Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Огляд і поточний ремонт швидкодіючих вимикачів постійного струму

 

Швидкодіючі автоматичні вимикачі, вживані на тягових підстанціях, є основними апаратами розподільних пристроїв постійного струму напругою 3,3 кВ. Однією з модифікацій швидкодіючих вимикачів є ВАБ-43-4000/30-Л-У4, призначений для захисту установок і ліній постійного струму при КЗ і неприпустимих перевантаженнях.

Огляди вимикачів на тягових підстанціях з постійним обслуговуючим персоналом проводяться щодня при прийомі зміни, а без такого персоналу - в терміни, затверджені головним інженером ЕЧ, але не рідше за 1 раз на 10 днів. Такі огляди проводяться без відключення вимикачів; при цьому перевіряють зовнішній стан камер, відсутність слідів підгарів і перекриттів, справність заземлення, свідчення лічильника числа аварійних відключень, навантаження (по кілоамперметру) і відповідність сигналізації положенню вимикачів.

Додатково 1 раз на 3 місяці, а якщо немає спрацьовувань - через 3 місяці, а також через один місяць після введення в експлуатацію проводяться огляди із зняттям напруги. Періодичність і об'єм оглядів можуть бути змінені залежно від місцевих умов.

Для вимикачів ВАБ-43, обладнаних пристроями для шунтування реакторів, передбачається також контроль технічного стану (КТС). Він виконується через 1000 ка сумарного відключеного струму, який визначається за свідченнями фіксатора-суматора, а при його відсутності обчислюється по формулі

 

I∑відкл = 1.5 ∙n∙Iуст

 

де п - число автоматичних відключень вимикача (за свідченнями лічильника числа аварійних відключень);

I уст - струм уставки вимикача, кА.

 

КТС включає: візуальний контроль стану вимикача і камери; силових, дугогасячих контактів і гирла камер, болтових з'єднань ошиновки, а також протирання частин вимикача і ізоляторів. Крім цього вимірюють деякі технічні параметри і порівнюють їх з табличними (допустимими), приведеними в табл. 4.9. При виконанні КТС не дозволяється змінювати механічні параметри, регулювати вимикач.

Поточний ремонт проводиться через кожні 3000 кА повного підсумовуваного відключеного струму бригадою, що складається з двох чоловік, і включає наступні операції.

Очищення частин вимикача і ізоляторів серветкою і пилососом, протирання ошиновки і видалення надлишків змащувального матеріалу серветкою, змоченою бензином або уайт-спіритом, виконують перед початком ремонту.

При огляді вторинних ціпі і, заземлень і реле переконуються в надійності і правильності електричних з'єднань і перевіряють достатність відстані від ланцюгів вторинної комутації до частин, що знаходяться під високою напругою. Упорядковують кріплення проводів на клемних складках, комутаторі, станції управління. Перевіряють легкість ходу тяги і натиснення контактів комутатора при відключеному і включеному положенні вимикача; надійність болтових або зварних з'єднань опорної конструкції. Обстежують стан металевого кожуха, що закриває комутатор, клемну збірку вимикача і тягу комутатора, а також контура заземлення. Вимірюють цілісність і болтові з'єднання ошиновки і вимикача; справність діодів, що забезпечують потрібний напрям струму в ланцюзі тримаючих котушок. Вимірюють мегаомметром опір ізоляції ланцюгів вторинної комутації вимикача. Воно повинне бути не меншого 5 МОм.

При вимірюванні лімітуючих зазорів спочатку заміряють провал головних( δ1 ) і дугогасячих (δ2 ) контактів (мал. 4.23, а). Заздалегідь перевіряють при відключеному положенні вимикача кріплення гнучкого зв'язку 27 до дугогасительному контакту 21. Якщо кріплення ослабіло, то знімають скобу 1, пружину 3 і затягують гайку, що кріпить гнучкий зв'язок до дугогасительному контакту (мал. 4.23, в). Включають вимикач і заміряють зазор δ2. Він повинен бути рівний 1,8-3,0 мм (див. мал. 4.23, а). Зазори δ1 і δ2 перевіряються після визначення натиснення дугогасительного контакту. Динамометром зволікають контакт за гайку 2 і у момент рівноваги, який визначається по згасанню лампочки, що харчується від джерела напругою 12В, включеною в ланцюг дугогасительного контакту, заміряють натиснення. Воно регулюється переміщенням скоби 1. Зазор δ1 повинен бути рівний 2,0-2,4 мм. При необхідності його регулюють і ретельно контрять упор 8. Заміряють довжину пружини 20: L = 195-205 мм.

Зазор між дугогасячим контактом і рогом δ6 - зазор вільного розчеплення повинен бути рівний 4,0-4,5 мм (мал. 4.3, б). Він заміряється в передвключеному положенні, яке досягається включенням вимикача до того моменту, коли рухомий контакт зупиняється важелем 32 і клямкою 31 (див. мал. 4.23, а), тобто коли клямка не зривається. Якщо клямка зривається, то піднімають скобу 33 або відключають вимикач, виймають вісь, що зв'язує рухомий контакт 25 з тягою 4. Відводять тягу від рухомого контакту і регулюють її довжину.

Регулювання цього зазору дуже важливе, оскільки механізм вільного розчіплення забезпечує готовність вимикача до швидкого відключення, якщо в ланцюзі зберігся аварійний режим у момент включення.

Переводять вимикач у відключене положення (див. мал. 4.23, в), встановлюють зазор δ8 = 1-4 мм. Закріплюють гайкою упор 8 і перевіряють зазор δ7 = 18-20 мм. Стискаючи контактну пружину 6, регулюють натиснення головних контактів. Воно повинне бути 32-36 кгс. Зачіпляють динамометр за шнур, пропущений через отвір в рухомому контакті і перед вимірюванням натиснення кілька разів зволікають на 2-3 мм рухомий контакт. Слід знати, що контактне натиснення, зміряне без попереднього зволікання контакту безпосередньо після включення вимикача, може бути дещо більше.

Закривають чистою серветкою котушки і магнітопроводи (щоб уникнути забруднення під час чищення контактів). За наявності на контактах напливів міді або підгарів видаляють їх плоским напилком, заздалегідь знявши шар окислу і грязі. Якщо на контактах з'явився робочий майданчик шириною 10-12 мм, то їм необхідно надати первинну форму. Заміна головних контактів виконується при обгарі срібних накладок на 2 мм від первинного стану або при вигоранні 1/3 площі контакту. Дугогасячі контакти міняються при обгарі по товщині на 3 мм кожен. Ріг нерухомого контакту і прокладки зачищають шліфувальною шкіркою. Знімають відбитки головних контактів. Для цього при розімкнених контактах прикладають до нерухомого контакту смужку паперу разом з тією, що копіює, потім включають вимикач. При подальшому відключенні вимикача витягують смужку паперу, на якому залишаться сліди контактів. Площа зіткнення головних контактів повинна бути не меншого 70 %

 

Рисунок 4.23. Елементи вимикача ВАБ – 43: а – у включеному стані; б – в перед включеному стані; в – у відключеному стані; г – розстановка рогів і дугогасячих контактів; 1 – скоба; 2,5 – гайки; 3,6 – пружини; 4 – тяга; 7 – вісь; 8 – упор; 9 – тяга; 10 – ричаг; 11 – блок-контакти; 12 – гайка; 13 – пружина; 14 – котушка управління; 15 – сердечник; 16 – якір; 17 – утримуюча котушка; 18 – котушка магнітного дуття; 19 – вкладиш; 20 – пружина; 21 – дугогасячий контакт; 22 – вкладиш; 23 – вісь; 24 – ріг вимикача; 25 – рухомий контакт; 26 – вісь; 27 – гнучкий зв'язок; 28 – упор; 29,30 – роги дугогасячої камери; 31 – защолка; 32 – ричаг; 33 – скоба

 


Читайте також:

  1. II. Відкриття і подолання схоластичного світогляду
  2. Автоматичне розвантаження по струму.
  3. Активний опір у ланцюзі синусоїдального струму
  4. Аналітичний огляд
  5. Аналітичний огляд використання вторинної сировини і відходів
  6. Баланс потужностей у колі гармонічного струму.
  7. Безпека під час обслуговування і ремонту автомобілей.
  8. Безпечні методи звільнення потерпілого від дії електричного струму.
  9. Будова машин постійного струму
  10. В електронагрівачах використано одну з головних власти­востей електричного струму - здатність нагрівати провідники.
  11. Величина густини зварювального струму
  12. Верхове обстеження, регулювання і ремонт контактної підвіски




Переглядів: 2225

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Випробування високовольтних вимикачів змінного струму | Випробування і настройка швидкодіючих вимикачів постійного струму

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.