Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Автоматизація водорозподілу регулюванням з перетікаючими об’ємами

При цьому способі регулювання регулятори 1 підтримують сталим задане співвідношення рівнів на початку і кінці б'єфа. Розташування кривих вільної поверхні при витраті (лінія 3) і при (лінія 4) показане на рис. 13.10. При стабілізації ці лінії визначають межі зміни рівнів у б’єфі. Місце, у якому лінії перетинаються, знаходиться на віддалі

/13.4/

від лівої перегороджуючої споруди. Його називають перетином стабілізованого рівня і він поділяє б'єф на дві частини. Водозабори бажано розташовувати у другій частині, де накопичується резервний об’єм.

Рис. 13.10. Схема регулювання з перетікаючими об’ємами.

Процес автоматичного регулювання протікає в такий спосіб. Зі збільшенням водоспоживання з другої частини б'єфа рівень води знижується, що призводить до зменшення сигналу, що надходить у регулятор від давача рівня 5. При цьому відбувається перетікання води з першої частини у другу. Тому що зниження рівня біля давача 2 відбувається з запізненням, яке дорівнює часу добігання, то порушується задане відношення , і регулятор виробляє сигнал на переміщення затвора вгору. Подача води в б'єф зростає і зрівноважений стан настає при відновленні відношення .

При зменшенні водоспоживання рівень води біля давача 5 підвищується, стає більшим заданого і регулятор формує сигнал на закриття затвора. Затвор прикривається, подача води зменшується і процес регулювання закінчується при відновленні заданого відношення . За час регулювання відбувається поповнення резервних об’ємів у всіх вище розташованих б'єфах. При об’єм, обмежений лініями 3 і 4, у першій частині буде заповнений водою, а у другій частині резервного об’єму води не буде. При зменшенні водоспоживання до нуля об’єм з першої частини протікатиме у другу. Тому розглянутий спосіб регулювання називається регулюванням з перетікаючими об’ємами. Аналогічно відбувається процес регулювання у всіх вищерозташованих б'єфах. Час передачі сигналів від регулятора до регулятора скорочується, що зменшує час запізнення керування головною спорудою.

Якщо перетікаючий об’єм води з першої частини у другу разом з об’ємом, що надходить у б'єф за час регулювання при нульовому водозаборі більше резервного, то необхідно скидати надлишок води. Надлишку води не буде, якщо при перевести регулятор на регулювання за верхнім б'єфом.

Перевагою регулювання з перетікаючими об’ємами є зменшення часу регулювання за рахунок більше швидкої реакції регуляторів на зміну водоспоживання і скорочення резервних об’ємів. Останнє зменшує будівельну глибину каналів. При збільшення глибини б'єфа у два рази менше, ніж при регулюванні за нижнім б'єфом. Тому цю схему регулювання доцільно використовувати як при реконструкції неавтоматизованих систем, так і при проектуванні нових як найбільш економічну зі схем, що забезпечують водою споживачів за запитом. Її недолік – необхідність прокладки ліній зв'язку між давачами і регуляторами. Алгоритм керування при обмеженні рівня верхнього б'єфа легко реалізувати за допомогою простого мікропроцесора.

 

 


Читайте також:

  1. Авоматизація водорозподілу регулювання за нижнім б'єфом з обмеженням рівнів верхнього б'єфі
  2. Автоматизація банківської діяльності в Україні
  3. Автоматизація вводу
  4. Автоматизація виробництва
  5. Автоматизація виробничих процесів
  6. Автоматизація водорозподілу з комбінованим регулюванням
  7. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  8. Автоматизація водорозподілу регулювання зі сталими перепадами
  9. Автоматизація водорозподілу регулюванням за верхнім б'єфом
  10. Автоматизація водорозподілу регулюванням за нижнім б'єфом
  11. Автоматизація гідроелектростанцій




Переглядів: 1547

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Автоматизація водорозподілу регулювання зі сталими перепадами | Автоматизація водорозподілу з комбінованим регулюванням

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.