Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Автоматизація водорозподілу регулювання зі сталими перепадами

Тут регулятори забезпечують стабілізацію заданих гідравлічних перепадів рівнів на кожній перегороджуючій споруді і обмежують коливання рівнів у верхніх і нижніх б'єфах максимальними і мінімальними значеннями.

 

Рис. 13.9. Схема регулювання з постійними перепадами.

На рис. 13.9 показані лінії вільних поверхонь, з яких випливає, що в залежності від витрат рівні води в б'єфах змінюються від до . При режимах водоспоживання, коли рівні води в б'єфах, вимірювані давачами 4, не виходять за межі допустимих значень, регулятори 1, керуючи положенням перегороджуючих споруд, підтримують постійні гідравлічні перепади . В результаті цього відбувається рівномірне нагромадження або спрацьовування резервних об’ємів води у всіх б'єфах каналу, коли водозабір менше або більше розрахункової витрати.

Максимальний резервний об’єм, обмежений лініями 2 і 3 (2 відповідає витраті , 3 – ). При підтримці збільшена потреба у будь-якому б'єфі забезпечується за рахунок спрацювання резервних об’ємів як у вище розташованих, так і у нижче розташованих б’єфах, що дозволяє забезпечити добове регулювання.

Коли рівень води у нижньому б'єфі досягає граничних значень або , регулятор переключається на регулювання за нижнім б'єфом незалежно від перепаду рівнів на перегороджуючій споруді. Якщо рівень води у верхньому б'єфі перегороджуючої споруди досягає максимального або мінімального значення, регулятор тепер переключається на регулювання за верхнім б'єфом, запобігаючи переповненню або спорожнюванню б'єфа. При регулюванні зі сталими перепадами коливання рівнів у водовипусків значні. Тому на водовипусках ставлять регулятори нижнього б'єфа.

Основними перевагами регулювання з у порівнянні з іншими способами є утворення збільшених резервних об’ємів, рівномірно розсереджених по всьому каналу, менший час регулювання, участь усіх б'єфів у процесі регулювання, що дозволяє забезпечити більше число споживачів водою за запитом. Ці переваги досягаються за рахунок ускладнення конструкції регулятора змішаного типу і збільшення будівельної глибини каналів. Регулювання зі сталими перепадами доцільно застосовувати при необхідності добового регулювання без влаштування регулюючих басейнів.

 

 


Читайте також:

 1. Авоматизація водорозподілу регулювання за нижнім б'єфом з обмеженням рівнів верхнього б'єфі
 2. Автоматизація банківської діяльності в Україні
 3. Автоматизація вводу
 4. Автоматизація виробництва
 5. Автоматизація виробничих процесів
 6. Автоматизація водорозподілу з комбінованим регулюванням
 7. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
 8. Автоматизація водорозподілу регулюванням з перетікаючими об’ємами
 9. Автоматизація водорозподілу регулюванням за верхнім б'єфом
 10. Автоматизація водорозподілу регулюванням за нижнім б'єфом
 11. Автоматизація гідроелектростанцій
Переглядів: 552

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Авоматизація водорозподілу регулювання за нижнім б'єфом з обмеженням рівнів верхнього б'єфі | Автоматизація водорозподілу регулюванням з перетікаючими об’ємами

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.