Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Автомати для продажу гарячих напоїв

Автомати для продажу гарячих напоїв — це найбільш поширені сьо­годні торгові автомати.

Популярність цього виду вендінгу пов'язана з декількома чинника­ми. В першу чергу це висока затребуваність гарячих напоїв, які можна одержати швидко і без черг. Другою причиною попу­лярності кавових автоматів стала простота їх обслуговування і зручність роботи з ними. Кавові торговельні автомати готують не тільки каву, але і гарячий шоколад, молоко або чай. Часто кавові автомати готують різні гарячі напої з порошків: вершки, шоко­лад, бульйон, чай тощо.

Новітні кавові апарати оснащені досить зручними системами платежів, підтримують як розрахунок монетами або жетонами, паперовими купюрами або пластиковими картками, так і всіма цими способами оплати одночасно. За­вдяки тому, що пристрій вендінгових автоматів має модульну структуру, досить просто додавати той або інший модуль розрахунків, а у разі по­ломки - просто замінити той, що вийшов з ладу. Що стосується швидкості роботи, то кавові апарати досить швидкі, і час, який витрачається на приготування напою, обмежується тільки технологією приготування і рідко перевищує одну хвилину.

Автомати для продажу гарячих напоїв, як правило, складаються з таких вузлів: контейнера із зерновою кавою, кавомолки з можливістю настройки тонкості помелу і кількості кави на порцію, бункерів з роз­чинними продуктами (молоко, цукор, шоколад, бульйон тощо, кількість найменувань залежить від моделі), бойлерів для приготування гарячої води, міксерів з системою трубочок, диспенсера склянок (якщо видача склянок проводиться автоматично), пристрою для видачі розмішуючих паличок (ложок) і т.д. У простіших моделей склянки, цу­кор (пакетований) і палички (ложки) можуть бути у вільному доступі в спеціальних відділеннях поряд з автоматом.

Апарат можна підключити до водопроводу або використовувати стандартні бутлі з водою.

На лицьовій стороні автомата містяться такі вузли: панель з кнопка­ми вибору напоїв та інгредієнтів (перелік пропонованих продуктів і цінники);

— дисплей замовлення (відображає час, дату, найменування і вартість);

— платіжна система (монетоприймач або пристрій для роботи з магнітними картками).

Одне завантаження автомата, залежно від моделі розраховане на 200-700 порцій напою. У повністю автоматизованих апаратах після на­тиснення необхідних кнопок на панелі включається кавомолка, ва­риться кава, дозуються і піняться інгредієнти (наприклад, молоко або шоколад), видається склянка, ложечка, засипається цукор, наливають­ся приготований напій і вибрані добавки тощо. При цьому запахи і час­тинки різних напоїв у вигляді порошку або краплин не перемішуються завдяки автономному підведенню різних компонентів і повному зливу їх з трубок.

Такі торгові автомати доцільно розміщувати в громадських місцях з великою прохідністю: на вокзалах, в аеропортах, студентських або теат­ральних кафе, торгових, спортивних (стадіони) і розважальних центрах, на автозаправках тощо. Недолік нагляду за ними з боку службового пер­соналу компенсується захистом, що є у автомата (весь «виробничий процес» закритий від покупця захисним склом, склянки, ложки недо­ступні до моменту отримання замовлення).

Маючи внутрішній електронний лічильник, автомати можуть вида­вати таку інформацію, як загальна кількість приготованих порцій на­поїв за час, що минув з останнього обнуління лічильника, і кількість приготованих порцій кожного напою. Система дозування дозволяє одержувати дози по кожному напою окремо і кількість продуктів, що подаються для них. Доступ до зміни дозувань і обнуління лічильників є тільки у персоналу, що має ключ від автомата і що знає код, необхідний для входу в режим програмування.

Автомати потребують сервісного обслуговування: необхідні періодична заміна місткостей і заповнення витратних матеріалів, систе­матичні огляди, щоденне очищення внаслідок коксування частинок розчинних продуктів у міксерах, щоденна інкасація виручки. Обслуго­вуванням, як правило, займається спеціально підготовлений працівник.

Однією з найбільш відомих фірм на українському ринку торгових автоматів є італійська фірма «Saeco». Вона поставляє для підприємств торгівлі і ресторанного господарства широкий спектр торгових авто­матів як для гарячих і прохолоджувальних напоїв, так і для штучних товарів.

Вендінговий кавомат Saeco SG 500 Guarzo— нова і сучасна модель вендінгових машин із збільше­ним об'ємом бункерів (рис. 8). Кава готується методом еспресо — під тиском, із свіжомелених зерен. Апарат самостійно розмелює зерно, наповнює еспресо камеру точною дозою меленої кави і утрамбовує з правильним зусиллям. Професійна потужна помпа створю тиск 15 бар. Після цього відмірена порція води під тиском 9 бар проходить крізь шар кави з отриманням напою. Асортимент напоїв для спрощення настройки можна вибрати 25 найменувань, установлених в меню. У стандартній настройці автомат готує 14 гарячих напоїв, серед яких 7 видів кави з натуральних кавових зерен: еспресо, американо, капучіно, лате, мокачино, кава з молоком, кава з шоколадом. Автомат має три міксери, один з яких працює з мо­локом, другий — з шоколадом, а третій — з чаєм або бульйоном на вибір. Окрім кави, торговий автомат може готувати: гарячий шоколад, шоколад з молоком, подвійний шоколад, молоко, молочний шоколад, чай,бульйон.

 

Рисунок 8. Кавовий автомат Saeco SG 500 Guarzo

1 — монетоприймач; 2 — вікно видачі здачі; 3 — панель вибору напою; 4 — ніша видачі напою в одноразову склянку

 

Торговий автомат автоматично видає склянку, цукор і ложечку. За допомогою панелі управління можна встановити режим приготування напою з декофенированої кави (якщо в один з контейнерів засипана розчинна кава). Прийшовши з своєю чашкою, можна скасувати подачу склянки. Кількість цукру на напій передбачено, але за бажанням замов­ника можливо змінювати ступінь солодкості за допомогою кнопок «цу­кор +» і «цукор -».

У штатному режимі автомат Saeco SG 500 Guarzo працює від магістральної водопровідної мережі, але є можливість працювати автономно з бака з водою (від 18 до 50 літрів).


Читайте також:

 1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
 2. Автомати для комбінованої торгівлі
 3. Автомати для продажу гарячих страв
 4. Автомати для продажу штучних товарів
 5. Автоматизація банківської діяльності в Україні
 6. Автоматизація вводу
 7. Автоматизація виробництва
 8. Автоматизація виробничих процесів
 9. Автоматизація водорозподілу з комбінованим регулюванням
 10. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
 11. Автоматизація водорозподілу регулювання зі сталими перепадами
Переглядів: 1594

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Торговельні автомати | Автомати для продажу штучних товарів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.