Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник






Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.

ЛЕКЦІЯ № 12

ТЕМА: „АВТОМАТИЗАЦІЯ ВОДОРОЗПОДІЛУ НА ВІДКРИТИХ ЗРОШУВАЛЬНИХ СИСТЕМАХ”

 

Методи керування водорозподілом

Автоматизація водорозподілу визначається технологією поливу. В практиці зрошення застосовують нормований, ненормований і комбінований способи забезпечення водою споживачів.

При нормованому способі вода видається споживачами за попередньо складеними графіками, які можна коректувати протягом поливного сезону. Коректування роблять з врахуванням даних інформаційно-дорадчої системи керування поливами. Керування здійснюється «зверху вниз»: з центрального диспетчерського пункту за допомогою засобів телемеханіки. При цьому способі керування через відхилення прогнозованого водоспоживання від фактичного скидання води у басейни-нагромаджувачі неминучі.

При ненормованому способі вода подається споживачам у необхідних кількостях у будь-який час. Індивідуальне формування поливних режимів великого числа поливних ділянок (500 ... 1000) при стохастичному характері погодних умов і розмаїтості вирощуваних культур можна забезпечити лише керуванням «знизу вверх». Таке керування базується на використанні автономних систем автоматичного регулювання і централізованого керування. Це зумовлено тим, що централізоване диспетчерське керування (навіть при використанні сучасних ЕОМ) практично не в змозі оперативно перерозподіляти воду при стохастичному характері підключення споживачів до водоводів. Дійсно, щоб забезпечити споживачів водою за запитом, необхідно при підключенні кожного нового споживача складати заново баланс витрат в цілому по системі з врахуванням режимів роботи всіх інших споживачів, динаміки процесу зміни витрати і мати багато проміжних водомірних споруд для складання балансу стоку. Невідповідність водоподачі і водоспоживання призводить до витрати води на холості скидання, що в умовах обмежених водних ресурсів недопустимо.

Для нормального функціонування автономних систем необхідно мати резервні ємності в каналах. Їх розташування та запас води в них повинні бути достатніми для живлення споживачів на час зміни витрат від джерела зрошення. У такому випадку автономні системи дозволять здійснювати короткочасний перерозподіл води в резервних ємностях за рахунок стабілізації відповідних рівнів, забезпечуючи цим нормальну роботу водовипусків, керованих за сигналами давачів, які контролюють вологість ґрунту. Тепер централізоване керування буде зводитися до керування головною водозабірною спорудою за сигналами, що надходить від автономних систем. Раціональне поєднання централізованого і місцевого керування дозволить мінімізувати холості скидання води і підвищити надійність постачання водою споживачів відповідно до потреб рослин.

При комбінованому способі одні споживачі одержують воду нормовано, а інші – за запитом. Такий спосіб керування досить складний у реалізації і застосовується рідко.

 


Читайте також:

 1. D-тригер з динамічним керуванням
 2. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
 3. OSI - Базова Еталонна модель взаємодії відкритих систем
 4. V Процес інтеріоризації забезпечують механізми ідентифікації, відчуження та порівняння.
 5. V Розвиток кожного нижчого рівня не припиняється з розвитком вищого.
 6. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
 7. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
 8. Авоматизація водорозподілу регулювання за нижнім б'єфом з обмеженням рівнів верхнього б'єфі
 9. Автократично-демократичний континуум стилів керування.
 10. Автоматизація банківської діяльності в Україні
 11. Автоматизація вводу
 12. Автоматизація виробництва




<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Види економічного аналізу | Передаточна функція ділянки каналу як об’єкта регулювання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.