — колонка для розливу; 2— газовий редуктор; 3 — балон з вуглекислим газом; 4 — кега; 5 — охолоджувач напою

 

 

Корпус охолоджувача виготовлений із знімних панелей, що забезпе­чує вільний доступ до всіх його основних вузлів. Металеві частини кор­пусу оцинковані і пофарбовані спеціальними водостійкими порошко­вими фарбами, що захищають від корозії. Регулювання температури охолоджування напоїв здійснюється терморегулятором, ручка якого ви­ведена на лицьову панель охолоджувача.

 


Читайте також:

 1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
 2. Автомати для продажу гарячих напоїв
 3. Автомати для продажу гарячих страв
 4. Автомати для продажу штучних товарів
 5. Автоматизація банківської діяльності в Україні
 6. Автоматизація вводу
 7. Автоматизація виробництва
 8. Автоматизація виробничих процесів
 9. Автоматизація водорозподілу з комбінованим регулюванням
 10. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
 11. Автоматизація водорозподілу регулювання зі сталими перепадами
Переглядів: 1500

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Автомати для продажу гарячих страв | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.