Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Авоматизація водорозподілу регулювання за нижнім б'єфом з обмеженням рівнів верхнього б'єфі

Цей спосіб забезпечує стабілізацію рівнів води в нижніх б'єфах і автоматичне обмеження заданих максимальних і мінімальних рівнів у верхніх б'єфах перегороджуючих споруд.

В нормальних умовах регулювання здійснюється за нижнім б'єфом і резервний об’єм у б'єфі обмежений лініями 3 і 4 (рис. 13.8). У випадку надлишкового надходження води в б'єф (),

Рис. 13.8. Схема регулювання за нижнім б'єфом з обмеженням рівнів верхнього б'єфа.

що можливо в аварійних ситуаціях і при зливі, рівень води у верхньому б'єфі підвищується. Коли він досягає , регулятор 1 автоматично переключається на стабілізацію рівня води у верхньому б'єфі незалежно від рівня води у нижньому. Надлишкова витрата скидається у нижній б'єф, де вона йде на поповнення резервного об’єму, потім скидається у наступний б'єф і т.д. до кінцевого б'єфу. Необхідність у скидних спорудах в кожнім б'єфі відпадає, тому що максимальний рівень обмежується лінією 5. Резервний об’єм у кожнім б'єфі збільшується, тому що при змішаному регулюванні він обмежений лініями 3 і 5.

При недостатній водозабезпеченості рівні води у верхніх б'єфах можуть опуститися нижче мінімально допустимих значень . Щоб попередити це, при регулятор переходить на стабілізацію рівня на відмітці за рахунок опускання перегороджуючої споруди. При цьому лінія вільної поверхні близька до горизонтальної (лінія 6). Перехід на стабілізацію мінімального рівня у верхньому б'єфі відбувається незалежно від рівня води у нижньому. Цим виключається спорожнення головної частини каналу і більше рівномірний розподіл води між споживачами уздовж каналу.

Таким чином, при регулюванні за нижнім б'єфом й обмеженні максимального і мінімального рівнів у верхньому б'єфі немає потреби в аварійних скидах у кожнім б'єфі, більш рівномірно розподіляється вода між споживачами при недостатньому водопостачанні, але зберігається небезпека випадання наносів при невеликих витратах. Глибина б'єфів при витраті та коливання рівнів біля водовипусків більші, ніж при регулюванні за верхнім б'єфом, що необхідно враховувати при виборі водовипускних споруд.

 

 
Переглядів: 575

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Автоматизація водорозподілу регулюванням за нижнім б'єфом | Автоматизація водорозподілу регулювання зі сталими перепадами

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.